FC misinayla fly olurmu?

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında ErenSaruhan tarafından paylaşıldı.

1. ErenSaruhan

ErenSaruhan Eren SARUHAN

Favori Kamış:
    SHIMANO Nexave - Vengeance
    Favori Makine:
    SHIMANO Exage 3000 & DAIWA MegaForce
    Bugun 12 parcadan olusan fly yem seti aldim deneme amacli.pek umutlu degilim ama yeni seyler denemeye hevesliyim.
    kafamda 2 farkli sistem var. biri 0.30ana beden sonrasina seffaf samandira ve arkasina 1 - 1.5 metre FC misina ucuna fly.
    ikinci sistem ise makaraya sarili fc misinanin ucuna direk fly baglayip akintiya birakmak.takilma sorunu olmayacagi icin gittigi yere kadar yolu var.
    samandirali sistem konu olarak var am benimki biraz daha farkli. kostek olmayacak tek fly baglamayi dusunuyorum. illaki kostek olmasi gerekirmi?
    bu sistemleri daha once deneyen yada ise yararliligi konusnda bilgisi olan varsa ogremmek isterim. anlatabildiysem ne mutlu bana :)
    RASTGELE...

2. SazanAvcisi

SazanAvcisi Enes Bozkurt

Favori Kamış:
    liffea carbon 4.20 spirit surf Liffea Turna Fress 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Salina 2 1600 Okumuma Trio 30S 12 kilo Cekerli
    En İyi Avı:
    Kısmetse lüfer;istavit 6 kilo ;izmarit 11 tane :D;kırlangiç 1 tane;sazan bıyıklı 1.5 kg;1 tane gümüş
    Bilmiyorum Ama Fly ` Balik Yakalamak Cok Zevkli Oldunu Duydum İnşalah Umdugun Gibi Olur Rast Gele

3. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    dene bakalım belki bir kovalama olur.. :)

4. xorto

xorto ali

Favori Kamış:
    dragon
    Favori Makine:
    pen
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 3kg
    ben daha önce tenkara yöntemi ile akıntıya bırakarak kösteksiz ve şamandırasız denedim bu yöntemi.sonuçta aldım.bir tane tatlı su kefali yakaladım.