İçme Suyu Rezervuarlarında Akaryakıt İle Çalışan Motor!

Konu, 'Genel Konular' kısmında mcaglar tarafından paylaşıldı.

1. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Merhabalar,

Uzun süredir foruma bir şey yazmıyorum fakat sürekli girer ve raporları takip ederim ki özlemini duyduğum o güzel manzaraların fotoğraflarla da olsa bir nebze hasretini azaltırım.

Bu zamana kadar her şeyi nizami olarak kuralına uygun olarak yapmaya çalışmışımdır ve bundan sonra da öyle devam edeceğim. Zaten işlerimin yoğunluğundan ve hanımdan her zaman izin alamamamdan dolayı nadiren gittiğimiz turna avlarımızda gördüklerimi yazacağım. Biliyorum ki benim buraya yazacaklarımın hiç kimseye bir etkisi olmayacak ama en azından içimi dökmüş ve bir nebze de olsa rahatlamış olacağım.

Hiç kimse avlak yeri vermek istemiyor ve haklılar da, benim de şahit olduğum üzere buraya sadece duyarlı insanlar üye olmuyor. Avcıların tabiriyle bohçacılar da hayli çok! Ama ben yine avlak ismi vereceğim ki konunun devamını getirebileyim. Daha öncesinde bir soru sormak istiyorum. Tebliğde belirtilen "DÖRDÜNCÜ BÖLÜM - Yöntem ve Sınırlamalar - İçsularda amatör avcılık - MADDE 13 - (10)"'daki "İçme suyu rezervuarlarında, akaryakıt ile çalışan kayık, motor ve benzeri araçların kullanılması ve su alma noktasına 300 metreden daha yakın yerlerde su ürünleri avcılığı yasaktır." kapsamına, Hirfanlı ve Kesikköprü Barajları arasındaki kanal dahil midir? (Evet, avlağımı da bu şekilde belirtmiş oldum)

Bu soruma doğru cevap alabilirsem konunun devamını getireceğim ki ön yargılı konuşup o kadar insanın günahına girmeyeyim...

2. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Tam emin olmamakla beraber bence dahil olması lazım. Sonuş itibari ile akarsu bu sebeple akaryakıtlı motor kullanımı yasak olmalı bu alanda da.