Emblem pro 600a Sarma Teli Kaynak olur mu?

Konu, 'Makineler' kısmında berkerbaris tarafından paylaşıldı.

1. berkerbaris

berkerbaris berker baris

Merhabalar. Sarma teli kirildi. Fiyati 250 TL imis. Yuh. Kaynak yaptirili mi? Yoksa yapistirsak mi?

Ekli Dosyalar:

2. Atraksiyon

Atraksiyon Emrah

Favori Kamış:
    Fladen Xtra Flex
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    Makine telleri Standart ölçülere mi sahiptir ? bilginiz varmı ? eğer öyleyse Buraya Tıklayın ( bağışlayın pek bilgili biri değilim. balık konusunda, hatta ilk kamışım yaklaşık 2 saat önce elime geçti :) )

3. berkerbaris

berkerbaris berker baris

Eyvallah. Ben de gordum aradigimda. Ama sanirim ebati uymaz.

4. Atraksiyon

Atraksiyon Emrah

Favori Kamış:
    Fladen Xtra Flex
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    Berker abi yakınında oto sanayi gibi bir yer var ise, mutlaka bu tür alaşımların kaynakları mevcuttur. senin telin döküme benziyor biraz, Döküm kaynağının yapıldığını görmüştüm. yada izole edip farklı bir kaynak stili uygulayabilirler. en kötü usta bir tornacıya gidersin abi. tornacı dedim diyede gülme sakın, ciddi ciddi çok sağlam tornacılar gördüm :)

5. berkerbaris

berkerbaris berker baris

Eyvallah kardesim. Bison marka epoxy yapistirici varmis. Onu deneyecegim once. Olmazsa kaynak artik.

6. İlhan15

İlhan15 İlhan TOPCU

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    7 Kg Sapan Balığı
    Barış..

Benim bot yapıştırmak için kullandığım bir metod var..

Teli birleştir üzerine flaster veya yara bantı (bez) ince yapıştır daha sonra üzerine sigara külü toz halinde ve kuvvetli bir japon yapıştırıcısı beton gibi olacaktır...

Eğer pütürlü olur ise zımpara kağıdı ile düzeltebilirsin...

Rastgele...

7. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Çok işlevi olmasa da malesef önemli bir parça. Tekneciler in klape açmaya ugrasmamak için kestigi de oluyor. Gs9un böyle bir versiyonu bile vardi. Surekli açılıp kapanip hareket edeceği için oksijen kaynak yapılabilir. Alasimini derecesini vs kaynakçı bilir tabi. 250 tl çok absürt istemisler. Daiwa usa ile mail yolu ile irtibata geçerseniz cüzi bir rakama yenisi gelecektir. Tft ceyhun defalarca epeyi birseyler getirtmisti bu yolla.

8. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Nasil kırıldı bu arada ? Düştü mü ?

9. berkerbaris

berkerbaris berker baris

Ceyhun Bey ve Skoylu nun olumlu yorumlari sonucunda almistim zaten. Diger butun parcalari cok ucuz. Ama bu en zayif halkasi ve cok pahali. Zaten ABD den geliyor ve fiyati bu. Ucuzu hicbiryerde yok. Metal yapistiricisiyla yapistirdim. Iki tane var, ikiside ayni yerden kirildi. Biri yine kirildi. Oburu idare ediyor. Kaynak yaptirmayi dusunuyorum.
    Biri dustu, oburu elimde kirildi.

10. berkerbaris

berkerbaris berker baris

Eyvallah. Bu meyal oldugu ocin ayni olmaz sanki. Bakalim. Bir de kaynattiralim.

11. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

kopan kısım alemenyum ve normal kaynak tutmaz. ama bir alemenyum elektrotu alıp kaynakcıya götürürsen ustada iyiyse işini halleder. gecmiş olsun