Gürpınar ve Ambarlı Sahili

Konu, 'Bölgeler' kısmında gprsnedir tarafından paylaşıldı.

1. gprsnedir

gprsnedir serkan

arkadaşlar öncelikler herkese merhaba

ben yakupluda oturuyorum. bana avlanmak için yakın olan yerler gürpınar ve ambarlı nereden iyi verim alırım? saat kaçla kaç arası verimli oluyor. tavsiye edebileceginiz nokta varmı? bu arada kimse kusuruma bakmasın biraz acemiyim :(

2. lemodella

lemodella Ümit TALU

Favori Kamış:
    okuma salina--Okuma v-system 3.00 20-80 gr
    Favori Makine:
    shimano nexave 6000---shimano sienna 4000
    Ben yakuplu Sahilinden bir çok çeşit balık çıktığını duydum.yakın zaman denemeler yapacağız bilgin olsun..

3. gprsnedir

gprsnedir serkan

Merhaba ümit kardeş. Öncelikle etkinliğinize katılmak isterim. Ben biraz acemiyim hem sizin tecrübelerinizden faydalanırım. :) Gecen hafta sonu gürpınar balıkcı barınagının oldugu yere gittik avlanmak için avlandık fakat çok küçüktü istavrit veriyor orası. birde adam gibi çapari bulamadım. biz hep 2 3 dolu çektik yanımızda 2 kişi vardı 10 ar 10ar cekiyorlardı :( sanırım nereden nasıl çapari alacagımıda öğrenmem gerekiyor :( çok öğrenmem gereken şeyvar. Birde ben yakuplu sahiline inmeyi çok denedim ama başarılı olamadım. en son marina inşaatının oraya indim oradanda güvenlik bırakmadı :( nasıl iniliyor sahile biliryomusunuz?

Son düzenleme: 8 Haziran 2011
  4. gprsnedir

gprsnedir serkan

bu arada yazıları okuyan sayın arkadaşlar tecrübeli balıkcılar çapariyi nereden ve kimden almamızı nasıl çapari almamızı öneriyorsunuz?

5. erolcinar13

erolcinar13 Erol

selam.. bende yakupluda oturuyorum..ben genelde çapariyi gece toplu atıyorum. hem istavrit iri geliyor, hemde kurşunlu atarken harmamış olduğum enerji kadar enerji harcamıyorum.
    Bu ara avcılar-b.çekmece kıyılarının hepsi aynı.. gün batımında kıraçe yapıyor, gecede balık irileşiyor.
    çapariyide e5 in kenarında Av dünyası var. orada çeşit çeşit çapariler var. fiyatlarıda uygun. geçenlerde 1 tane rapor yazmıştım bakarsın...

6. gprsnedir

gprsnedir serkan

erol kardeş öncelikle merhaba yakuplu tarafından sahile iniş varmı? kardeş bide bu alba var oradan bahsetmiyorsun demi?

Son düzenleme: 8 Haziran 2011
  7. erolcinar13

erolcinar13 Erol

ben 2000 senesinden beri yakupludayım Yakuplu sahili diye bir yer bilmiyorum.. Limanın sağına soluna giremiyorsun. sol tarafı ambalı-avcılar kalıyor, sağ tarafıda kavaklı sahili kalıyor. yakuplu sahili neresi???
    Avdünyası; avcılar istikametine giderken hasırcıları bilirsin, ondan 100-150m kadar geride..

8. gprsnedir

gprsnedir serkan

kavaklı sahilinde üstad denemelerin oldumu hiç?

9. volkan212

volkan212 volkan

Balikci barınağında Kenan var ondan çalarının en iyisini alırsın ben hep ondan alırım çapariyi kendi elleriyle yapar

10. zedonetx

zedonetx serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina 420 cm lll 100-200 gr atarlı Surf Kamış
    Favori Makine:
    Yumoshi YB 7000 12 bilyalı
    En İyi Avı:
    Mığrı 50 cm
    Arkadaşlar konuyu hortlattım.
    Cuma gece Yakuplu liman yakınına gidicem ilk defa (misafirliğe ). Limana yakın hangi meralar var. Ne tip olta atmalıyım? Dip yemli mi? yoksa sahte balıkla spin mi? yem olarak en kolay bulunan önerir misiniz? tavuk eti olur mu? yoksa ciğer? vs teşekkürler

11. closer_34

closer_34 elcin

Ben 2-3 gün önce indim sahile deniz çarşaf gibiydi bi kişi vardı oda gümüş tutuyordu