Hepinize Merhabalar

Konu, 'Tanışalım' kısmında asilcenk tarafından paylaşıldı.

1. asilcenk

asilcenk Asil Cenk Tüzün

Merhabalar,

Bu geçen hafta aldığım Shimano Catana 4000 makina ve Shimano Catana spin kamış ve bir kaç sahte ile amatör spinci olarak izmir'den aranıza katılmış bulunmaktayım.

10 yılı aşkın süredir zıpkıncılık yapıyorum, olta balıkçılığı bana hep sıkıcı gelmiştir. Hiperaktif yapımdan dolayı olsa gerek. Ama spin avcılığı öyle değilmiş, gayet aktif ve diamik sürekli hareket halinde olunan ve aynı zıpkıncılıkta olduğu gibi balığı kandırmak üzerine odaklanılan bir av türü olması nedeni ile ucundan kıyısından başlamaya karar verdim.

Umarım zaman içerisinde bilgim ve becerim arttıkça bolca paylaşımlarda bulunurum.

Hepinize bol trofeli avlar...

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Öncelikle hoş geldin Cenk, on yıl öncesine kadar gittiğim uzak meralarda önce dalış yapar ,heryeri didik didik araştırır sonra gördüklerime göre avlanma yöntemini yemi vs.yi kararlaştırırak ava başlardım.Elimle yakalayacağım yakınlıkta kiloluk eşkinalar karagözler,orfozlar görmeme rağmen,aklımın ucuna dahi gelmezdi ki zıpkınla bunları vurayım.Balığı mundar etmekle eşdeğerdi benim gözümde.BİR METREDEN BİLEMEDİN BİRBUÇUK metreden yapılan atış,av değilde infaz gibi gelir hep bana ki yapmadımmı gençken ,çoook :(.
    Sonra yukardaki yöntem,hem dalıp su altının güzelliklerini yaşamamı ,hem sporumu yapmamı hemde avın gerçek büyüsünü yaşamamı sağladı.Umarım sende bu hazzı tadar,oltacılığın tüm güzelliklerini yaşama fırsatı elde edersin ,RASTGELSİN...