Daf Marine şişme bot

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında denizciii tarafından paylaşıldı.

1. denizciii

denizciii deniz

Arkadaşlar merhaba, Daf Marine markalı 3.20 boyunda alüminyum tabanlı bir bot almak istiyorum. Satıcı firma ellerinde kalmadığını ama en kısa sürede geleceğini söyledi. Ürünü sahibinden.com da gördüm. Üzerinde 1,5 ton arabayla fuarda sergilenmiş , fotograflanmış. Açıkçası cok kafama yattı, cok beğendim . Ama birde sizin görüşlerinizi almak isterim. Sizin bildiğiniz bayilerde mevcut mu? Hakkında bildiğiniz özellikler var mı? Bu konu da yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Temmuz 2009
  2. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Standart yeni bir şişme bot o ağırlığın iki katını bile rahatlıkla taşıyabilir. Bu nedenle resimlere çok dikkat etmeyin

Kumaş kalınlığını sorun. Ona göre fiyatını belirleyin. Size 1100 denye ama çok sağlam kumaşı var diğerleri gibi değil diyenlere de inanmayın. Bütün bot kumaşları dünyada aynı yerde imal ediliyor. Kumaşı 1100 denye ise 1100 denye olan bot markalarından en ucuz olanı alın. Kumaşı 1200 denye ise ona göre olan botlarla fiyatını kıyaslayın.
    Birde her markanın kendi içinde kalın ve ince denyeli kumaşları var. Örneğin quicksilver botlar için 1200 denye denir ama sadece bir modeli bu kalınlıktadır. Diğerleri 1100 denyedir ve sea master Q modeliyle aynı kalıp ve kalitededir.

Botun kumaş kalınlığını öğrenin. Hatta sormakla kalmayın yazılı belge isteyin. Bu kalınlıktaki diğer botların fiyatlarıyla kıyaslayın. Gerisi önemli değil.

Son düzenleme: 13 Temmuz 2009
  3. onur1872

onur1872

sıfır bot alırken eğer 1400 1500 lira gibi ücretler ödeyebilecek güçteyseniz benim tavsiyem herzaman için yerli üreticilerdir.3.20 bot ahşap yada alüminyum taban fiyatına 3.50 fiber tabanlı bot yapan yerler var.1100 denye kumaşıyla yapıyorlar.daf marine in sahibinden deki ilanlarını bende gördüm.lakin 4.00 metre üzeri herhangi bir bot da o ağırlığı taşıyabileceği kanaatindeyim keza denize sürekli çıkanlar karşılaşmışlardır 4 metre 25 30 hp lik fiber tabanlı botların üzerinde tıkabasa doluşup 6 7 8 kişi binenler oldukça fazla..zaten 8 kişi binseniz motordu ekipmandı vs 1 tonun üzerinde ağırlık oluşuyor.

ha fiber tabanla uğraşamam derseniz bence alınabilecek en uygun bot iyice araştırıldıktan sonra kıyaslama sonucu en kaliteli olan bottur keza 1500 liralardan bahsediyoruz az para değil ve botu birkere alıyoruz.kıyaslama yaparken satıcılara pek itibar etmeyin.onlar gümüşü altın diye de pazarlarlar çoğu insanın ruhu duymaz.size 1400 derler alırsınız dişli ama ciddi bir alıcı çıkar ona da 1300 e verirler yanında da balık bulucu verirler :) o nedenle çok iyi araştırmak gerekiyor.özellikle bu sitede yazılanları okuyup en azından anlayan birisiyle gidip bakmak en mantıklısı gibi geliyor.böylelikle soracağınız sorular aklınızda şekillenmiş olacaktır

4. denizciii

denizciii deniz

yorumlar için teşekkür ederim. Ben bu firmayı daha önce 2 kez aradım, yetkili kişiyle görüştüm. bana internet üzerinde bir çok fotoğraf ve belge de gönderdiler. konuştuğum yetkilinin ürünü satma kaygısı ksinlikle yoktu. görüştüğüm başka firmalar da oldu fakat onlar almam için cok çaba sarfettiler bu da benim inancımı kırdı açıkçası. Daf marine yetkilisi beni ofis showroomlarına davet etti, ürünleri orada gördüm, ürün haricinde yüzlerce koli de vardı. Ben zaten almaya karar vermiş bir şekilde oraya gitmiştim, fakat ürünü alamadım. Varolan bir sıra sisteminden bahsedildi. İsmim not alındı, ancak gelecek olan bir sonraki ürün grubunda yerim ayrıldı. Kapora vermeyi teklif ettim , onu bile kabul etmediler. bu çok itibarlı bir firma izlenimi yarattı bende. başta sizin gibi düşündüm, sonra fikrim değişti. Benimle bu ürün hakkında aynı tecrübeyi yaşamış biri var mı merakıyla bu başlığı açtım. ayrıca istanbuldaki bir arkadasımla da paylaştım konuyu, o da aynı ürünü bir bayide gördüğünü söyledi, fakat fiyatı distribütörünün sattığından oldukça fazlaymış. yanlış hatırlamıyorsam Daf Marine 3.20 alüminyum tabanlının peşin fiyatı 2300tl imiş. Benim aldığım fiyat ise 1500tl idi. Herhalde ben bu botu alacağım , heycanla sıramın gelmesini bekliyorum :)

5. onur1872

onur1872

bot motor işinde gördüğüm ve duyduğum kesinlikle-kaparo bırakın biz getirtiriz-şeklindeki satıcı teklifinin kabul edilmemesli.zira sadece bu sitede bile aylarca botun gelmesini bekleyip sezonu kapatanlar bile vardı.yazıları araştırıp görebilirsiniz.yalnız burda önemli olan teklifi satıcının değil sizin yapmış olmanız.gerçektende dediğiniz gibiyse kaparo verselerde almak istemeyen,satmak için uğraşmayan satıcı genel satıcı tiplemesinin birebir tersidir ve her konuda genellikle bu tarz yaklaşımda bulunan satıcıdan ürün alınmasını tavsiye ederim.keza ürününe güvenmesi bile çoğu zaman yeterli gelebilir.söylediğiniz gibiyse ki öyle diyorsunuz daf ürünleri alınabilir.zaten avrupada eğer bildiğimiz daf sa(kamyon otobus üreticisi firması)genel üretimde 100 yıllık bir tecrübeleri var.son karar sizin umarım en iyisine sahip olursunuz sitede araştırma yapanlar da sizin tecrübelerinizden yararlanırlar ve hepberaber belirli bir kalite fikri oturtmuş oluruz:)

6. bucalı

bucalı

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    6.800 gr sinarit
    Arkadaşlar ben daf marıne botumu teslim aldım şahane bir bot 3.80 boyunu aldım gerçekten şimdiye kadar gördüğüm en iyi bot deyebilirim..satanlarda adam gibi adam gerçekten..Osman beye teşekkür ederim tekrardan..

7. nevzat50

nevzat50 nevzat

DAF MARİN ŞİŞME TABANLI BOT

Selam
    arkadaşlar bende daf marin şişme tabanlı bot kullanıyorum şişme tabanlıyı seçmemdeki neden botumu tek başıma kullanıyor oluşum denize indirmem denizden kenara çekmem çok kolay birde üzerinde 5 Hp parsun motorum var güzel bir ikili oluştuyorlar ben çok memnunum tavsiye edermiyim evet hemde gönül rahatlıyla