hangi balik hangi mevsimde yangi yemi sever

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Bedri tarafından paylaşıldı.

1. Bedri

Bedri bedri

baligin mevsimine gore yem secimi nedir.

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    O balıktan balığa değişir abi. Hangi balık türlerini avlamak istediğini bilmek lazım.

Bedri bunu beğendi.
  3. Bedri

Bedri bedri

ben limanda balik tutamiyorum kefal vs cupra vs digerleri gibi ekmek kullandim sardalya kullandim mamun kullandim dip su ustu samandirali vs gibi gene balik tutamiyorum formuda inceledim okudum acaba nerde hata yapiyoruz yada kis mevsimi oldugu icin bizmi tutamiyoruz.tesekkrler

4. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Tatlısuda avlanacak olsan az-buçuk tecrübelerimi katabilirdim ama deniz avlarından pek anlamam. Lakin yine de senin için biraz araştırdım abi :) çoğu kişi kış aylarında kefal tutmanın daha zor olduğunu söylüyor. Tutanların çoğu dip oltası öneriyor. Yem olarakta ekmek, hamur, sardalya gibi seninde kullandığın şeyleri önermişler. Çupra içinse madya, maman, sülünez ve sardalya diyorlar. Galiba avlaktaki balık eksikliği ve birazda şanssızlık nedeniyle tutamıyorsunuz. Çeşitli yemleri günün çeşitli saatlerinde deneyerek avlaktaki balığın huyunu suyunu bi tecrübe etmek lazım bence. Bir yerdeki balığın huyu öbür yerdekinin huyunu tutmayabiliyor. Pes etmeden ava devam etmek lazım.

Bedri bunu beğendi.
  5. Bedri

Bedri bedri

cok tesekkurler.makinada sizce misinami yoksa ip tarzimi kullanmaliyim tesekkurler saygilar dilerim

6. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    dediğim gibi maalesef deniz avlarından pek anlamıyorum :)

Bedri bunu beğendi.
  7. Bedri

Bedri bedri

tesekkurler saygilar

AhmetKurt29 bunu beğendi.