İlk Kitabım çıkmıştır

Konu, 'Genel Konular' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Değerli Dostlarım
    Bilindiği gibi,özellikle bazı meraklı kardeşlerimin teşviği ve önderliğinde,bir müddettir bir kitap yazma ve çıkarma çabasındaydım.
    Konu seneler evvelindede gündemdeydi.Ancak fiili balıkcılığımdan sıyrılarak,bir türlü vakit ayırabilip,üzerine düşememiştim.
    Ancak hakiki dost bazı kardeşlerim,kendi insiyatifleri doğrultusunda harekete geçmişler,görüşmeler yapmışlar ve nihayetinde banada artık oturup birşeyler yazma kalmıştı.
    Lütfen inanızki,beni engelleyen sebeplerin başında,uzun senelerdir yaptığım anlatım ve sunumların,sanki kitap konusunun alt yapısını,sadece maddi çıkarlar doğrultusundaki çabalarım olarak bazı art niyetli kişilerce mütaala edilmesi ve bu durumun,çok emek verdiğim forumlarda dahi konu edilmesi endişesiydi.
    Ben kırılgan bir yapıya sahibim.Ayrıca doğrucu Davut bir yanımında olduğu,bu bakımdanda sıkca polemiklerin arasında kaldığımda malumunuzdur.
    Hayatımı verdiğim balık ve avı olgusu konusunda,kendimce haklı gördüğüm doğrularım vardır,bunlardan taviz veremedim.
    Bu bakımdan daha işin başında olanlarca,keza bazı kötü niyetlilerce en kötüsü kıskanclığın doruğunda olanlarca,ya tam anlaşılamadım yada aksine menfi olarak lanse edilebildim.
    Saymaya çabalarsam,kimisi bana profesyonelce avlanıyor,kimisi anaç balıkların düşmanı,kimisi av arkadaşlığı konusunu hiç anlamadan,işte resimleri başkalarının tuttuğu balıklar diyebilmişler yada bazı imalarda bulunmuşlardır.
    Elbette çok büyük oranda müspet kanaat kazanmış,ziyaretci kardeşlerimi hiç bir menfaat gözetmeksizin,tüm ekipmanımı,kendimi,tutulan balıkların trofe yada değil tümünü vererek,adeta bir yaşam şekli halinde ortaya koymuş birisiyim.
    Belki anlatımlarımda genelde balık avının fiili yanları,heyecanı,resimleri,bazı püf noktaları ortaya konulurken,bol mezeli,rakılı,bol muhabbetli yanları eksik kalmış olabilir.Ancak bilinmelidirki ben sonradan balıkcılığa merak salmadım,kendimi bildim bileli,yarım asrı çoktan geçen bir sürede,Türkiyenin tüm denizlerinde,çoğu ırmak ve göllerinde olta salladım.
    Yetiştirdiğim amatör balıkcı sayısı yüzleri çoktan geçmiştir.Aralarında Türkiyenin önde gelen,yakala,bırakcılığı bir orana kadar ilke edinmiş,gerçek amatör,usta balıkcı,trofe avcısı,bazı sebeplerden ötürü sunumlarını sadece yabancı forumlarda ortaya koyan kardeşlerimde vardır.
    Kendileri net olarak ustalarının ben olduğunu her ortamda dile getirmektedirler.
    Heyhat, hal böyleyken forumlarda acımasızca yıpratılmaya çalışan birisiyimde.
    Kendimi olağanüstü kurnaz biri olarak görürüm.Bu yanım senelerin verdiği avcılık hayatımın yüklediği bir durumdur.
    Ancak bezmem,arada söylenirim ama bir şekilde devam ederim.İmaları anında anlarım,kötü niyetilileri bellerim,arada çatsamda,yüreğim elvermez,dost elim her zaman uzatılmış olur.
    Ama artık bedenim yaşlandı,dayanma gücümde önemli azalma var.Tenkite,yanlış imaya,kanaate dayanamıyorum.
    Böylelerini sadece Allaha havale ediyorum.
    Çıkan kitabım çıkaracaklarımın ilkidir.Yayınevi sahipleri çok kalın bir kitap halinde değilde,partiler halinde çıkarılmasının,halkımızın okuma alışkanlığı eksikliği nedeniyle uygun olacağı görüşündedirler.Banada uymak kalmıştır.
    Belki son aylarda bazı güncel avlarımı sunmakta geri kaldım.Sebebi ise hemen hepsine bir yerinden başlamış olduğum kitaplarımın,günümün çoğunu alan uğraşılarıdır.
    En derin sevgi ve saygımla kalınız.

2. DrEjO

DrEjO Tamer

Hayırlı,uğurlu, çok satan bir kitap olsun inşallah.

3. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Vedat abi hayırlı uğurlu olsun. Uzun zamandır bizlerle forumlarda paylaştıklarını peyderpey hem aklımıza hem de notlarımıza yazıyorduk.

İnşallah bundan sonra da seriyi tamamlayacağın kitaplarında adını daimi yaşatacak ve Türk amatör balıkçılğı açısından bir kilit taşı olacaktır.

Selamlar..

4. muresli

muresli MISTAN BAYER

Selamun aleykum,
    Hayirli ugurlu olsun.Insaallah degerini anlariz,selamlar.

5. aydinsen

aydinsen

Favori Kamış:
    Olta ancak şu aralar Zıpkın öğrenmek istiyorum. :)
    En İyi Avı:
    2kg lik Tatlısu Turnasi
    Vedat bey-Ağabey :);
    Kitabınızı hemen alacağım. sizin ve bizim için hayırlı uğurlu olması dileklerimle. :)

6. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Çok sevindim abi
    Artık bir "Red Book" tabir edilen başvuru kaynağımız daha oldu.

Üstelik bu sefer anlamadığımız / takıldığımız konularda direk yazarın kendisinden destek alabileceğiz.

Çok sevindim

Tekrar Selamlar.

.

7. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Cümlemize hayırlı olması dileğiyle. Umarım bu kitap camiada başlangıç olur ve devamı da gelir.

8. algan75

algan75 MURAT ALGAN

Vedat bey kitabınız hayırlısı olsun, Kitabınızı en kısa zamanda edineceğim. Sizin gibi bir üstadın kaleminden çıkmış bir eser, alan tüm amatör balıkçı dostların bilgi ve deneyimlerine kuşku götürmez bir imaj verecektir. Ellerinize sağlık

9. sehzadem82

sehzadem82 H Barış KEDELEŞ

Favori Kamış:
    AlbaStar
    En İyi Avı:
    4 Kg Sazan
    Üstadım Allah cc Utandırmasın.. Emeğine sağlık

10. korayp

korayp T. Koray Peksayar

Favori Kamış:
    Shakespeare Telebeach Xcede 3.60
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 6000Vi
    En İyi Avı:
    Mırmır ~ 2 x 1 kg. (=2 kg. - kısmetime çift gelmişti en olmayacak yerden)
    Vedat ağabey,

Şahsen uzun zamandır bekliyordum kitabı...

Ellerinize emeğinize sağlık.

Reklam olmazsa kitabın adını ve yayınevini de yazabilirseniz herkese bulmakta kolaylık olacaktır.

Saygılarımla

11. korayp

korayp T. Koray Peksayar

Favori Kamış:
    Shakespeare Telebeach Xcede 3.60
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 6000Vi
    En İyi Avı:
    Mırmır ~ 2 x 1 kg. (=2 kg. - kısmetime çift gelmişti en olmayacak yerden)
    Tamam buldum :)

Balık Profesörünün Av Güncesi ve Vertical Jigging Yöntemi
    Vedat Abayoğlu
    SAY YAYINLARI

Bir web sitesinde bulduğum kısa tanııtm:

Ustanın deyişiyle: “Balıkçılık cesaret ister, gözü peklik ister, azim ister. Bırakın doğru takımı; doğru tekne, doğru balık bulucu (FF), yer belirleyici (GPS) ve bunlarla özdeşleşmek, dilinden tam olarak anlamak ister. Üç gündür katettiğim mesafe onlarca mil. Neredeyse Çanakkale boğazını geçecek kadar. Hem de deli poyrazda bilmem nereme kadar ıslanarak.” Doğa ve balık avı tutkusuyla yeti?mi? Vedat Abayoğlu üniversite öğrenimi ve arkasından kısa süren iş hayatı sonunda kendini doğaya, balığa ve hayvanlara adamı?tır. Şu anda fedakâr eşi, on altı kedisi, üç köpeği, keçisi ve eşeğiyle birlikte, doğanın kucağında, Çanakkale’nin Sivrice ıssızında yaşamını sürdürmektedir. Her sene internet ortamındaki “balık forumu” mensubu dostlarını zaman zaman Sivrice’de ağırlamakta, balığa çıkarmaktadır. Güncel veya geçmiş av anılarını forum arkadaşlarına da yazmakta, tuttuğu iri balık (trofe) resimlerini internette onlarla paylaşmaktadır. Bu kitap o ilginç ve doyumsuz anıların toplu halde ve pek çok resim eşliğinde sunulmasından oluşuyor.

12. dersim

dersim hüseyin

vedat abi,hayırlı,uğurlu olsun.sizinle beraber olta atma şerefini ermiş biri olarak,inanıyorumki o kitap bizim gibi ögrenmeye aç balık sevdalılarına ışık olaçaktır.sayğılarımla .

13. dengesel

dengesel EMRE

Vedad abi hayırlı uğurlu olsun.Allah mahcup etmesin...

14. ErhanUgurlu

ErhanUgurlu Erhan

Favori Kamış:
    Çelik Karbon Hepsi
    Favori Makine:
    Banax sx 5000
    En İyi Avı:
    12 Kilo yayın
    Mutlaka edineceğin kitabı.

15. AKİF ÖZKAN

AKİF ÖZKAN AKİF ÖZKAN

Favori Kamış:
    Okuma salina spin2.40 ve bilumum kamış
    Favori Makine:
    yeteri kadarı
    En İyi Avı:
    Yeşil ırmak nehrinden bir torba dolusu tırıvırı
    Balıklar namazlara gelemez.

Hepimize hayırlı, uğurlu olacak bir kitap. Yılların birikimi elbette kıskanılmalı. Ama arada sayfalarına bakmakta da fayda var. Sırf balık tutmayı değil, insan tutmayı da öğrenmek için. Bir gün 2.si daha çok gerekecek insana.

16. egemenparlar

egemenparlar isim hanem boş kalsın

2. 3. ........ baskıları yapması dileğiyle,
    prestij boy basılması dileğiyle,
    külliyat yapılabilecek devamlılığı sağlaması dileğiyle,

hayırlı ve uğurlu olsun. okuyucusu bol olsun.

17. BALIKÇIHOROZ

BALIKÇIHOROZ abdurrahman

Sevgili Vedat üstad,sevgili Vedat amca kitabın hem size hem de bizlere hayırlı uğurlu olsun .Eminim ki çok faydalanacağımız bir kitap olmuştur.En kısa zamanda tedarik etmek gerek diye düşünüyorum,değerli tecrübe ve bilgilerini kitap haline getirip bizlere sunduğun için çek teşekkürler.Sağlıcakla kalın,saygılar.

18. bahti88

bahti88 Bahtiyar Çelik

En İyi Avı:
    1531 gr. Pullu Sazan, 1150 gr. & 58 cm. Turna
    Hayırlı olsun Vedat Amca. :)

19. Snoek

Snoek Gurbuz

Favori Kamış:
    Ultimate Team (Thypoon)
    Favori Makine:
    Rozemijer Precicion
    En İyi Avı: