Elazığdan Metin YILDIRIM ve caner avı

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında sergerde tarafından paylaşıldı.

1. sergerde

sergerde rastgelsin hacı

Favori Kamış:
    söğüt dalı
    Selamlar.
    Elazığın en iyi oltacılarından, av arkadaşım ve değerli abim Metin Yıldırım Pertek tarafında tuttuğu birkaç fotoğrafı mail attı, müsade aldıktan sonra sizlerle paylaşmak istedim.
    En yakın zamanda takipcisi olduğu balıkavı.net e üye olması dileğiyle, tutmuş olduğu güzel balıklar için tebrik ediyorum ve devamını diliyorum.

Son düzenleme: 9 Şubat 2009
  2. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    maşallah harika balıklar karadeniz den sevğiler sayğılar

3. bi.lo26

bi.lo26 bilal uyanık

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    sazan14.5kg yayın 22kg
    maşallah

bu gidişle sanırım elazığada bir organizasyon yapılır gibime geliyor.neden olmasın.çok güzel balıkmış.laspire benziyor.ikinci resim sandalda çekilmiş.yakalama tekniği nedir.bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleme: 9 Şubat 2009
  4. sergerde

sergerde rastgelsin hacı

Favori Kamış:
    söğüt dalı
    Metin beyle yıllardır birlikte avlanırız. Kullandığımız takımlar, yemler ve yöntem aynıdır. Toby kaşık ile atçek yaparak avlanıyoruz. Doğrudur fotoğrafların tümü teknede çekilmişdir. Ancak avlanırken tekne kullanmayız, kave taşı denilen ve perteğin doğusunda kalan bölgede kıyıdan avlanıyoruz. Tekne sadece bizi sabah bırakır akşamda takrar gelip alır. Yani tekneyi sadece arabaların gidemediği bakir denilebilecek yerlere gidebilmek için kullanırız. Malesef düğün telaşından ben bu balıkların yakalandığı avda bulunamamışdım.
    Teknik ve yem bakımından turna avı ile hemen hemen aynıdır. Henüz biz görüntüleyememiş olsakda , sitede videolar bölümünde görüntüleyip gönderen balıkcı arkadaşlar olmuşdur. Özellikle Eyüp bey in videoları örnek gösterilebilir.

Elazığdan sevgiler.

5. gagkoş

gagkoş emrah şahin

Favori Kamış:
    albastar
    En İyi Avı:
    sazan 4.5 kg
    oneeeeeeeeee

baboş one biçim canavar öyle maşallah allah devamını getire

6. Metin beyi tebrik ederiz..Harika bir yapmış..Şansı daim olsun:)

Kendisinide sitemizde görmekten,tecrübelerini dinlemekten büyük keyif alacağımızı belirtmek isterim:)

7. balikci

balikci

Metin beyi tebrik ediyoruz ve mümkün olan en kısa zamanda aramıza bekliyoruz :)

8. simendifer

simendifer Sennur

Çok güzel bir av tebrikler. :)

Balık kaç kg. gelmiş acaba bununla ilgili bilgi var mı? Hatta mümkünse boyunu da öğrenmek isteriz. :)

9. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Kardeşim
    Bu resimler ve anlatım zaten son zamanlarda depreşen Doğu Anadolu özlemimi doruğa cıkarmıştır.Cocukluğumun balığıdır Şabot(Caner)
    2 adet ama ufaklarından tutmuşluğum vardır.Üzerinden 40 seneden fazla gecmiştir.
    Böyle hesap edince ne kadar ihtiyarladığımın farkına vardım.Tüh peki ben artık oralara gidemeyecekmiyim.Ne olacak şimdi,Hay allah.ç
    Sevgiyle kal

10. sergerde

sergerde rastgelsin hacı

Favori Kamış:
    söğüt dalı
    Aslında polemik yaşanmaması için kilosunu söylememiştim. Büyük olanın 48 kilo geldiğini söylemişdi, boy konusunu sormadım ve ölçmüş olabileceğini de sanmıyorum, ancak en azından fikir sahibi olabilmeniz için hemen söyleyeyim metin beyin kendi boyu 1,75 dir buna bakarak tahmin yürütülebilir sanırım.

saygılarımla

Son düzenleme: 10 Şubat 2009
  11. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Haklısın sevgili Kardeşim bu balık 70 kg'lara kadarda büyüyebilmektedir.Maalesef arada Turna yada Hint Sazanı diyede yanlış olarak adlandırılmaktadır.Suni yeemlerle yakalanabildiği gibi canlı yemlede yakalanır.Yurdumuzda Dicle,Fırat Keban Barajı,Peri ırmağı gibi sulşartda yaşar ve avı genelde Kış aylarında yapılır.Etide gayet güzeldir.
    Yakalayan

12. sergerde

sergerde rastgelsin hacı

Favori Kamış:
    söğüt dalı
    Saygıdeğer Vedat bey, sizlere sandığınız kadar uzakda değiliz. Ayrıca sizin daha çok avlar yapacağınıza şüphem yok.
    Gelmeyi düşünürseniz burda aramızda görmekten de büyük mutluluk duyarız.
    Saygılarımla

13. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Aman allahım harika bir teklif.Bir yolunu bulmaya gayret edeceğim.Canım Anadolum ah bir kere daha erebilsem oralara.
    Davetine sonsuz teşekkürler.Beni ihya ettiniz sevgili Can kardeşim.
    Yolunuz buralara düşersede bende sizleri balığa cıkarmaktan sonsuz mutluk duyarım.
    Sevgiyle kalınız kıymetli kardeşim.

14. sergerde

sergerde rastgelsin hacı

Favori Kamış:
    söğüt dalı
    Söylediklerinizde çok haklısınız. Burdada aynı isimlerle tanınmakdadır. Hatta daha önce açtığım bir konuda siz beni uyarana kadar bende hint sazanı olarak isimlendirmekteydim :eek: . Artık caner diyorum:) .

Davetiniz için çok teşekkür ediyorum, İnşallah. Sizin gibi bir ustayla avlanmak beni çok mutlu eder.

Alıntı yaptığım mesajınızda yazdıklarınız çok doğrudur, sadece 70 kg ile sınırlandırmak yanlış olabilir, çünkü çok daha büyükleri defalarca tutulmuşdur.
    Yanlışım varsa lütfen düzeltin ama benim bildiğim kadarıyla yaşadığı sürece büyümeye devam ediyormuş :confused: .

Son düzenleme: 10 Şubat 2009
  15. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Trakya tarafında bu balıktan yok.Neden acaba?

16. sergerde

sergerde rastgelsin hacı

Favori Kamış:
    söğüt dalı
    Bu türün neden trakyada olmadığını bilemiyorum. Fakat şunu söylemeliyim ki buna benzer gerek turna gerekse sazan türleri cennet ülkemizin hemen her bölgesinde bulunabilmektedir ve bu balıklarında devasa boyutlara ulaşabilme potansiyeli vardır. Herşey korumakdan geçiyor. Balıkcılık burda baraj kıyısındaki köylerin çoğunda geçim kaynağıdır. Bu sebeble bir kişi kendi dükkanını nasıl korursa o şekilde kaçak avcılar , dinamit vs birçok yasak ve zararlı yöntemden yöre halkı ve biz amatör avcılar tarafından korunmaktadır. Yavru balık korundukca, yasaklara kayıtsız uyuldukca ve av bölgemize gerekli özen gösterildikce av kaliteside artacakdır.

Saygılarımla

17. cold_sea

cold_sea Caner

En İyi Avı:
    1,100 gr Mırmır
    maşallah çok güzel balık..Hemşerim Can abi :)

18. fuat44

fuat44 fuat

Favori Kamış:
    Albastar ,Ron Thomson 240cm
    Favori Makine:
    Abu Garcia40.OKUMA AVENGER AV-30 MAKİNE
    En İyi Avı:
    sazan 10 kg,alabalık 3kg
    harika balıklar ben bu kış karakayada 2 kez kaşıkla denedim ama nasip olmadı . bu balıklarla ilgili kapsamlı videolar bekliyoruz sergerde kardeş

19. sergerde

sergerde rastgelsin hacı

Favori Kamış:
    söğüt dalı
    Bu balığın avı çok zordur. bir iki denemeden sonra hemen vazgeçmemek gerekir. Bulmak için çok aramanız lazım. Genellikle yanlız değildir bu sebeple yerini bulduğunuzda birden fazla tutma ihtimaliniz de yüksekdir.
    Bu balığı yakalamak gerçekten çok zordur, öyleki aylarca sabahın alaca karanlığından akşam karanlığına kadar arayıp bulamadığınız zamanlar olur, yine kışın avlanılıyor olması , kayalık ve dik yamaçlarda ( uçurum kenarları gibi) oluşu avını oldukca zorlaştıran etkenlerdir. Bu balığı yormak ve sudan çıkartmak bile inanın kolay değildir.

Görüntü alırsam emin olun paylaşırım.

Saygılar.

20. ONDER38

ONDER38 ÖNDER

Balıklar harika helal olsun