fiber taban bot

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında kpax tarafından paylaşıldı.

1. kpax

kpax alihan uygun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    50 gr karagöz
    arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.öncelikle herkese merhaba.ben 3.50 uzunluğunda fiber tabanlı bir bot almayı düşünüyorum.açıkcası fazla bilgim yok.bu ilk botum olacak.joker hoşuma gitti.ama gönlüm zodiac markadan yana.fiyatı beni biraz zorluyor zodiacın.joker in deniz kuvvetlerine bot verdiğini duydum..ben bu botu yazın kullanacağım.bunu her yaz sonu indirsem sonraki sene yazın şişirsem botta kalıcı sıkıntılar oluşurmu.birde güvenlimidir..çünkü ben motorlu alıp 1-1.5 mil kadar açılmak istiyorum...birde ahşap tabanlılar var siz olsanız hangisini tercih edersiniz.ben ayağımı bastığım yer sağlam olsun istiyorumda:rolleyes: şimdiden yorumlarınız için tşk..

2. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Alihan öncelikle aramıza hoşgeldin..:)

Bot konusu biraz sıkıntılıdır..İnsnlar bot alırken acayip hayaller kurarlar ama sonucu genelde husran olur..:eek:

Niye mi..

Sen şimdi icinden ,botu atarım bagaja canım nereye isterse giderim ,şişirir avımı yapar eve donerken de indiririm diye geçiriyorsun..
    Ama kazın bacagı biraz farklı..

Taban ister fiber isterse ahşap olsun sürekli tak çıkart yaparsan zamanla botu hırpalar...;)

Botu istedigin zaman indirip elbise gibi katlayamazsın çunku zamanla kat yerlerinden zayıflar ve kullanılamaz hale gelir..;)

İstedikleri gibi suslu malzeme terimleri kullansınlar sonucta içi hava dolu bir balondur ve sivri şeyler patlatır..(bir arkadaşımın ki balıgın sırt yuzgecinden patlamış ve de iyi bir markaydı..):mad:

Botun en ideal kullanımı..Hiçbir zaman tam olarak indirmemek ve tabanını mecbur kalmadıkca sokmemektir..Eger evinde 7metrekare boş bir odan varsa hafis havasını alıp yere temas etmeyecek sekilde birşeylerin uzerine koymak ve ihtiyacın olunca da şişirip ,romorkle gidecegin yere goturmektir..Romork alırsam otoparka bırakırıjm diye de sakın dusunme ya kedi sidigindeki asitten ya da yagmur suyundan dolayı curuyecektir..;)

Bu kadar kotu yanı var da hiç mi iyi bir yanı yok dersen bot alırsan bizim gibi her ruzgar estiginde acaba benim tekne kayalaramı carptı yok sa baskasının teknesi kurtulduda benimkinimi parçaladı diye dsüsünmene gerek kalmaz..;)

Ya da bir gun once ozenle temizledigin botun icinde ertesi gun baskalarının bira sişeleri yada baska emanetlerini?? bulman sözkonusu olmaz..;)

Umarım sevkini kırmamısımdır.Sonucta bircok insan bot kullanıyor ve hayatından memnun ..

Ama olmayanlar çogunlukta bilesin arkadasım..;)

3. kpax

kpax alihan uygun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    50 gr karagöz
    hakan abi değerli bilgilerin için teşekkürrler.şimdi evde 7 m2 yer var.indirmeden oraya koyabilirim.benim en çok kafama takılan memnun olmayanlar çoğunlukta kısmı oldu.ben 4.000 ytl civarında bir bütçe ayırdım.asıl sıkıntım şu.ben ankarada oturuyorum ve bu tip deniz taşıtlarına ancak yazın 15 gün binebilirim(en iyimseri 1 ay).4.65 fiber teknelerede baktım hatta beğendiğim bir kaç modelde var..teknesan yapımı gt10 yada gt9..ama denize açılmak(balık yakalayıp yakalamak çok önemli değil) o muhteşem mavide seyir halinde olmak müthiş keyif veriyor.aslında fiber teknede almak istiyorum ama senin şu anlattığın sorunlar ürkütüyor beni.bizim yazlık denize 50 metre civarında.her gün acaba ben bunu taşımakta zorluk çeermiyim..birde çalınır mı korkusu var içimde.yani botla büyük risk altında olurmuyum..ben hanım,çocuğu alıp(can yelekleriyle tabi)gezdiriyim de istiyorum.risk az olsun diye kaliteli birşey almak istiyorum..sonuçta can taşıycak...

4. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Alihan öncelikle aramıza hoşgeldin arkadaşım . bu bot konusunda benim sana tavsiyem madem senede 15 gün tatile çıktığında binebileceksin o onbeş gününde denize açılmak için uygun olan gün sayısı yarı yarıya düşecek kalacak 7 gün eşim dostum yada ailemle birlikte olacağım diyeceksin 4/1 gidecek kalacak sana 3-4 gün . Bu kadar gün için bot almaya değmez bence gittiğin yerde varsa balık turlarına katıl , yada tekne kiralasan 4 bin ytl sana 10 sene yeter balığa çıkmak için , ama bir bot o kadar zor dayanır yada çok masraf çıkarır ;) Sadece senin yazın 15 gün tatil sırasında binebileceğim dediğim için sana bunları yazdım ama hafta sonlarıda tatlı sularda avlanmak için botu alacaksan birşey diyemem. Pardon bir şey derim onada motorlu olursa indirebileceğin tatlı su avlağının 1 km2 den büyük olması gerekiyor yada motoru almadan gidersin ;)

5. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda

aşkın izninle bir ekte ben yapayım:)
    yada elektrikli motarla gider;)

6. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Hakan

Yıktın hayallerimi :(

Dost acı söyler ama doğru söylermiş :)

dediklerin çok doğru...

kullanmak bir dert, saklamak ayrı bir dert.

Selamlar.

7. bergamadanahmet

bergamadanahmet ahmet

En İyi Avı:
    levrek 300 gr
    benim bir botum ya da teknem yok ama
    bence de sürende kısıtlı
    15 günde ver kiralama parasını bütün botlar senin olur

8. a_kadir77

a_kadir77 abdülkadir

Favori Kamış:
    makilalı olta
    En İyi Avı:
    eşkina-1700gr
    hakan abinin sözlerine katılıyorum, ve ahnet abinin dediği gibi: parasını verince büytün botlar senin.:D

9. alemci35

alemci35 mustafa

alihan kardeşim

tüm arkadaşlarımız fikirlerini söylemiş hepsi haklı söylediklerinde fakat bende yazmadan duramadım.
    öncelikle dünyaya bir defa geliyoruz dünyanın bütün nimetlerinden faydalanmak lazım.durumun elverdiğince birşeyleri yapmak lazım zamanda geçiyor beş sene önce yapmak istediğin şeyler şimdi keyif vermiyor.
    öncelikle denizin üzerinde sürat yapmak kadar keyifli birşey varmı diye düşünüyorum.şu an bana çok ama çok keyif veriyor.hafta içi bile fırsat buldukça sahile inip botumu şişirip denize açılıyor ve sürat yapıyorum.dehşet keyifli bir olay.tavsiye ederim.
    unutmayın ki allah bu yaşama şansını bir kere veriyor.

10. kpax

kpax alihan uygun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    50 gr karagöz
    değerli yorumlar için teşekkürler.tekne kiralama işide iyiymiş.ama benim bir deniz taşıtım olmasınmı şimdi.ama yorumların tamamının dikkate alacağım.ben biraz daha düşünüyüm en iyisi..ama şunuda söylemeden geçemiycem..merak ettim..fiber tabanmı kullanışlı yoksa ahşap yada metal kaplamalı olanmı..bu konuda tecrübeli olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum...herkese yaptığı ve yapacağı yorumlar için teşekkürler

11. kpax

kpax alihan uygun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    50 gr karagöz
    ahmet abi senin,aşkının ve herkesin fikirlerine katılıyorum ama ben amatör denizciliğe ilk adımı nasıl atıcağım o zaman..:( ufak ufak başlayım diyorum.önümüzdeki beş sene içindeki planım deniz olan bir yere yerleşmek(tabi inşallah başarabilirsek)...önce bir deniz taşıtı alıp(tabiki emniyetli bir şey).sonra adb alıyım diyorum.bakarsın yavaş yavaş kaptan olurum belki kim bilir..deniz aşkı işte..insanın içine düştümü gitmek bilmiyor.

12. Feridun

Feridun feridun

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kaya balığı
    Mustafa bu yorumun altına imza atarım bana sölenecek söz bırakmamışsın

13. kpax

kpax alihan uygun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    50 gr karagöz
    feridun işte olay budur abicim...şu resimdeki havaya bak..botun burmu nasıl da havalanmış.biraz daha gaz varsen altından diğer tekneler geçebilir:D ben bot alıcam kafaya koydum.

14. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Hayırlısı olsun ne diyelim o zaman..:)