Gece Ağzına Ağ atarak Balık Avlama Kanunimidir?

Konu, 'Tebliğler' kısmında evwt tarafından paylaşıldı.

1. evwt

evwt engin

Favori Kamış:
    Cormoran
    En İyi Avı:
    levrek 1,2 kg
    Dün gece 23.00 Sıralarında Denizin Dereyle birleştiği yere küçük bir Tekneyle ağ atarak Suya vurup bişiler yaparak Avlanan birilerini gördüm tabi bu dingilin yaptığı hareketler bizimde avımızı yarıda kesmemize neden oldu Fotosunuda eklediğim Yerde Ağ atmak yasal mı değilmi Değil ise nereye şikayet etmeliyiz.[​IMG]

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Yapılan şey bildiğim kadarıyla Voli denilen şey. Bu yöntemle tekne ağını atar, tekneye veya suya vurarak balığı ürkütüp ağa yakalanmasına çalışır, hemen sonra da ağını toplar. Bildiğim kadarıyla volicilik serbest ama yanılıyor da olabilirim, ustalarımız daha net ve doyurucu bilgi verecektir.

Birde orada çay içine voli şeklinde değil de bildiğin ağ gerenler var. Bu işi botla yapıyorlar, onları görürsen mutlaka şikayet et. Ben bir kere gördüm, ne yaptıklarını sabah olunca anlamıştım, bi daha denk gelirsem kesinlikle bildiricem.

3. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Maalesef son düzenleme ile dere ağızlarında ağ atımı 12 ay boyunca serbest. İstisna olan yerler var bu da Ticari Balıkçılığı düzenleyen tebliğde belirtilmiştir. Sadece tebliğde belirtilmiş bazı azmak ağızları ve deltalar koruma altındadır.

4. evwt

evwt engin

Favori Kamış:
    Cormoran
    En İyi Avı:
    levrek 1,2 kg
    adama ne ne gıcık olmuştum ya demek serbest miş.tam vuruşlar başlamıtıştı bi geldi bütün balığı kaçırdı.1 saaate tekneyi doldurdu gitti biz kaç saat uğraştık elimiz boş döndük. idk :mad: Bu arada volex bey siz bu bölgeyi tanıyorsunuz sanırım başka tavsiye edebileceğiniz böyle yamyamların olmadığı yerler biliyor musunuz?

5. balikoltasi

balikoltasi Birol

Teknede plaka (35.... diye başlayan) yoksa ağ atamaz bildiğim kadarıyla. Ona da bakın derim.

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Bölgeyi iyi derecede biliyorum. Tekneyi doldurduğunu gördünüz mü?
    Yoksa ağını toplayıp gittiğini mi gördünüz? :D

Yasal olan bir duruma yam yam sıfatı veremem ama dediğiniz bölgede kötü avcılık yapanlar çok. Bende daha nezih yerler arıyorum.

7. DicentrarchusLabrax

DicentrarchusLabrax Ulaş Çekiç

Favori Kamış:
    At-Çek
    Evet malesef ben de o bölgede hemen her türlü şeyi gördüm. Çarpma atıp çeken, ağ atan, gece zıpkınla giren, iki metre arayla 10 adet kamış sıralayan... Hani zamanı oldu mu, hele de kimse yoksa, verimli avlar yapılabilen bir yer ama uzun zamandır gitmedim. Yakınlarda çok daha nezih yerler var ;)

8. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Serpmecileri unutmuşsun Ulaş. :D

Bu sene daha nezih yerler bulacam inşallah. :)

9. evwt

evwt engin

Favori Kamış:
    Cormoran
    En İyi Avı:
    levrek 1,2 kg
    Evet doldurduğunu gördüm zaten kıyıya çok yakın attı o kadar yakınki önümüzden geçerken benim kamış bi ikiye katlandı ben teknenin motoruna takıldı sandım. sonra baktım bu uzaklaşınca kamış hala zıplıyor adama sinirim den yakaladığımıda kaçırdım.banghead ayrıca evet bölgede teğiniz her türlü yamlyamlık alışganlık haline gelmiş durumda.Bazı amcalar ekmekli şamarıları oltayla burda kefal tutuyorum diye kızıyor.Delimisin ne uğraşıyon bak çarpma diye bişi var bunla alcan bunları oltaya gelmez filan sanki çarpma hiç görmemişsiz.Şöyle atcan böyle çekcen en ince ayrıntısını anlatıyor saolsunlar kendince bana bişi öğretmeye çalışıyor.büyük tabi saygılyla dinliyorum bigün dayanamadım birisine "bunu çekerken balığın yumurtaslarına dağıtmıyormu burda herkes bunu kullanıyorsa 2*3 yıl sonra burda balık kalırmı dedim.Pişman oldum.Sen aldığın balığa bak! bu zihniyet bölgeye hakim :). Daha nezih bir yer hakketten bulmak lazım.Ama Huzur var balık yok balık var huzur yok.