Erzurum'da Alabalık Avı İçin Baraj veya Göl Önerisi

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında bekiryanik tarafından paylaşıldı.

1. bekiryanik

bekiryanik Ebubekir YANIK

Merhaba,

Yaklaşık olarak 8 senedir Erzurum'da ikamet etmekteyim. Erzurum'da ve çevresinde bulunan barajlarda ve göllerde alabalık avına gitmek istiyorum. Önerebileceğiniz yerler varsa bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum.
    Mepps'in 2 ve 3 nolu kaşıkları ile gitmeyi planmaktayım. Daha önce hiç kaşıkla alabalık avına gitmedim. Baraj ve göllerde kaşıkla alabalık avına dair önerebileceğiniz başka şeylerde varsa bu konuda da bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum. :)

Düzenleme: Küçük akarsularda alabalık avına çıkmak istemiyorum. Balığa gittiğimde kafa dağıtabileceğim zevk alabileceğim bir ortam olsun istiyorum. İnsanlarla didişerek av zevkimin mahvolmasını istemiyorum. Erzurum'un köylerinde yaşayan insanların kendileri haricinde akarsularda, çaylarda balık avı yapanlara göstermiş olduğu tepkilerden ötürü baraj ve göller tercihimdir.

2. bekiryanik

bekiryanik Ebubekir YANIK

Önerisi olan yok mu ki? :)

3. Dogacı58

Dogacı58 Asım

Bende muştayım hocam alabalık için hınıs varto tarafını tavsiye ederim 3 4 sene önce 4 ay kaldım erzurumda tortumu biliyorum oltu ya giderkende güzel derelr var