HIRSIZ VAR! =)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında aeneasesse tarafından paylaşıldı.

1. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    45 cm-1kg kofana,2.2 kg Torik, 12 kg sazan
    Herkese merhaba arkadaşlar..

Bir süredir rapor yazamıyorum fakat birazdan belirteceğim durumu görünce dayanamadım yazayım dedim :)

Daha önce burada yayınladığım http://balikavi.net/forum/showthread.php?t=60578 linkli rapordaki resmi, çok beğenen bir arkadaş TFT facebook grubunda kendi avı gibi paylaşmıştır hihi hihi

Bazılarımızın başına gelmiştir belki ama benim ilk tepkim yüksek sesle gülmek oldu :D :D :D :D :D

Kanıtlar aşağıdaki gibi.. Yapacak bir şey yok idk idk idk

Bundan sonra bu şahsın raporlarına itibar etmeyiniz..

Bu da facebook sayfasında paylaştığım orjinal resim​

Sağlıcakla kalın..
    https://www.facebook.com/oburhamsi

2. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore, Olympic Graphiteleader Argento Compatto
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    Hem çalıyorsun, hem de üstüne iftira atıyorsun :)

3. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    2-3 çinekop araklaması yüzünden açtığın başlıkla hapsi boylama Enes dikkat et. :) Aramızda 3-5 balığın lafı mı olur canım... :D

Hırsızlık değildir o, akademik intihaldir... :):):)

4. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    Akademik intihal, balıkları gelip kovamdan çalmasından bile daha büyük itibarsızlıktır hocam :))

Balıklara etiket yapıştırıcam artık.. :)

5. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Harakiri :) olmuş tam anlamı ile değil.

1. Harakiri, ya da “seppuku” yaklaşık 1000 yıllık bir Japon geleneğidir. Hafife almaya gelmez.

2. Harakiri kendini bıçaklamak, jiletlemek değildir. Birisine karşı protesto, isyan, gösteri için yapılmaz. İntihar değildir çünkü kendini öldürmek çaresizliğin insanı sürüklediği son noktadır, bir kaçıştır. Oysa Seppuku yapan kişi sorumluluk almaktadır, bir yere kaçmıyordur.

3. Harakiri şov için yapılmaz. Harakiri yapan ölür, hastaneye kaldırılıp tedavi olmaz.

4. Harakirinin usulü vardır. Tek başına olmaz. Yanında bir gözlemci durması makbüldür. Harakiri yapan adam kılıcı karnına sapladıktan sonra “haç” işareti çizer. Bu şekilde hem daha fazla acı çeker, hem de ölümü kesin olur.

5. Harakiri sudan, abuk sabuk sebeplerden dolayı yapılmaz. Harakiri yaptım diyenin eğer niyeti harakiri felsefesine uymuyorsa o kişi harakiri yapmış sayılmaz. Sadece karnına bıçak saplayıp kendini öldürmüş veya yaralamış kabul edilir.

6. Harakiri yapabilmek bir ayrıcalıktır. Herkesin harakirisi kabul görmez. Başarılı bir sona erdirilememiş bir amacın “sorumluluğunu almak”tır. Sıradan faniye nasib olan bir şey değildir.

Böylece Harakiri yide öğrenmiş olduk

6. zarg

zarg Mustafa oğuz

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 270cm 10-40GR
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    Levrek 1.250
    Watermark yazılımları kullanıp fotoğraflarınıza yazı ve resim ekleyip damgalayın, böylece size ait olan resimleri alıp kullanamazlar.

7. 2ncay

2ncay tuncay

En İyi Avı:
    13 kg sazan ve lüferler
    Balikcidan baligi alıp kendisi tutmuş gibi yapanlara ne demeli. pazarlama taktiği herhalde.malesef aramızda böyle şeytanlar var rastgele.

8. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    İnternet ortamınında bilginin ne kadar kolay erişilebilir olduğunu göstermek için iyi bir örnek oldu galiba. Umarım bundan sonra bu gibi durumlarla karşılaşmayız..

9. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore, Olympic Graphiteleader Argento Compatto
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    Bu gün Daiwa'nın üst düzey makinelerini (Saltiga/Catalina'yı) araştırırken Türkçe bir sitede çok ayrıntılı yorumlar buldum.

Sonra baktım ki şaşırtıcı derecede uzman olan bu dostumuz hepsini ünlü makine eleştirmeni (unvanı budur herhalde) Alan Hawk'tan çevirip koymuş. Ne Alan Hawk'ın ismini yazmış ne de alıntı olduğunu belirtmiş. Üstelik gelen tebrikleri, teşekkürleri de cevaplamış. Yani "çok tebrik ettiniz ama, aslında bunu başkasından aldım" dememiş.

Fotoğrafların üzerindeki Alan Hawk imzasının üzerine bir güzel de kendisi photoshop'la imzasını atmış. Lider olduğunu iddia eden bir amatör balıkçılık sitesi bu... artık neyde lider bilemiyorum.

Kısacası... Bu ahlaki bir meseledir; herkeste benzer etik sınırlar yoktur.

10. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Barış Bozacı TFT grubundan çıkarılmıştır. Enes tebrikler, rastgelsin.

11. aeneasesse

aeneasesse Enes ŞAHİN

En İyi Avı:
    Ben de sana teşekkür ederim Ceyhun abi..

12. cakall

cakall Burhan Sait

Oh Maşallah valla

13. dvrzener

dvrzener merve kaya