Fiber tekne almak istiyorum

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında fatih2607 tarafından paylaşıldı.

1. fatih2607

fatih2607 Fatih ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    Silverstar Elegance 360
    Favori Makine:
    CORMORAN BIG BEN 7Pi 5000
    En İyi Avı:
    Sargoz 1050 gr. Eşkina 1350 gr.
  2. ozan

ozan Ozan

evet ÖZel tekne belgesi alacaksın ayrıca kendinede amatör denizci belgesi alacaksı (ehliyet diyebiliriz).

3. fatih2607

fatih2607 Fatih ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    Silverstar Elegance 360
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Arkadaşım çok teşekkür ederim, en kısa zamanda izmit liman müdürlüğüne başvuracam.

4. chilekesh1903

chilekesh1903 Akın

Favori Kamış:
    Çapari
    En İyi Avı:
    İstavrit
    prosedürde böyle birşey var deniyor ama bizim buralarda ne araştıran var ne soran..ayrıca bu zamana kadar kimsedede görmedim böyle birşey ( 5 mt cıvarı fiber tekneler için konuşuyorum )

benimde 4 50 fıber teknem var ama oyle bırsey ıcın basvurmadım bu zamana kadar

5. ozan

ozan Ozan

bende de 4.20 fiber var. bir sürü kere sordu. hatta gecen hafta bayrakta dalgalardan sıçrayan sudan oluşan beyaz tuz lekelerinden arıza çıkardılar bende yedek bayrakla çıkıyorum artık. yani kayıt ettirmek ya da ettirmemek sizin tercihiniz ama yasal olarak denize çıkacaksanız zorunlu. Neyse sahil güvenlik ya da su ürünleri kontrol tekneleri sizi yedeğe alırsa hemen halledersiniz bu işleri ;)

6. ozan

ozan Ozan

Fatih tekne işi kolay Amatör Denizci Belgesi için hemen harekete geç çünkü kursu sınavı herzaman olmuyor. tekne kaydı kola bir iş onu her zaman halledebilirsin.

7. fatih2607

fatih2607 Fatih ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    Silverstar Elegance 360
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    ADB için bu hafta içerisinde evraklarımı tamamlayıp gidip başvuracam. öncesinde telefonla bilgi alabilirsem çok iyi olur. Ayrıca bi arkadaşım bana kursa gidip 400 ytl ödemen gerekiyor falan demişti, ama yasada kurs yok diyor, forum içerisinde bi arkadaş başvuru için 50 ytl yazmış. acaba bu bilgilerin doğruluğunu tastik edebilirmisiniz?

8. ozan

ozan Ozan

fatih aslında kursun ve sınavın ücreti yok. sadece sağlık raporu ve evrakta biraz para veriyosun 50 YTL sağlık raporu ücreti. ama bazı illerde kurs düzenleniyor ve bu yetkiyi yelken kulupleri vb. denizle ilgili sivil toplum kuruluşlarına devrettiler. yani para talep eden bu kurumlar. fakat kurumlardan toplu başvuru olursa liman başkanlıkları kurs açmadan direk sınav yapıyor. bence en iyisi gidip liman başkanlığına bu ara böyle bi sınav varmı onu öğrenip o kurum personeliyle birlikte sınava katılman olur. 400-500 YTL ücreti olan aslında miço belgesi ama ADB yide sanki miço belgesiymiş gibi gösterip yüklü para talep edebiliyorlar. Araştırmanı tavsiye ederim çünkü değişiklik gösteriyor prosedür. ama 80-100 YTL arası bu işi bitirebilirsen uygun fiyatlardır. kurs mutlaka şart olursa onuda 100 YTL civarı halledebileceğin yerler vardır sanırım. ama dediğim gibi kurumsal başvuru varsa onlarla birlikte tek sınav halledebilirsin