fly fishing tatlı su kefal avı

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında azizcan tarafından paylaşıldı.

1. azizcan

azizcan azizcan

Bir önceki hafta sürpriz bir şekilde avlakta bulmuştum kendimi. Uzun zamandır gelemediğim avlağımdaydım, arabadan iner inmez kollarım kocaman olsun, gördüğüm manzarayı şöyle bir sarayım istedim, olmadı bende olabildiğince açtım gözlerimi gülümsedim, karşımda güzel derem, ağaçlar sazlıklar, nasılda özlemişim burayı, bir anda buranında beni özlediğini hissettim. Hızlı hızlı hazırlandım, kasık çizmemi giydim inanın fly takımımı hazırlarken ellerim titriyordu heyecandan, sinekleri misinamın ucuna zor bağladım desem yeridir. Balıklarda özlemişti beni gören görmeyen çılgına dönmüş oltama atlamak için sıraya girmişlerdi, akşama kadar doyasıya yaşadım her anı, ama tek başına yaşamak nereye kadar.

Dönüş yolunda telefon çeker çekmez önce Onur’u aradım daha açar açmaz çok güzeldi değilmi dedi, haftaya kaçarı yok buradayız demem yetti.

Hafta başından itibaren yaptık planı, Birol abi, Onur, Cengiz abi ve ben 4 kişilik av grubu düşecektik yollara, uçuracaktık sineklerimizi. Son anda bir değişiklikle ben bir gün önce orada olacaktım iş çevremden kıramadığım ağabeylerime kamp kurup ertesi gün Onur’larla buluşup ava devam edecektik.

Pazar öğleye doğru anca buluşabildik. Yanlarına gittiğimde balıklar sepetlere fotoğraf çekimleri yapıldıktan sonra salınmak üzere alıkonulmuş, gayet verimli bir av yaşanmış.
    Ayaküstü muhabbettin ardından hep beraber kamp yerine vardık. Biraz moladan sonra giyinip kuşandık, sineklerimizi bağladık ve sabah o kadar balık avlayan biz değilmişiz gibi aynı heyecanla tekrar sudayız. Her birimiz hatırı sayılır tatlı su kefalleri yakaladık denk geldi videolarda çekebildik.

Akşam karanlığı çökmeden yollara düşmemiz gerektiğinden her zaman olduğu gibi ayaklarımız geri geri gitsede düştük dönüş yoluna. Ekte paylaştığım fotoğraf ve videolar yazıya dökemediğim güzellikleri umarım size sunacaktır.

Rastgele.

Uploaded with ImageShack.us

Birol Abi inatla balıkları girdiği delikten çıkarıyor.
    http://www.dailymotion.com/video/xl8p88_birol-fly-fishing-tatly-su-kefal-avy_sport

Ağzımdakine bakmayın suda yakalanmış bulundum.
    http://www.dailymotion.com/video/xl8lpd_fly-fishing-tatly-su-kefal-avy-ucurma-balykcylyyy_sport

2. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Çok güzel görüntüler azizcan kardeş.. ortamda bir o kadar güzel..

3. OTTOMAN

OTTOMAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kilo aynalı sazan :(
    mükemmel görüntüler çekmişsiniz, kıskandım valla, tebrik ederim

4. azizcan

azizcan azizcan

Çok teşekkür ederim Muvaffak bey

Çok daha güzel ortamlarda bulunmanız dileği ile.

5. azizcan

azizcan azizcan

Teşekkür ederim Vural Bey

İlginize ve beğenmenize çok sevindim.
    Kıskanmaya hiç gerek yok, umarım uygun olduğumuz bir zamanda hep beraber olta sallarız.