gaziantep balık avı bölgeleri

Konu, 'Bölgeler' kısmında dikkat27 tarafından paylaşıldı.

1. dikkat27

dikkat27 okan

merhaba sayın balikavi.net uyeleri sizlere Gaziantep ve çevresinden neler yapabilirsiniz nerelerde avlanabilirsiniz biraz bilgi vermek istişyorum
    Öncelikle gaziantepte olta balıkçılığı yapacak kişiler
    1.kayacık barajı havaalanı ile arası 10km
    2.nurdagı tarafı cakmak göleti & balıkalan göleti
    3.kilis tarafı tahta köprü barajı
    4.burc tarafı burç göleti ve hacıaslan göleti
    5.k.MARAS TARAFI maraş Osmaniye yolu uzeri şekeroba kasabası kuyuları vardır dev sazanlar vardır.. gavur gölü turkoglu tarafında dev sazan ve yayın vardır
    6. narlı tarafı evri kasabası köy içinde gölet vardır sazan ve yayın vardır

BU YUKARIDA VERDIGIM YERLERI TEK TEK GEZDIM DOLASTIM KESINLIKLE BOS DONMEZSSINIZ AV SEZONUNU UNUTMAYALIM VE KENDI ELINIZLE 1 KARISTAN KUCUK BALIKLARI SUYA BIRAKIN AKSI TAKTIRDE NEFSINIZE DUSKUN OLDUGUNUZDA JANDARMA YAKALARSA CEZASI BUYUKTUR VE BIR DAHAKI ZAMANDA BUYUK BALIK BULAMAZSINIZ BUYUSUNKI YAVRULASIN DAHA COK OLSUN

BALIK YAKALAMA TEKNIGI VEREYIM
    Baraj baliklari genelde sazan turleri ,sazan deyip gecmemeliyiz baya uyanik baliklar ,yani deniz baliklarindan daha uyanik ,papurluk tarafini sec barajin sazan orda yatmayi sever batakta (o yuzden bazi sazanin eti kokar) yem olarak kuspe alaceksin (kuspe aycicek yagindan kalan madde cekirdek kurusu yani) iki adet ekmek islataceksin yarim kilo kuspe birazda tarcin bunlari karistiraceksin saglam bir sert hamur haline gelince hazirdir kapakli ber kaba koymalisin kurumasini engellemek icin .
    sonra yaninda bulunacek daha yem olarak sut misir (acaip atlar sazan tolsdolop baligi misira) .ekin kaynataceksin hafifce sonra onu eksimeye birakiyorsun les gibi kokar iste o kokuya dayanamaz baraj baliklari ,bu malzemeler varsa eger elinde yola cikabilirsin.
    simdi oltanin dokuz numara kancalarindan 5 tane bir spirale takiyorsun spiralin icine hazirladigin hamuru iyice sivsiriyorsun ,kancalarada misir ve ekini takiyorsun (hedef tolsdolop baligiysa stiriopor topucuklarida olabilir renkli olanlardan) agirligi 10 gram kalayi iyi gelir batmasina o hamurlu spiralin fahazlasina gerek yok ,uzun atmanada gerek yok papurlukta takilip kopabilir misina o yuzden yakin at sen cizmeyle suya girerek ve bekle bol sans .
    ufak baliklarda yem olarak solcan beyaz solcani tavsiye ederim

dere baliklari genelde alabalik turu olur (eger sahte barajlarda kultive edilmisini avlamiyacaksaniz)
    akar su baligi genelde ince kanca ve cok narin misinayla avlanir ,yem olarak sinek ,bocek ,yada sahte ufak baliklar alabilirsiniz ,teknigi yeminden daha onemli ki teknik tirmiklamak,bayag yorucu oluyor evet ama bir yerde durup beklemek fahazla sans getirmez tirmik (devamli oltayi atip sarmak yavas yavas ucunu asagi yukari sallayarak ) bu teknigi kapan dere baliklarinda sorun yasamaz
    saygılarımla Amatör avcı ozanbektasdogan...reeling

2. speed0972

speed0972 Kadir

Eyvallah saolasın bilgiler için..Burç göleti ve Hacıaslan göletini biliyorum burada balık verimi yok denecek kadar az ..Göl kamışı ile balık değeri olmayan çok küçük balık çıkıyor.. Dip ise sazlık olta fazla takılıyor....Çizme desen çabuk derinleşiyor tehlikeli...ama diğerlerine gitme şansım olmadı...

3. leventa

leventa Levent

S.A. arkadaslar; allaben golu icinde olta atmakta bir sikinti olmadigini biliyorum.Orada at,cek yaparak tutabilecegimiz bir balik var midir ?
    Alabalik tutmak icin antepe en yakin mera neresidir ? Tesekkurler.

Ek olarak dun Burc goletine gittik, ancak tamamen tellerle cevrilmis ve giris yasakti. Haftaici gittigimden dolayi oldukca issiz ve etraf basibos dolasan kopeklerle doluydu. Ceza yemeyi goze alip, kalabalik gitmekte fayda var gibi duruyor.