Haziran ayı en iyi avı (Deniz)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında simendifer tarafından paylaşıldı.

?

Haziran ayının en iyi avı sizce kime ait?

1. Serco

oy sayısı 9
    10,2%
  2. geneben

oy sayısı 8
    9,1%
  3. sinansarma

oy sayısı 71
    80,7%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. simendifer

simendifer Sennur

1 Haziran 2007 tarihinden itibaren YAPTIĞINIZ EN İYİ AVDA sizide net olarak görebileceğimiz şekilde bir FOTOĞRAFINIZI ÇEKİN, HİKAYENİZİ ANLATIN ve bu konuya ekleyin (yanlızca fotoyu koyun ve fotoyu koyanın yorumu hariçinde yorum yazmayın). Bunları Haziran ayı bittiğinde bir anket yaparak oylayacağız (orada yorum serbesttir) ve anket sonuçlarına göre birinciyi seçeceğiz.

KURALLAR

1. KESİNLİKLE ÇEKECEĞİNİZ RESİMDE KENDİNİZDE GÖRÜNMELİSİNİZ.
    2. AVINIZLA BİRLİKTE ÇEKİLDİĞİNİZ FOTOĞRAF, MUTLAKA AVLAKTA ÇEKİLMİŞ OLMALI
    3. AVINIZIN HİKAYESİNİ ANLATINIZ.
    4. RESMİ KOYAN ARKADAŞIMIZ HARİCİNDE YAPILACAK YORUMLAR SİLİNECEKTİR.
    5. YARIŞMA 30-06-2007' De BİTECEKTİR.
    6. KİLO LİMİTİ GEÇERLİ OLAN AVLARDA KİLO, BOY LİMİTİ GEÇERLİ AVLARDA BOY ÖLÇÜSÜ MUTLAKA BELİRTİLMELİDİR

ÖDÜL

"ANA SAYFAMIZIN BAŞ KÖŞESİNDE OLACAKSINIZ"

NOT :Yarışmaya katılan avlar yöneticiler tarafından seçilmemekte, herkes kendi avını eklemektedir. Sadece eklemede sorun yaşandığında yöneticilerden yardım istendiği için bazı avlar yöneticiler tarafından eklenmektedir. Dikkate alınmasını rica ederiz.

ÖNEMLİ : Yukarıdaki kriterlerden herhangi birinin eksik olduğu fotoğraflar silinecektir. Bu nedenle fotoğraflarınızda mutlaka avınızla birlikte sizin de görünüyor olmanız ve avın hikayesini anlatmanız gerekmektedir.

2. serco

serco

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 4kg,2.5 kg çupra
    1 haziran avım,zıpkın avı tartmadım ama 5 kg den fazla deyil...
    sabah 4 te kalktım ,malzemeleri annemin smile.gif arabaya koyup merama doğru yola çıktım..
    yolda bi yerde durup hafif bir kahvaltıda yaptıktan sonra ,meraya ulaştım ,giyindim 6 gibi sanırım suya girdim
    2 dir boş geldiğim yer baya hareketlenmişti.
    DİKKAT!!bu avların hepsi en fazla 2 m de baskın avı tekniğiyle ve gırtlak sesi yardımıyla vuruldu!!
    ilk olarak yemeği garantilemek için kefalleri aldım ,ama bir kefali zıpkından çıkarmaya çalışırken en az 2_3 kilolum bir sargoz 1 m yanıma yaklaştı ve bana baktı ve gitti ,ben de yaşlı gözlerle onu izledim sad.gif
    sonra yosunlara yatmaya başladım 1 m arayla ,,gırtlak sesinin de yardımıyla büyük çupra zıpkının 15 cm önünden geçerken indirildi,,diğer çuprada o aralar geldi,,,yaklaşık bu yöntemle 10 tane daha çupra getirdim fakat 3 ü yırttı,diğerlerine isabet ettirmedim ,75 likten 100 lüğe geçince hedeflerim sapıttı çok kötü ama alışıcam herlade yeni zıpkına;)
    büyük levrek 2.5 kilo civarı ,bide diğeride 1-1.5 kilo arasında
    büyük olanı sadece 1m suda vurdum 2 tane aynı boyda geldi ,,zıpkın 3m den çaktı ,ağzım açık kaldı,onunda biggrin.gif

Son düzenleme: 19 Haziran 2007
  3. serco

serco

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 4kg,2.5 kg çupra
    [​IMG][/URL][/IMG]
    9 haziran avım,zıpkın avı ...
    sabah 3.5 ta yine yalnız yollara düştüm,5 gibi sanırım suya girdim ..
    balık lar herzamanki gibi en fazla 2-3 m de ,baskın+sesli agoşonla vuruldu..
    2 kefal haricinde av sayı ve ebat açısından geçen haftanın aynısı oldu ,gerçekten bende çok şaşırdım biggrin.gif

4. serco

serco

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 4kg,2.5 kg çupra
    [​IMG][/URL][/IMG]
    16 haziran avım ,(zıpkın) çupra 1.650 kg gelmiştir..
    avların hikayeleri zaten kendi konularında bulunuyor;)
    suda kaldığım 7 saatte ilk 4 saat sadece 1 sargoz vurabildim,çünki 1m ye kadar yaklaştırdığım en az 15 çuprayıda vuramadım!!!!
    bunda büyük payda midemin nedenini bilmediğim bir şekilde çok kötü bulanması,bütün konsantremi kaybettirmesi oldu..
    artık sinir olmuş ve kendime ve zıpkına ettiğim onca hakaretten sonra:D 1 sargozla arabaya binmek üzereydim ki aklıma yakınlardaki başka bir mera geldi ve elbiselerle atladım arabaya ,ve suya girdim ,planım yemekliğin çıkması için kefallere saldırmaktı,sonra 1 kefal vurdum da ,kefal daha büyük aslında kafasını ve karın kısmını bi kediye verdim:D..
    kefali vurduktan sonra aniden dipteki şişin yanına bir levrek gelip bakmaya başlayın ca anladım ki levrekler burda,hemen baskın avına geçip 2 levrek indirdim.bu arada burada 2 çupra kaçırdım biggrin.gif biggrin.gif
    ve son bomba ;
    derinlik 2m ,zemin yosun-kum son bir defa çupra için yattım ,ses çıkardım ,ve o koca kafayı gördüm, yavaş yavaş bana geldi,geldikçe büyüdü gelmesi 1 dk kadar sürdü ve vurdum ,makara yı son sürat açtı ve 2 dk sonra olduğu yerde kaldı ve aldım söndürdüm ,kaçan 15 den fazla çupranın yerini alırmı bilmem ama 1.650 kg geldi!!!!
    ama artık eminim ki dünya çupra kaçırma rekoru bende ,ama yeni zıpkınla 3. suya girişim alışacaz.....
    hatırlatayım gine balıklar herzamnki gibi 0-2 m de vurulmuştur

5. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    01/06/2007 cuma akşam üstü 18:30 civarları Volkan abi, eşi, kızı ve ben kuşadasına doğru yola çıktık.Adaya vardığımızda balık halinden mamun ve karides yemlik aldık ve eve gittik , akşamdan tekneyi hazırlayalım ki sabah uğraş olmadan denize acılalım kararı alınca gece 22:00 a kadar tekneyi sabaha hazırlamak için uğraştık.Daha sonra sabah 06 da buluşma kararı alıp ben annemlere geçtim.Bu arada annemler arka arkaya misafirliğe gidince çok mutlu oldular tabi yanlız İzmirde kalan eşim hariç.:eek:
    Neyse gece annemlerle geç saatlere kadar oturunca benim kalkmam zor oldu gerçi Volkan abi sabaha kadar uyuyamamış balığa çıkacaz diye ama bende uykusuz olduğum için uyuyabildim yoksa gözüme uyku girmezdi.Sabah tekneyi suya indirmemiz vs derken 06:30 gibi başladık biz kıyıyı sırtıyla taramaya ama pek birşey yok ortada ben diyorum ki Volkan abiye daha balıklar bile uyanmamış gülüşüyoruz ama keyif yapıyoruz termosta sıcak çayımız yanımızda kahvaltılık börekler oltalar teknenin yanında atılı rolantide geziniyoruz kıyıda saat 08:30 sıralarında Volkan abinin olta başlıyor o müthiş sesi çıkarmaya biz pür dikkat tabi Volkan abi başlıyor oltayı çekmeye 2-3 dk uğraştan sonra tekneye ilk balığı Volkan abi çekiyor yakışıklı bir sinarit
    [​IMG][​IMG]
    Rast gelsin diyoruz ve başlıyoruz tekrar tekneyle kıyıyı taramaya ama bişey yok sonra açığa gidip yemlerle dip oltası atalım diyoruz açığa doğru 15 dk acıldıktan sonra teknede hazır alınmış olan üç iğneli normal ucunda 100 gr kurşun takılı olan oltalara karidesleri takıp dibe yolluyoruz.Önce hazır takımla bir deneyelim sonra oltaları hazılarız diye kontrol amaçlı attık hazır oltaları ama ben bir gariplik hissettim başım ağrımaya başladı odaklanamıyorum hiçbişeye uzaklara doğru bakıyorum devamlı ama çaktırmıyorum Volkan abiye sonra çekip bir bakıyorum oltanın ucunda bişey varmı diye çünkü oltanın ucundaki kurşunlar çok ağır hiç bir şey anlaşılmıyor.Yemler duruyor sonra saate bakmak için başımı öne eğince midem bulandı derken Volkan abiyle gözgöze geldik ikimizinde yüzü kıpkırmızı deniz sakin gibi geliyor insana ama inanılmaz bir hızda insanı bozuyor ölü dalga ve diyoruz ki bu iş bize göre değil doğru oltaları çekip kıyıya sırtı çekmeye dönüyoruz.Ve o an saatler 10 civarlarını gösterirken, Bismillah daha kıyıda yeni sırtı oltalarımız salıp 2 dk rolantide tekneyle yürümeden benim olta başlıyor bağırmaya '' Hadi artık sende balıkçı oldun '' diye, işte ilk yakaladığım balık ve videosu
    http://www.youtube.com/watch?v=S6yBuvZl8Mk

Tabiki hemen telsizle Volkan abinin eşi Feryal ablaya da canlı yayınlıyoruz balık avımı Daha sonra yaklaşık 20 dk bir turna daha çekiyorum.Ve günlük limitimizi dolduruyoruz .Bugünlük yeter diyerek eve dönüyoruz turnanın bir tanesi ve sinariti Feryal abla öğle yemeğinde fırında güzelcene pişirince yaklaşık 2 saat olmadan balıklarımızı midemizde yüzdürüyoruz , öğlen olduğu için yanında tekir yok tabi ama kokuya bear gelmiş onunla idare ediyoruz.:D
    Diğer turnayıda İzmire eşimin gönlünü almak için götürüyorum işte bunlarda resimler

Yanlış hatırlamıyorsam Müjdat abi balıkları tuttuğunda bulunduğu yerde balıkları temizlemişti tabi bende aynı icraatteyim ve gerçekten tatlı su görmeden hazırlanan balıkların tadı daha bir güzel oluyor.
    [​IMG][​IMG]
    İzmirde küçük turnayı ölçtüm ve alışveriş ettiğimiz market amcamıza tarttırdım
    62 cm ve 830 gr. geldi resim cep tlf la çekildi biraz diğerlerine göre kötü kusura bakmayın.Diğer balıklarıda ona göre ölçebiliriz.(Bu arada eşimden bir dahaki hafta için izin koparmayıda başarıyorum turna sayesinde :eek: )

Yer : Notistik önü eski fransız tatil köyü kuşadası
    Yem : yozuri marka üstü açık mavi altı beyaz 6 cmlik sahte yem kutuları görmediğim için modellerini bilmiyorum sonra yazmaya çalışırım.
    Oltalar : Volkan abinin, inanın o heyecanla markalarına bakmadım ama misina 0,30 luk
    Avlanma biçimi : Tekneyle sırtı çekme , ucunda sahte yem takılı oltalar 50-60 m salınıp rolantide giderken balık bekliyoruz.

Bu mutluluğumu desem heyecanımı desem gururumu desem ne denir bilmiyorum herkesin yaşamasını temenni ederim İnşallah herkese böyle balıklar nasip olur.[/QUOTE]

6. sinansarma

sinansarma

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg Halili+2850 gr kofana
    15 dk uğraştım 4.5 kg

yer: mersin limanı saat : 09.30 civarı tarih:27.06.2007
    yem: canlı kefal
    olta : tekli beden kurşunlu olta

ilk önce kefal yakalıyorduk. baktım kefal sürüsü var ve avcıda peşinde.dedim bir tane sallayayım. küçük bir kefal yavrusunu hemen saldım oltayla denize 10 dk ya geçti ya geçmedi tahta fırladı. sağolsun arkadaş takozu ayağıyla sıkıştırdı. ilk önce kayaya takildı sandım. ama misina birden gerildi. balığı yora yora iskeleyi dolaşa dolaşa 15 dk aldık çok şükür.... nasip......

7. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    hey maaşallah

bunlar süper balıklar yahu ellerinize sağlık darısı bizlere

8. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    :D:D:D kendime oy attım %100 le birinci oldum kendimi avutayım biraz :D:D:D

9. KaRaLoRd

KaRaLoRd

Favori Kamış:
    olta kamis ve zipkin
    En İyi Avı:
    mavi Köpek baligi avusturalyada yakaladik yaklasik 100 kilo
    alayida super tebrikler hepiniz 1ci oldunuz:D

10. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Aslında haklısınız her avlanış şekli farklı;

Sercan zıpkınla balık avcılığında,
    Ben geneben :D tekneden balık avcılığında,
    Sinan arkadaşımda kıyıdan balık avcılığında,

Hünerlerimizi gösterdik hepimize ödül verilmeli:D

11. ckosel

ckosel Cengiz

Tebrikler Sinan bey, yalniz bu baligin cinsini anlayamadik. Avci mi?

12. cemalsel

cemalsel Cemal

Favori Kamış:
    Olta İle İlgili Tüm Malzemeler...
    En İyi Avı:
    1,5 kg kalkan
    Valla abiler Hepinize Tebrikler hepinizde Ayrı Ayrı Güzel bir Av olmuş :D

13. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Bence enguzel av Sinan ın olmasına
    RAGMEN..........

Ben oyumu Aşkın averiyorum..:eek: :(
    NEDEN Mİ:

Arkadasımız ilk defa sırtıyla turna almıs.Heyecanı superdi..Bence biraz desteklememiz lazım.Baksanıza evde nasıl ballandıra ballandıra anlattıysa yenge bile dayanamayıp birdaki hafta için izin vermis.:D :D
    HERKEZİ TEBRİK EDERİM..

14. gökhan çakaloğlu

gökhan çakaloğlu

Favori Kamış:
    hepsi
    En İyi Avı:
    5.5 kilo ahtapot
    bravo helal olsun hepinize

helal olsun beyler afıyet olsun

15. PAŞŞA

PAŞŞA Remzi

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore,Lineaeffe Fury Caster
    Favori Makine:
    Daiwa Windcast Z 5000,Ryobi AP Power
    Bence Sinan arkadaşımınki çok hoş, hem oltayla bu büyüklükte zor iş..

16. nasrullah

nasrullah zeki sümertas

Favori Kamış:
    hem tatli su hem deniz icin her cesit malzeme
    En İyi Avı:
    denizde,CUPRA 750gr.barajda sazan 3 kilo
    arkadaslar kusura bakmayinda moralimi bozdunuz,one ööle kardesim gücücük,gücücük.yahu saka bir yana su an hemen türkiyeye gidesim geldi.icimi kaynattiniz.bravo tebrik ederim arkadaslar.gerci bende 2 haftaya kadar kayserideyim.varinca hirsimi SAZANLARdan cikaririm.hepinizede rastgele.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.