didim akbükte hırsızlık

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında mutlu48 tarafından paylaşıldı.

1. mutlu48

mutlu48 mutlu

Favori Makine:
    shimano stradic 3000fa / ultegra xbt5500
    En İyi Avı:
    2 kg lahos/2.600 levrek
    uzun sabır döneminin ardından aldığım glen sun 3.00 alümünyum taban kırmızı botum 1 haftada didim akbük çamkoru sitesinin önünden ipi kesilerek çalındı. öğrendimki buralarda botları yunanistana kaçma işinde kullanıyorlarmış. genede belki didim veya bodrum tarafında satmaya çalışabilirler. umudum yok denecek kadar az ama ne yaparsın,bellimi olur. olurda birileri şurada glen sun bot satıyorlar diye duyarsa beni bilgilendirirse sevinirim.
    botun faturası,orjinal kürekleri yaması vs. bende satan adam heralde onları temin etmek için uğraşmaz.jandarmaya haber verdim. didim dimarine de bağlı sahil güvenlik varmış. 158 den söylediler ama marinada bağlı sahil güvenlik yok. bende giresuna dönünce garanti belgelerinde ce numarası yazıyorsa giresun sahil güvenliğe haber vericem. (faturayı almışım garanti belgelerini almamışım yanıma)

sahil güvenlik konusunda acaba internetten işlem yapılıyormu?

2. fuat33

fuat33 fuat

Geçmiş olsun... Söyleyecek söz bulamıyorum böylesi ş.sizlere...

3. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Geçmiş olsun kardeş. Ramazan Mubarek günde Allah onları ıslah etsin.

4. western222

western222 Süleyman

Favori Kamış:
    RON THOMSON TYRAN 2.70 cm
    Favori Makine:
    DAM QUICK EFFZETT 735 RD
    büyük geçmiş olsun..umarım bot ve hırsız kısa zamanda bulunur...

5. mustafa_06

mustafa_06 mustafa

Favori Kamış:
    D.A.M phyton spin 50
    Favori Makine:
    shimano nexave 4000FC
    En İyi Avı:
    97 cm Baracuda
    geçmiş olsun inşallah bulunur

6. orkfey

orkfey Orkun

En İyi Avı:
    Levrek 3,5 kilo
    çok geçmiş olsun

7. icerainbow

icerainbow levend korkut

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    shakespeare
    En İyi Avı:
    35 kg orfoz
    Geçmiş olsun. Botun en kötü yanı bu. Ben her seferinde söndürüp götürüyorum o yüzden.

8. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Geçmiş olsun... Fatura yanında ise faturada cinsi yada açıklama bölümü olan yerde botun seri numarası yazıyor. Aynı bölümde hem marka ve seri nr beraber yazması lazım.

9. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENİUM CI4 3000 SFA, SHIMANO TECHNİUM 1000 FD
    En İyi Avı:
    Hamsi... :)
    Çok geçmiş olsun, ucuz bir şey değil sonuçta. İnşallah bulunur...

10. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Geçmiş olsun abi...

2-3 senedir akbük'e gidiyorum. Geçen de komşumuzun fiber teknesini çocuklar gezmek için çözmüş ama rüzgar nedeniyle geri kıyıya dönememişler. Komşu tesadüfen farkına varıp başka tekne ile kıyıya getirmiş. Belki böyle bir durum da olmuş olabilir. Özellikle günübirlikçilerin çocukları filan çok kurcalıyor tekneleri. Bu sene de ben mani oldum çocuklara. Küçücük boylarıyla karıştırmadıkları yer yok.

Ayrıca kıyıya bağlanmış teknelerde motor ve kürek de bırakmamak lazım.

11. gürbüz

gürbüz İbrahim

Favori Kamış:
    Shimano Catana MH 270-14/40 Lıneaeffe Magnıfıca 3.90 surf - Cormoran Bull Fıghter270
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFC-Daiwa Samurai 3500-7i-Okuma Avenger 55-Shimano Exage 4000FC
    En İyi Avı:
    kofana-kırlangıç-pisi
    Geçmiş olsun ;İnşallah İnsan HARİÇLERİ tez zamanda yakalanır.

Sen ; çalış,çabala,heves et al, İT'in teki gelsin alsın,yok böyle bir şey.

12. mutlu48

mutlu48 mutlu

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2 kg lahos/2.600 levrek
    saolun. sonunda sahil güvenlik botuna ulaştım orayada bilgileri verdim. ümidim yok ama olsun vicdanen rahat ettim. dediğim gibi buralarda kaçakçılık işi çok. en azından öyle bir olaya karışırsa bot ben temize çıkarım. bu çocuk işi değil. ip bildiğimiz bıçak kesiği. sağlık olsun. bağlayacak güvenli yer olsa tekrar alırım ama yok işte. genede bölgedeki forumdaşların kulağına ilişirse ben buralardayım.

13. stormwinder

stormwinder onur

aynen katılıyorum. günümüz çocukları teknolojinin de gelişmesiyle beraber malesef masumiyetlerini kaybettiler. kiminle nasıl dalga geçerim kimi nasıl kazılarım diye düşünüyor 10 yaşındaki veletler.

belki de onlardan biri çözmüştür işi bitince de bir yerde bırakmıştır. hırsızlık olayları çok oluyor. yazık insanlar emek edip binlerce lira verip takımlar yapıyorlar bir anda biri gelip çalıyor..hayır sadece çalınma olayı da değil..bütün yaz zevkinizin içine ediyorlar.

14. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Mutlu Bey çok geçmiş olsun. Ben de her yıl Akbük'de tatilimi geçiriyorum ve şişme bot kullanıyorum sadece bir gün botu suda bırakma cesareti gösterebildim onda çok ama çok yorgundum av dönüşü artık gözden çıkarmıştım diyebilirim. Ama Allahtan birşey olmadı. Bir arkadaşımın da fiber teknesi 5.5 metrelik ve motoru üzerindeyken çalındı. Çok açıklarda terkedilmiş olarak bulundu. Yabancı uyrukluların (daha çok siyahi) bu işleri yaptığını duymuştuk bizde. Tekrar geçmiş olsun umarım bulunur...

15. Kimbilirkim

Kimbilirkim İbrahim

Favori Kamış:
    Shimano Beastmaster CX Spinning 240 cm MH(14-40 gr)
    Favori Makine:
    Shimano Biomaster 4000 SW XG 5XS-ARB+1BB
    En İyi Avı:
    1,30 metre Mığrı :)
    Geçmiş olsun çok üzüldüm.Onur kardeşimin dediği gibi çalındıgınamı yanarsın.Yeni bot alana kadar cıkamayacağınamı yanarsın.

16. mutlu48

mutlu48 mutlu

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2 kg lahos/2.600 levrek
    ergin bey kırmızı tenteli 4 metre civarı üzerinde 2 kişi varmış. aynı tekne geçen sene görüldüğünde motor gitmiş. saat 9 civarı gelmişler botun ipine bağlamışlar. gidişlerini gören olmamış ama gittiklerinde benim botta yoktu. onlardan şüpheleniyorum. ama tek başıma yapacak bir şeyim yok. akrabalara haber bıraktım. didimde birkaç zibidiyide olaydan haberdar ettik. birkaç ay sonra ortaya çıkarlarsa anca öyle bulunur. didimde roman mahallesinde bu tip botların satıldığını duydum. birisi gidip botu faturasız alıp binerse.anca öyle bulunur. malesef candarmadan umudum yok :) sahil güvenlik nispeten daha detaylı bir ifade aldı. candarmaysa komikti. adın ne soyadın ne tlf no ne? bulunca biz seni ararız dediler. ufak not kağıdınada bilgileri yazdılar :) ne aradıklarını filan sormadılar :) durumumuz içler acısı.
    akbükte bu işler gerçekten sıkıntıymış.başımıza gelince öğrendik.adamlar değil botu yat bile çalıyorlar.çalınan motorun haddi hesabı yok. kime tlf etsem abi bot çalındı diye sıkma canını benimkide çalındı diye cevap aldım :) anladımki bu işi akbükte yapacaksam bot veya tekne devamlı göz önünde olmalı.

17. mbilhan

mbilhan murat

sayın mutlu kardeşim ne diyeyim bimiyorum gerçekten gecmiş olsun bende botumu yaklasık 3 aydır denizde tutuyorum allaha sukur bugune kadar basına bişey gelmedi ama azda olsa bole haberlerden sonra tereddute dusuyorum.ama bota hemen hemen hergun bindiğimden botu hergun kurmak cok zor.bu yuzden denizde bırakıyorum.evimin denizin onunde olması botu her an gorebilme imkanı ve bizim burda herkesin birbirini tanıması da bi bakıma hırsızlıkları onluyor.gercekten gecmiş olsun.

18. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Geçmiş olsun çok üzücü bir durum, inşaallah bir an önce bulunur.