Dünya rekoru tescilli Dragonya avımız

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Değerli Üyeler
    Bundan iki ay kadar evvel,Partnerlerim Emin,Bülent ve Kenan kardeşlerimle birlikte cıktığımız mercan avımızda Şener Albay abimizin ısmarlaması üzerine,arada Dragonyada cıkan kerterizime gittik.Birkac Mercan aldıktan sonra Emin Kardeşime verdiğim oltama o anda bir balık vurdu.Bu hevesli delikanlı oltamı versede almadım mücadeleyi ona bıraktım.Doğrusu bu kadarını beklemiyordum.Devasa balığı kepceleyip aldım.Bilahere aynı sulardan mercanların yanısıra 2 iri dragonya daha tuttum(35 ve 31 cm).
    Değerli Üstad Kardeşimiz Y.Zelandalı Hüseyin Alp raporu ve Şener albayımın yolladığı resmi görünce burada belirtilen cetvelli dragonyanın yeni bir dünya rekoru olduğunu hemen anlayıp balığı Fish Base All Tackles bölümüne kaydettirmiş.Eski Rekor ise Hırvat bir avcının yakaladığı 51 cm'lik bir dragonyaymış.
    Resimleri Bülent kardeşim bilahere yollamıştı.Balığı alan takım,0,04 mm Berkley Fireline Crystal sarılı Shimano Stradic 4000 makara ve Daiwa ultralight bir hafif atcek kamışıydı.Balığa kopartmadan kalamasını gayet iyi ayarlayarak 65 metrelerden yüze getiren Emin Kardeşimin yakaladığı balığı kepce ile tekneme aldımdı.
    İşte nefes kesen sahneler.
    Sevgiyle kalınız.

2. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili Vedat Abi,

Bu dev yildizli trakonya gercekten essiz bir av. Yani dusunebiliyormusunuz butun Akdeniz ve Ege kiyilarindan taa Afrikanin Angola sahillerine kadar rastlanan bir baligin kayitlardaki en buyuk bireyini Sivrice de Emin Kardesim sizinle paylastigi balikcilik esnasinda cekiyor. Muhtesem.Unutulmayacak bir av, unutulmayacak bir buyukluk...

Degerli Abim , saygideger Ustadim,

Su siralar oldukca mesgulum. Pek ortalikta olamiyorum. Sizden ,butun buyuklerim ve kardeslerimden kusuruma bakmamalarini rica ederim.

Dahasina rast gelsin.

3. Wetblue

Wetblue CUMHUR

Favori Kamış:
    DAIVA ST.9070 + ALBASTAR-Target 1,80 Two Piece
    En İyi Avı:
    Lagos 7,5 kg.
    Muhteşem bir canlı, yakalayanında resimleyeninde yazanında eline sağlık. Umarım afiyetlede yenmiştir, çünki ben etini çok beğenirim. ;)

4. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Pek sevgili Üstadım.
    Sabahın en güzel olanı senden hitap almak oldu.Bu sayede günüm iyi gececektir.
    Meşgul olduğunu biliyorum.Ama arada iki satır yazıversen hakikaten yaşantımıza mutluluk katarsın.
    Sayende bir Türk gencinin adı Literatüre gecmiştir.Sana ne kadar teşekkür edilse azdır.
    Sana kolay gelsin.
    Sevgiyle gözlerinden öpüyorum

5. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Kardeşim Cumhur.
    Sağolasın,hakikatende balık Şener Albayımız tarafından corba yapılmiş ve tarafımızdan afiyetle yenilmiştir.
    Daha evvelindede yöremizde benzer irilikte olanları tutulmuştu.Kimbilir onlarında bazıları rekor irilikteydi.
    Sevgiyle kalınız.

6. Üper beeeeeeeeee :D :D

7. avozer

avozer av.özer zayim

Favori Kamış:
    5 litrelik bidona sarılı 90lık misina
    En İyi Avı:
    avcı 16,5 kg
    sevgili üstada böyle rakorlar yakışır... tebrikler... raporlarınızla hem gözümüz gönülümüz açılıyor hem de iştahımız artıyor...

8. antepli

antepli Mustfa

Favori Kamış:
    Sportex, D.A.M, kabon kamis, Daiwa,D.A.M Quick rolle
    Favori Makine:
    Dam Quik, Freilauf, Cormoran, Zebco , Schkeapear ve diğerleri
    En İyi Avı:
    Turna 105 cm, 7,3 kilo, sazan 9.5 kilo
    Tebrikler

Sizi tebrik ederim, bazen sans insanin yüzüne gülüyor, illa dünya rekorunu kiracam diye acilmadiniz tekneyle ama , nasip rast geldi aldiniz, cok sevindim, yanliz bunu vercegim adrese postalayin, almanca veya ingilizce dünya rekoru oldugunu , baligin cinsini latince ismini yazarak ifade edin, bu bir Balik mecmuasidir, almanyanin en fazla satan dergilerinden birisidir, genis yer vereceklerine inaniyorum, Balik turzimi neden olmasin)) redaktion@blinker.de resimlerin altina yer ve Türkiye yazmayi unutmayin daha yeni rekorlara!!!!!

9. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Süper bir av olmuş Vedat amcacım ellerinize sağlık

10. alpperr

alpperr alper

çok güzel bir av olmuş,cidden kayda geçmesi gereken bir avmış...

11. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    geçen gün bir arkadaş toplantısına bu resimleri yazıcıdan çıkartıp yanıma alarak gittim, arkadaşlara gösterip hikayesini ve rekor değerini anlattım, resme bakınca hepsi birer kadeh daha rakı doldurdu kendilerine gelebilmek için. ben de bu yaz bozcaadada rapalayla tesadüfen yakaladığım 40 cm lik trakonyayla övünmekten vazgeçmek zorunda kaldım :D

ama şu trakonya içmeden de güzel! :D diyecek bir şey yok, kanat taksanız gerçek dragon, ejderha olur bu, rumuzunu trachinus draco isimli bu balıktan alan birisi olarak, baktıkça kendimden geçiyorum. tutana da tutturana da helal olsun, tekneye alma cesaretini gösterene de iki kere helal olsun.

Son düzenleme: 18 Aralık 2008
  12. alper.bjk

alper.bjk alper saglam

Favori Kamış:
    shımano
    Favori Makine:
    shımano ultregra 5500 xsb
    En İyi Avı:
    kızım nehir
    süpersin vedat egbii

13. KEYF&KEDER

KEYF&KEDER ORHAN AYDAR

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ÇARŞI EKİBİ.
    TEBRİKLER VEDAT ABİ çok süper bir iş çıkartmışsınız evet bende bu boyuta yakın trakonya çekildiğini gördüm. Geçiğimiz ramazan ayında Arnavutköy de

14. Nightwalker

Nightwalker Kagan

Tebrikler abi. Mukemmel bir av olmus....

15. mykaraguney

mykaraguney

Sevgili Vedat abi sizi ve arkadaşlarınızı tebrik aderim, ancak raporda benmi fark edemedim diye birkaç kez okuduğum halde sizin yakalamış olduğunuz balığın boy ve kg. bilgilerini göremedim. Bu konuda da bizleri bilgilendirirseniz çok seviniriz. Rastgele.

16. ACARALPER

ACARALPER ALPER ACAR

Favori Kamış:
    KASNAK OLTA
    En İyi Avı:
    500 gr ÇİPURA
    Vedat baba ellerinize sağlık ne denir ki böyle dünya rekorlu bir ava. Sadece şapka çıkarılır...:cool:

17. balikci

balikci

Ahmet merhaba,

Vedat ağabey bir çok platforma üyedir, başka bir internet sitesinde görmüş olabilirsin. Ancak "temcit plavı" tabiri olmamış, uygun bir vakitte düzeltme yaparsan seviniriz.

Vedat ağabeye:

Tebrik ediyorum abi, tek kelimeyle muhteşem.. fishbase içinde bizi onurlandırdın, sağolasın. Ellerinden öpüyorum.

18. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    arkadaşa; daha irisini tut da tek bir seferde temcit etmeden sun bize demek geldi içimden :p

19. uccrow

uccrow Ugur Can

Favori Kamış:
    daiwa sam fisher procaster 2.70 m
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    Size de bu yakisir. Cok tebrik ederim. Yillarini bu ise verip, tüm deneyimlerini en ince detaylarina kadar esirgemeden bizim gibi acemilerle paylasan Vedat agabeye yakisan bir av olmus. Eminim daha ne rekorlar cikacaktir oltanizdan :)

Selamlar, Sevgiler..

20. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    sevgili vedat abi paylaşımınız için teşekkürler :)
    hüseyin abi bu ava katkılarınızdan dolayı sizede teşekkürler:)