Foça'da sık rastlanan balıklar ve benim kullandığım yemler

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında Deniz Derin Kele tarafından paylaşıldı.

1. Deniz Derin Kele

Deniz Derin Kele Deniz Derin Kele

En İyi Avı:
    1.5 kiloya yakın bir mercan ve 1.3 kilo bir ahtapot
    Öncelikle selamlar!

Bu benim balık konusunda ilk anlatımım olucak ve biraz heyecanlıyım bir hatamı görürseniz lütfen söyleyin

Ben Deniz 14 yaşındayım ve 8 yıldır balık tutmakla ilgili şeylere ilgim çok var 9 yaşında ise bu işe başladım
    ve bu konu hakkında bilgilerimi size aktarmak için bu metni yazıyorum , hadi başlayalım!

Eski Foça taraflarında bir balık turu ile seyahata çıkarak avlanmanızı önermem çünkü insanalr sizi ezber yerlere götürürler ve sezon başlarında orda 7 bazen 10 a yakın tekne bekliyor olur ve sizde benim gibi etrafta başka tekne olmasından rahatsız olan bir kişiyseniz pek önermem şimdi balıklara başlayaşım

En sık rastlanan balıklar genellikle zargana , ahtapot(ahtapot ve kalamar kafadan bacaklıdır balık grubuna pek girmezler ama genede yazayım dedim çünkü bol bulunurlar.) kalamar , mercan(erkek mercan çoğunluklu),fangri , çupra ve iskorpit eğer şansınız varsa istavrit ve nadirde olsa trança ile kolyoz çekersiniz bu arada karagözler bol ve oldukça iridir , zaten ne yazıkki her bölgede bulunan ısparozumuzda burda olmassa olmaz.

Yem önerilerine geçecek olursak Foça gerçekten balık konusunda bazen acımasız olan bir bölge bazen 2 3 saatte 20 40 parça ile dönerken bazen 6 7 saatte 5 parça ile dönersiniz o yüzden maz muz teknenizde her zaman yer ediinsin ki bu sayıları arttırabilesiniz yem olarak sardalya ve mamunu ön planda tutun eğer ki iş yapmazsa sülünez ve eğer ısparozdan bıktıysanız da yengeç veya madya kullanabilirsiniz ve size kıyı avı yapıcaksanız(teknedede baya iyi çalışır)bir tavsiyede bulunayım eğer evde bir parçada olsa tavuk göğüs eti varsa o eti koparın içine şekerli su doldurduğunuz bir pet şişenin içine atın 1 gün bekledikten sonra hazır olucaktır , isterseniz ki öneririm tuzda atabilirsiniz.

Benim en sık kullandığım yemler bunlar ve lütfen ama lütfen mamunların canlı olduğundan emin olun yoksa tık vuruşu bile zor bulursunuz .

Ben bu bölgede hiç kofanaya atmadım ama biraz bilgim var eğer atıcaksanız bir canlı istavrit yakalayın ve ardından başından veya ağzından ve kuyruğun az bişi ön kısmından iğneyi geçirin (dikkat edin istavrit canlı olsun)ve suya bırakın.

İğne önerim ise 1 .5 kilo ağırlığınd bir mercanı çekebilecek kadar güçlü bir takımınız olursa pek üzülmezsniiz diye düşünüyorum ben 0.35 misina genelde 100 gram kurlun ve yılan dili veya tek iğne zoka takım öneririm(gezerli olursa iyi olur.)

Diyeceğim bu kadar şey var umarım size yardımcı olabilmişimdir ve bu yazıdan faydayalanabilmişsinizdir.

RASGELSİN!