Hatay'dan merhaba

Konu, 'Tanışalım' kısmında Patika Hayat tarafından paylaşıldı.

1. Patika Hayat

Patika Hayat yasin bebek

Herkese merhaba. Adım Yasin bebek devlet memuruyum (arama kurtarma personeli). Hobilerimin başında motosikletle dağları gezmek var ikinci sırada *** balık avlamak olacak. Bugün gittim okuma vsystem 2.70 10-40 atarlı kamış ve okuma caymar c40 makine aldım. Misine marka hatırlamıyorum en iyisi bu dedi bağladı direk, fiyatı 90 tl idi. 4 sahte aldım sahteler ekte ama hangisi hangi derinlikte ve ne tür aksiyonla çekilir unuttum(bu konuda yardımcı olursanız sevinirim) :) bugün deneme amaçlı 8-10 defa at çek yaptım gayet başarılı uzun mesafeli atış yaptığımı düşünüyorum. Kıyıdan at çekle levrek lüfer avlamayı istiyorum yada hayal ediyorum. Daha önce el oltasıyla dip oltacılığı yapıyordum. İyi forumlar.

2. Patika Hayat

Patika Hayat yasin bebek

Bu arada toplam 760 tl ödedim çok koydu yahu :))) bir balık yakalasam unuturum o acıyı :) *** yakalarım :)

3. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    760 tl fazla olmuş keşkse sorarak alsaydıniz abi ürunleri kamis makineye ve sahtelere verdiginiz paranin toplami bence fazla fiyatli olmus toplamda bece 600 civari bir ücrete halledilebilirdi :(
    Onun haricinde abi en alttaki mavi gagasızin su uzeri wtd aksiyonuyla levrek için gündüz ortadaki eger gagalıysa hafif kamış darbeleriyle fazla hizli cekmeden levrek orta hizda lüfer hizla cekerseniz aksiyon bozulur en ustteki de ima sasukenin tombul bir immitasyonu olmus obu da yine hafif aksiyonlu sarimda levrek ve lufere kullanabilirsiniz resimlerde ki renklere gore mera gece isikliysa ortadakive üstteki gece de iş yapabilir alttaki mavi ise sabah ve aksam gunes batiş/dogusunda kullanilabilir abi selamlar :)

4. Patika Hayat

Patika Hayat yasin bebek

O kadar forumda ki uyarıları okumama ragmen yine de malzemeyi satan adama yok diyemedim kardeşim :) sağlık olsun tecrübe oldu. Ortadaki derken hangisini
    Kastediyorsun 4 tane varda:)

5. Patika Hayat

Patika Hayat yasin bebek

Bide bunların hepsi yüzeyde yüzer sahteden mi yoksa içlerinde batar olandan var mı? En üst ikisinin burnunda gaga gibi çıkıntı var.

6. Patika Hayat

Patika Hayat yasin bebek

Yukarıdan aşağıya 1-2-3-4 diye numaralandırırsan benim için daha anlaşılır olur

7. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    En alttaki 2 ayni sahte degil o zaman ben öyle gördum ama genede 2 sinin de galiba gagasi yok o yüzden yine de wtd ile kullanilabilir (kamisin ucunu sallayarak yavaş sarim) digerleri gagaliysa hafif kamis darbesiyle yavas ve orta hizda levrege ve lufere olur dediğim gibi birakinca yüzen cekince gagasindan dolayi batan sahteler benim buradan gorebildigim bu kadar kamiş iyi de fiyati tuzluya gelmiş size makine de ayni sekilde neyse sağlik olsun ne diyelim :)

8. Patika Hayat

Patika Hayat yasin bebek

An itibariyle çekilen balık :) ama bende tık yok abim çekti.

9. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Akya mi o :)

10. Patika Hayat

Patika Hayat yasin bebek

Evet akya :)

11. İsk_emrah

İsk_emrah Emrah

iskenderundaki oltaci arkadaslarimizi balik av turlarimiza bekleriz.
    6,5 m oltaci teknem vardir 5 kisi cok rahat av yapabilir grup katilim saglanabilir.
    Yakin bir tarihde 2 aya kadar yeni aldigimiz teknemiz suya inecektir. Guzel bir mini yat projelendirdik aile katilim saglanabilir, wc lavabo duşluk mangalimiz. Eksizsiz bir tekne olucak allahin izni ile degerli hobidaşlarimizi iskenderunun eşsiz guzel korfezinde agirlamakdan keyif duyariz. İrtibat: 05387713949

12. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Öncelikle hayırlı olsun;

Birinci sahte (Maria Fake Bait ) Daha çok levrek gibi avcı balıklarda kullanabileceğiniz, daları az olan bir sahte. Yavaş sarım yapın

İkinci sahte (Duo Tide Minnow Slim Flyer (Boyunu göremiyorum)) Sinking (Batan) tipte bir sahte. Atıştan sonra kısa sert vuruşlarla çekim yapabilirsiniz. Maksimum 1.2 mt daları var. Yem sudayken dalıpta telefona bakmayın dibe kadar inip takılabilir =) Lüfer ve Baracuda öncelikli birçok avcı için güzel yemdir.

Üçüncü sahte (Seaspin Pro Q 90) WTD aksiyonu ile çekmeniz gereken başarılı bir levrek sahtesidir.

Sonuncu sahteyi Ima Salt Skimmer çakmasına benzettim. Aynı şekilde WTD aksiyonu isteyen bir sahte.

Rastgelsin