Filmi başa alıyorum mecburiyetten

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında Kadir Levrek Peşinde tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    cümleten merhabalar,, bu yıl ne oldu anlıyamadığım bir şekilde..bölgemizde havalar çok iyi gidiyor..idk deniz bulanmak nedir unuttuidk
    boşa sallayıp sallayıp geliyoruz..

gel sen şu havada levrek tut:)

denizde gram dalga yok..karşısı deniz..su yatkın olunca resimde böyle çıktıhihi

hal böyle iken eski günlerime bir döneyim istedim:)
    göl kamışı ile ırmakta kefal avı:eek: deniz bulanıncaya kadar hevesimi böyle çıkarayım istiyorum..

göl kamışı ile avlananız varmı bilmiyorum..
    çok zevklidir..kefal tutması zordur.. şamandırayı iyi takip edeceksiniz.iri kefalde küçük kefalde milim milim oynatır..oynattığı anın 1 veya 2cisinde ..kargıyı çırptıracaksınız..iğneyi oturtacaksınız..
    deniz balıkları kefalin tersine anında gömer şamandırayı..alabalıkta öyle..

önceki gün pazar olmasına rağmen gittik..birazda hazırlıksız gittik yemleme bakımından..kayda değer birşey tutamadım.. 2 kefal,3mırmır,bir çupra,bir alabalık..:hungry:
    bu beni kesmedi.. nasipse sabah yine balıktayım.. busefer hazırlıklı gidiyorum..
    şansım yaver giderse..balık vurmuya başladığı anda..o anı kayıt altına alıp,,işin inceliğini meraklılarına anlatacağım..

bu arada Metin kardeşimde balıksızlıktan yakındığı için onuda bu işe bulaştırmış bulunmaktayım:D
    işte bunlar kefal şamandıralarıdır.daha hassas şamandıralar da var..lakin genl tercih bunlar üzerine uzun ömürlü..kısa saplı vmc çelik çapraz iğne kullanırız..benzerinin siyah olanıda var..onuda kullanıyoruz..

kamış olarak yorucu olmaması adına kullanımı kolay..carbon içerikli göl kamışlarını tercih ederiz.. 7 mt lik..

Kadir Kefal Peşinde:party: bizim buraların kefali iyidir.. oklu ve mazot kokanlardan deyil:D :hungry:
    http://www.avmarketi.com/asp/product/4412/VMC-9284PS-igne-1-0-50li

avlanacağım bölgeden kefal avı videosu :)
    http://www.izlesene.com/video/manavgat-kefal-avi-3/4979221

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Avın bereketli geçer inşallah abi. Göl kamışım var ama 3 kez kullanmış değilim daha. Senden işin inceliklerini gösteren video da bekliyorum. Balık yığman önemli değil. Balık bugün olmazsa yarın olur, önemli olan teknik bilgi. :) Rastgelsin... :)

3. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    yarın av bereketli geçiyormuş, kiloluk kefaller filan dermişim:D sonraki gün millet soluğu bayide alırmış..banada göl kamışı verin diye:D

avlanacağım bölge.. buranın dili olsada konuşsa:)

burası deniz ile 600 700 mt ileride buluşuyor.. sıkı takip edersen..paşalar ile haşir neşir olursun:) ben uzak diye gitmiyorum..,video da adamın durduğu yerin arkası deniz mesafe 50mt.. yarım ada gibi bir yer burası..

bilimum deniz balıkları avcılar dahil var..mera derin...

manavgat ırmağı

http://www.izlesene.com/video/manavgat-kefal-avi-3/4979221

4. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Abi spin işine de beni sen bulaştırdın ahanda kefal işine de sayende bulaştım. bu gün işi gücü bıraktım koştur koştur malzemeciye.bi göl kamışı alayım da geleyim dedim anaaa odane kamış+misina+fırdöndü+klips+şamandıra+iğne+küçük kurşun+hazırlanan şamandıra takımı sarmak için sünger=bi tomar para :D:Dyarın takımları hazırlayıp fırsat bulursam bende bir yoklarım.bundan sonra kefaller korksun benden:D:D

5. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kamış çırptırma işi o kadar kolay deyil..:D acemi biri bir çırptıırır takım havada uçar:D takım bir birine girer.. sert çırptıracaksın,bu hareketinle takım sudan fırlamıyacak..tek elle çırptıracaksın..2elle olmaz o iş:)
    videoda onuda gösteririm;)

6. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    abi ben önce seni izleyim ona göre çıkarım kefale bu daha garanti:Dvideoyu çek ben mısırı patlatıp geçeyim youtube nin başına :laughing:

7. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Göl kamışım var 1 kez kullandım pek sarmadı. Kefal avlamayı nedense hiç düşünmedim. Aslında denemek lazım. İnşallah güzel bir video çekersin de bilgi almış olabiliriz. Rastgelsin.

8. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    tamamdır kardeşim:) inşallah balık verimli saldırır,keyifli bir video çekerim:)

benim atçek den önce, takıldığım favori balık avı yöntemimdir derin yerlerde kayalık alanda,normal oltayı indiremiyeceğin yerlere indirir balığı alırdım:)

balık yemi almıya çalışırken şamandıranın oynaması ve ardından sert tasma nın atılışı,kamışın çıkardığı caff ses,balığıda taktınmı ayrı bir ses çıkıyor ve sanki kayaya takmış gibi anlık bir karşılıklı çakılı kalıyorsun:D
    hele birde iri balık taktıysan.. beraber sağ sol git gel yapıyorsun:D
    çok zevklidir göl kamışı ile avlanmak.. 8 10 saat avlananları bilirim tek elinde göl kamışı.. o adamlar normal olta takımları kullanmazlar..işleri göl kamışı..tepesine efes şemşiyehihi kafada hasır şapka.akşama kadar kamış çırptırıyorlar.:)

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    İnşallah güzel balıklar alırsın da balıksız geçen günlerine merhem olur.

Yem ne kullanacaksın, ekmekiçi mi?:)

10. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    çok hevesli gittim,lakin bu hevesim kursağımda kaldı abi:rolleyes:
    6 saatte sadece 2 kez göl kamışına vuruş aldımbanghead o gelen 2 balıkta mırmır..
    yem ekmek içi, 4 kilo civarı balık içi ile yemledim..banamısın demedi..tık yok..
    dip sarması denedik..tık yok..3 lü takım yemli denedik tek tük mırmır..
    onuda boru kurdu ile tutduk..canlı boru kurdu.ırmak kurdu da derler..bilimum balık görsün yapışır o yeme.. ne kefal,ne alabalık.ne sazan..ne levrek..çuprası vs vs si yok..

bize yakın 3 kişi daha vardı..yaklaşık 10 tane oltada onlarda..onlarda sıfır çekti..bu gün ne olduysa ırmağa balık vermedi..kefal tutmadan dönmediğim günüm yoktu..hayretki ne hayret:(
    parayı bir bulayım ardıma bile bakmıyacağım vallahhihi

11. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    :laughing: :laughing: :laughing:

Geçmiş olsun Kadir abi, İrlanda'ya gidersen, beni de götür. :D:D:D
    Sabahlara kadar teknik deneriz. Silikonlar sertler ohh suyundan da... :D
    2 de İrlandalı hanım bulduk mu... :):):)

12. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    zaten parayı bulamaz isem o aklımda:laughing: kestirme yol:D
    kefal den intikamımı alacağım..:D 6saat kargı tut sadece 2 balık tut,bunun hesabını ona soracağım:hungry: 1 sepete 3 iade 1 sepete 3 iade:D

yakında yine yokluyacağım.bu sefer yanlız gideceğim..ne zaman yanlız gitsem balık tutuyorumm...ne zaman birinide yanımda götürsem o gün kayda değer kefal tutamıyorum..yada siftahsız dönüyorum..garip ama gerçekhihi