EŞKİNA VE FAYDASI

Konu, 'Denizdeki Canlılar' kısmında aytan01 tarafından paylaşıldı.

 1. aytan01

  aytan01 abdurrahman

  Yaş:
  33
  Mesajlar:
  113
  Şehir:
  adana
  Favori Kamış:
  okuma helios
  Favori Makine:
  Okuma
  En İyi Avı:
  balık
  [​IMG]

  Uploaded with ImageShack.us

  BÖBREK TAŞI OLANLAR LÜTFEN DİKKAT****

  Arkadaşlar, Eşkina balığının kafası içerisindeki kürecikte iki adet elmas şekline benzer şekilde taş ( kemik ) bulunur bu taşlar böbrek taşlarını kesinlikle düşürüyor,hem de herhangi bir cerrahi müdahale vb. tedavilere gerek kalmadan...

  Maalesef çoğu insan bunu bilmiyor. Geçende arkadaşlarla konuşurken konusu geçince sizlerle paylaşmak istedim.Belki çevrenizde hasta olan varsa faydası olur.

  Benim bildiğim uygulama şu şekilde:

  Bir çay bardağına geceden 1 tane taş atıyorsun ve üzerine 1 limon sıkıyorsun, sabaha kadar bu taş limon suyunda eriyor, aç karnına bunu içip 1 saat bir şey yemiyorsun. 1 ay içinde böbreklerde hiç bir şey kalmıyor.

  Arkadaşımın babaannesi için şöyle uygulamış ; bir kavanoza 8 adet taş atıp 8 limon sıkmışlar ve üzerine 100 gr. toz çemen ( toz çemenin ne olduğunu ben bilmiyorum aktarlarda satılıyormuş) buz dolabına koyup taşlar eriyene kadar arada kavanozu çalkalamışlar, taşlar eridikten sonra günde 1 yudum içilmiş ve doktorların operasyondan başka çare yok dediği taşlar 6. gün dökülmüş. sadece taşlardan boşalan alanda iltihap oluşma riskine karşı iltihap kurutucu ilaç tedavisi görmüş.

  Sizlere yazmadan önce google da şöyle bir bakındım benzer yöntemler anlatılıyor ve taşlar harici olarak farklı fiyatlardan satılıyor, ilgilenen arkadaşlar biraz araştırıp daha geniş bilgiye ulaşabilir. Umarım birilerine yardımı dokunur... Esen kalın.

  ALINTIDIR:

  BÖYLEBİR ŞEY GÖRDÜM GERÇEKMİDİR BİLMEM AMA GERÇEKSE EGER FAYDASI OLABİLECEGİNİ DÜŞÜNDÜM
   
 2. ozgurcan

  ozgurcan Özgürcan

  Mesajlar:
  725
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  Olta
  En İyi Avı:
  Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
  Benim bu konudaki görüşüm; limon ile çözelmiş taşların bulunduğu sıvı içildiğinde, böbrek tarafından süzülürken, böbrek taşının sivri kısımları taş çözeltileri sebebi ile törpüleniyor. Bu sayede de daha rahat taş dökülüyor. Yani bu benim fikrim tabi, bilemiyorum esas veya gerçek sebebi bu mudur.

  Bu arada yarım limon yeterli ve aç karnına içilmesi gerekiyor. Yani böbreklerden sadece bu sıvı geçecek o an ki, mantıklı olsun diye düşünüyorum.
   
 3. befalcon

  befalcon Sinan

  Mesajlar:
  1.694
  Şehir:
  Manisa
  Favori Kamış:
  Okuma V-System 2.70 10-40
  Favori Makine:
  Daiwa Megaforce 2500
  En İyi Avı:
  Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
  Çok konuşuldu çok yazıldı. Bilimsel gerçekliği olsa doktorlar önerirdi. Çok sancılı bir süreç olan taş düşürme sürecinde ne olsa denenir.
   
 4. Emrahs

  Emrahs Ezergeçerus

  Mesajlar:
  1.057
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  Lineaffe Ac-Casting 4.20
  Favori Makine:
  Shimano Sienna 4000
  En İyi Avı:
  24 cm Çinekop
  Aman ha; Limon suyu ya da sirke gibi sıvıların aç karın ile içilmemesi gerek. Midenize büyük zarar verir!
   
 5. adalı balıkçı

  adalı balıkçı Berkan

  Yaş:
  47
  Mesajlar:
  11.145
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
  Favori Makine:
  Okuma Avenger Av 65b
  En İyi Avı:
  Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
  böbrek taşını dökmeye yardımcı olan acaba eşkina taşı mı yoksa asit ihtiva eden limonun kendisi mi :rolleyes:
   
 6. night fisher

  night fisher fatih

  Yaş:
  55
  Mesajlar:
  2.080
  Şehir:
  bursa
  Favori Kamış:
  kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
  Favori Makine:
  çançinçon çinişi makineler
  En İyi Avı:
  kırlangıç 8.4 kg
  Sevgili Berkan,sindirim sistemine giren bir gıda,önce mide asidiyle eritilir,sonra ince barsakta emilerek kana karışır,karaciğerde sentezlenip,böbreklerde süzülür.
  Bu sistemde,limon suyu böbreklere gidene kadar hala limonsuyu halinde değildir.
  Öyle olsaydı,böbrekte taşmı var,çek oradan bi bardak seyreltik porçöz taşmaş kalmazdı:)
  eşkina taşı işe yarar yaramaz bilmem ama,işi limonun asidine veren yorumlar daha öncede sıkça yer aldı.Mantıksız(daha doğrusu düz mantıkla) bir yaklaşım olduğundan ,senide sevdiğimden,senin yorumunda bu cevabı yazıyorum:)
  Limonun asidi,mide içinde bulunan mide asidinin (SEYRELTİK HCl) yanında devede kulak kalır,içildiğinde midenin asid düzeyine yardımcı olup,SİNDİRİME YARDIMCI OLUR.
  Üç kilo limon yesen,mide sağlamsa asidinden dolayı bişey olmaz,kanındaki asidlik düzeyide değişmez.Kanın asidlik düzeyi(PH DEĞERİ) 7.4 dür,7.8 e çıkması,7 nin altına düşmesi durumunda yaşam sona erer.
  saygılar rastgelsin:)
   
 7. adalı balıkçı

  adalı balıkçı Berkan

  Yaş:
  47
  Mesajlar:
  11.145
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
  Favori Makine:
  Okuma Avenger Av 65b
  En İyi Avı:
  Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
  Fatih abi o zaman asit tarafını es geçiyorum, limonun başka bir özelliğidir ya da başka birşeydir ama eşkinanın kafasından çıkan bir taşın insan vücudundaki başka bir taşı eritip yokedeceğini de mantıklı bulmuyorum.. zaten bilimsel olarak ta kanıtlanmış değil.. amacım tartışma ortamı yaratmak değil, bu benim tamamen kendi naçizane kişisel görüşüm.. ben de taş sancısı çektim, doktor bol sıvı iç bol bol zıpla dedi.. aynısını yaptım ve bir daha hiç taş sancısı çekmedim.. o sırada eşkina taşını eritip içmiş olsaydım belki de bunu eşkina taşına yoracaktım.. umarım ifade edebilmişimdir :) yine de uygulamak denemek serbest tabi..
  saygılar sevgiler.. :)
   
 8. la-traviata

  la-traviata Ercan Hacıoğlu

  Mesajlar:
  197
  Şehir:
  BURSA
  Favori Kamış:
  OLTA
  En İyi Avı:
  eşkine-mırmır-minakop
  Bu bir efsane değildir

  Ben bu yöntemi rahmetli babamdan duymuş ve öğrenmiştim. Allah'a şükürler olsun ki ailemde hiç kimse böbrek taşı ile ilgili bir sorun yaşamadı. Ancak ben her eşkine tuttuğumda taşlarını çıkarıp sakladım ve bu işin ticaretini yapan arkadaşlar gibi abartmadan yukarıdakine çok yakın olan tarifi yaptım. Bursa'dan pek çok memlekete de yolladım. Sağolsunlar hayır dualarını eksik etmediler.
  Bacanağım da bir dönem bu sorunu yaşadı, anlatmama rağmen itibar etmedi, doktor ameliyat dedi korktu olmadı, aynı doktor bu taşlardan bahsedince 3-4 tane taş kullandı ve şimdi çok şükür ameliyatsız olarak böbrek taşlarından kurtuldu. Aslında bahsini duyan doktorlar tarafından da tavsiye edildiğini duymaya başladık.
  Nasıl ki enginarın karaciğer hastalıklarında bir şifa kaynağı olduğunu halk olarak bilir uygulardık ta doktorlar tarafından bahsi bile geçmezdi, ta ki son yıllara kadar.Şimdi karaciğerinde yağlanma ya da siroz başlangıcı olan hastalara ilaçtan önce öneriyorlar.
  Bence eşkine taşı, yakın zamanda, düşürülmesi sakıncalı olabilecek böbrek taşlarında doktorlar tarafından önerilecektir. Zira eşkine taşları, böbrek taşının köşelerini aşındırarak değil tamamını eriterek hissetmeden düşmesini sağlamaktadır.
  Taş yolladığım tüm kişiler "ben bir işe yaramadı diye düşünüyordum ki film çektirdiğimde taşların olmadığını gördüm" dediler....
  Pek tabi ki bu işin de sakıncaları olabilir, nihayetinde limon suyu gibi asitli bir ortamda taşın çözünmesi kimyasal bir durumdur.
  Ben inanıyorum ki bu konu ile ilgili araştırmalar devam ediyordur. Ancak tıbbi araştırmalar yapan laboratuvarlar çok ciddi bütçelere sahiptir ve sonucunda çıkacak olan ilaç ticari bir ürün olarak para kazandırmak zorundadır. İşin bu kısmı kârlı olmayacaksa sonuç alınmasını beklemek iyimserlik olacaktır.
  Kişiler pek tabii ki kullanmadan önce kendi kararlarını verecektir, ben kendi tecrübelerimden faydası olduğunu gördüm ve tanıdıklarıma öneriyorum.
  Allah böbrek taşı sorunu çekenlerin yardımcısı olsun ve şifalar versin İnşallah...
   
 9. volex21

  volex21 Volkan

  Mesajlar:
  6.735
  Şehir:
  İzmir
  Favori Kamış:
  Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
  Favori Makine:
  Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
  En İyi Avı:
  Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
  Eşkina taşının böbrek taşı düşürdüğü kanıtlanır da, ilaç sektörü, hap şeklinde yapabilirse, eşkinanın kökü kazınır yer yüzünden :(
   
 10. adalı balıkçı

  adalı balıkçı Berkan

  Yaş:
  47
  Mesajlar:
  11.145
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
  Favori Makine:
  Okuma Avenger Av 65b
  En İyi Avı:
  Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
  lafı ağzımdan (pardon klavyemden) aldın :eek:
   
 11. nidya78

  nidya78 Aydın

  Yaş:
  40
  Mesajlar:
  411
  Eşkina taşı limonun içinde erimiyor. Deneme amaçlı limon suyuna attım 3 gün durdu taşlar taş gibi duruyor. :)
   
 12. draco

  draco Kaan

  Mesajlar:
  1.854
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
  Favori Makine:
  JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
  En İyi Avı:
  Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
  Eriyordur ama öyle hemen eriyip yok olmuyor. Kalsiyum karbonat o taşlar sanırım, limon asidi az geliyor.

  Akşamdan limon suyu sıkıp sabah çalkalayıp içeceksiniz, taşlar kalacak bardakta, üzerine yine limon sıkacaksınız, böyle böyle taşlar yok oluyor takribi 10 günde falan. Usul bu.

  Ben de böbrek kumu olan dostlarımda akrabalarımda denedim, zart diye döküyor kumu. Bu ultrasonla falan da teyit edilmiştir. Şehir efsanesi değildir. Bende de 1 mm bir şey görünüyordu böbrekte, eve gidip eşkina kürü uyguladım, 1 hafta sonra yine ultrasona girdim (kuzenim ürolog da! :) ) tertemizdi. Araştıracaktı kuzen bu eşkina işini ama yoğunluktan ilgilenememişti.

  Ancak; reflü, gastrit, ülser, spastik kolon, ülseratif kolit vs gibi sindirim sistemi rahatsızlıkları olanlarda aç karnına limon mide kanamasına kadar giden sonuçlar verebilir, aman diyeyim. Ayrıca; tam idrar kanalına sığacak taşı olanların taşı da düşerse idrar kanalını tıkayabilir ve çok ciddi sonuçlar yaratabilir. Taşın boyutlarını bilip uygulamakta fayda var, doktora danışmalı, taş kanalda kalır mı düşse diye sorulmalı en azından.

  Kum olan ve midesi sağlam olanlar deneyebilir, diğerlerine tavsiye etmem, edemem.
   
 13. nidya78

  nidya78 Aydın

  Yaş:
  40
  Mesajlar:
  411
  Bir daha denemek lazım o halde. 3-5 taşı atıp deneyelim.
   
 14. murat41

  murat41

  Mesajlar:
  1.231
  Şehir:
  kocaeli-izmit
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  vatoz 46,7 kg
  bo konu hakkında defalarca yazdım uzun yıllardır kullanıyoruz taşı göndermediğim il ilçe kalmadı ne nedoktorlar ne proflar herkez kullandı sonuç herdefasında mükemmel yalnızyapılışındasorun var anlatıldığı gibi değil birkez daha anlatayım metal havanda 2adet taşı yarım yemek kaşığ zeytin yağı ı iledövüp öğütecen üzerine 2 adet sıklmış sıkılmış limon liave edip karıştıracan karışım 1 çay bardağı oluyor sabah akşam aç karnıona 3 çay kaşığı içecen yaklaşık 10 gün sürer yani anlattığım gibi taşıyla toprağıyla içecen öyle anlatlıdığı gibi suyunun suyunu değil ta kendini içecen düşürme yapmaz eritme yöntemiyle kaybolur gider ultrasonda takip edildi ilk 3 gün içinde ağrılar diniyor sebebi yüzeyindeki tırtıklı ortam kaybolup böbrekte batmayı engelliyor yuvarlıyor çap olarak küçülüyor yok olup gidiyor bu süreç taşın büyüklüğü vede sertliğine bağlı arkadaşların anlattığı gibi bu ispatlansa balık kalmazdı diyorlar doğru bu işin ticareti aldı başını gitti farkında değiller taşı için ufak eşkinalar alındı yada vuruldu nesli tükenmek üzere duyarlı olmak lazım daha dün karadenizde eşkina avındaydık gelin görünki durum içler acısı el içi kadar eşkinaları alıyorlar taşı için küçük balıkta küçük taş olur yaptığımız karşıma 10 tane koysan yine yetmez kiloluk eşkina idealdir 2 taşı yeter duyarlı olalım uyaralım balığın nesli tükenmesin şifa bekleyenler umutsuz kalmasın bu konuda yorum yapacak arkadaş olursa konuyu kirletmemek adına özel mesaj atarsa yardımcı olurum ***.
   
 15. draco

  draco Kaan

  Mesajlar:
  1.854
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
  Favori Makine:
  JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
  En İyi Avı:
  Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
  Murat Bey bu konularda kesin konuşmamak lazım. Eritiyor taşı falan gibi. Kum sorunu olan dostlarım çatır çutur kum döktüler bunu içince. Sizin sistemi yapsalardı belki de dökmeden komple eriteceklerdi ama bilimsel çalışma yapmadan bilemezsiniz. Anlatıldığı gibi değil diyorsunuz da benim anlattığım gibi oldu :) 25 yıldır eşkina tutuyorum, taşlarını da kullanmayı iyi biliyorum, bünyeden bünyeye, sistemden sisteme değişiyordur bu işler, kesin konuşmamak lazım, sonra birisinin taşı idrar yolunu tıkar, uğraşır durursunuz benden söylemesi... Yok oluyormuş süreçte bunlar afaki ifadeler, aman diyeyim. O ufalırken adam zıplasa, sert bir düşüş yapsa falan kanala yuvarlanıverir taş. Ha derseniz ki ufalırken japonla yapıştırılmış gibi böbrekte duruyor, eyvallah. :) Sorumluluk sizin, göndermeye devam il il...

  Yorum yapacak arkadaş olursa konuyu kirletmesin ne demek bu arada?
   
 16. murat41

  murat41

  Mesajlar:
  1.231
  Şehir:
  kocaeli-izmit
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  vatoz 46,7 kg
  konunun dışında yorumlar yapılıyor amacından uzak kafalar karışmasın diye yazdım . ayrıca karışımda sağlığı tehdit edecek madde yok rahatlıkla içilebilinir
   
 17. draco

  draco Kaan

  Mesajlar:
  1.854
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
  Favori Makine:
  JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
  En İyi Avı:
  Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
  Sağlığı tehdit edecek madde olmadığı doğru. Karışımın kendisi mide rahatsızlığı olanlar haricinde dokunmaz hiç. Konu dışı herhangi bir yazı göremedim ben ama neyse, iyi günler dilerim.
   
 18. Cim123

  Cim123 İsmail

  Yaş:
  32
  Mesajlar:
  2
  Bu konuda doğru yaklaşımlar ifade etmek adına yaziyorum... Balık taşı olarak satılan genelde bildigim kadariyla minekop.... Eskina balik taşı zor bulunan bir tas insanlarin genelde satip alip kullandiklari minekop balik taşı diye biliyorum... Bunu saticilara sorunuz.. Peki neden eskina deniliyor o isimle ün yaptığı icin eskina ve minekop balik tasi ayni icerik olarak bildigim. Yillarca sifa bulamayan tasini dokemeyenler bu balik tasi ile sifa buluyor... Kendimde bu şekilde sifa buldum yakin tanıdığım bir arkadaşımda. Hani etki bulmasak diyeceğim ki asla bu urun yalan ama sifa bulanda var bulmayanda. Sifa Rabbimizdan biz bunu arayacağız... Ameliyata girmeden kesinlikle bunu öneriyorum deneyin... Ayrica gerçekten orjinal tas almak guvenilir bir yer ariyorsaniz size https://www.baliktasial.com Öneririm en azından guven duyarsiniz.. Rabbim bu ağrıyı kimseye vermesin cok zor... Reklam gibi oldu uygun degilse linki kaldirabilirsiniz.
   
 19. ÇiğdemK

  ÇiğdemK Çiğdem

  Yaş:
  35
  Mesajlar:
  2
  Arkadaşlar rastgele :)
  Böbrek taşı ben de uğraşıyorum maalesef :( Eşkina taşını da denemek istiyorum ama satış sitelerindeki taşların orijinalliğine güvenemiyorum.
  Yardımcı olabilecekler var ise desteğinizi rica ederim.
   
 20. Cim123

  Cim123 İsmail

  Yaş:
  32
  Mesajlar:
  2
  Merhaba Çiğdem Hanım aşağıda verdiğim linkte whasapp görüşmelerini geri dönüşlerini paylaşmış en azından güven verici ameliyata girmektense şifa aramalıyız,

  https://www.baliktasial.com/whatsapp-yorumlari/