İlk mesajım alalar

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında ekrem044 tarafından paylaşıldı.

1. ekrem044

ekrem044 Ekrem

En İyi Avı:
    2,5 kg alabalık
    sitenize ekleyeceğim ilk av raporumun heyecanının içerisindeyim. Gece saat 03.00'da üç arkadaşımla birlikte yola çıktık saat 04.30 sularında ilk oltamızı suya attık. ilk gelen balık mustafa arkadaşımızın oltasına takılan 50 cm boyundaki alaydı. aradan yarım saat geçmeden 2. alayı da ben çektim tam 48 cm boyunda. Son vuruşu da tarık arkadaşımız yaptı o da 45 cm boyundaki ala. tabi aralarda toplamda 10-12 tane de 200-400 grm arasında farklı alalar yakaladık tabi aralarda çıkan küçük balıkların tamamını suya iade ettik. harika bir gündü. tüm arkadaşlara böyle güzel avlar dilerim.... :)

Son düzenleme: 6 Haziran 2011
  2. OMMG

OMMG OKAN

Güzel balıklar tebrikler,bu arada duyarlı davranıp küçükleri de salıverdiğiniz için ayrıca teşekkürler...

3. muhammer41

muhammer41 Muhammer YILMAZ

Konuyu iki yerden açmıssınız adminimiz ilgilenecektir güzel balıklar avlakta güzelmiş tebrikler türkiyedemi bu yer merak ettim avlarınız daim olsun.

4. ekrem044

ekrem044 Ekrem

En İyi Avı:
    2,5 kg alabalık
    ilk defa forum eklediğim için acemiyim kusura bakmayın... tatlısu av raporlarına eklemek istedim yine olmadı:) admin düzeltir inş. avlak türkiyede bu arada ilginize teşekkürler...

5. SAZANCI44

SAZANCI44 FUAT GÜRKAN

Favori Kamış:
    SHIMANO SURF LEADER 4,30 MT ve SHIMANO TECHNIUM DF CX SPINNING 300 MSTECDFCX30HH OLTA KAMIŞI
    Favori Makine:
    DAİWA SALTIGA Z 6000 ve SHIMANO STELLA SALT WATER 18000SW 14XSA-RB+1RB
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 7 kg - ALABALIK 4 kg
    aramıza hoşgeldin ekrem kardeşim bizdede hastalık balık avı yakaladığınız alabalıklar çok güzel tebrikler...

6. berk_guren

berk_guren Berk

Güzel av olmus tebrik ederim. Mepps kasıkla mı yakaladınız bu alaları?

7. ekrem044

ekrem044 Ekrem

En İyi Avı:
    2,5 kg alabalık
    mepps kullanmadık canlı yem ve karides kullandık

8. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Ekrem, çok güzel bir av olmuş tebrik ederim. Alalar gerçekten boyut olarak harikalar. Küçük olanları salacak duyarlılıkta olmanız ise en güzeli. :)

Bu arada, sanırım orası bir akarsu (yanlış ise düzeltirsen sevinirim). Akarsularda canlı yemle alabalık avının 2/2 tebliğe göre yasak olduğunu hatırlatmak isterim. 2/2 tebliğ için tıklayınız (Ben bu yasağı anlamsız bulsam da, ne yazık ki kanun böyle söylüyor. Esasen, canlı yem nakli yasaklandıysa, zaten bulunduğunuz yerden canlı yem temin edeceksinizdir. Bu durumda, bünyesinde bulunan bir canlı yemin akarsuya zarar verir nitelikte olacağını düşünmüyorum, ki su ürünleri mühendisleri de bu konuda aynı şeyleri söylüyorlar. Ama dediğim gibi bu kanun olarak yer almış. Uymayarak, diğer yasakların da görmemezlikten gelinmesi ve delinmesine referans olmak yerine, bu kuralları değiştirmek yönünde çaba sarfetmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum)

Normal şatlarda tebliğe uygun olmayan avları uyarı yaparak kilitliyoruz ya da yasal olmayan av, görüntüler açısından abartılıysa konuyu kaldırıyoruz. Ama arkadaşlarımızın ilk raporları ise, daha önce tebliğ hatırlatması yapılmamışsa, bu raporları kaldırmıyoruz. Yukarıda size tebliğ linkini verdim, bir göz atarsanız sevinirim. Bundan sonraki avlarınızda, bu konuda da duyarlılık göstereceğinize inanıyorum.

Ölçü olarak sigara paketlerini kullanmamaya gayret edersek o da bizi sevindirir. Bonibon çok şeker durmuş kanımca. :):)

Çenem bu kadar düştükten sonra, bereketli avlarınızın devamını dilerim. :) Oltanız balıksız kalmasın, dahasına rast gelsin. :)

9. ekrem044

ekrem044 Ekrem

En İyi Avı:
    2,5 kg alabalık
    sevgili sennur kardeşim merhabalar
    öncelikle verdiğiniz hatırlatmalardan dolayı teşekkür ederim. Avlağımızın özelliklerini anlatmak istiyorum. şimdi bizim balık tuttuğumuz yer keban barajının kapaklarının alt tarafı. sizin de anladığınız üzre fırat nehri; balık avladığımız yer akarsunun üzerindeki köprü. nisan ve temmuz ayları arasında köprünün haricinde balık avlamak yasak bu ayların dışında aşağıya inilip kenarda meppsle balık tutabiliyoruz. Alabalık tutmanın tadı da keyfi de yapay yemle çıkıyor biz de bunun farkındayız ama köprüden atamıyoruz.atsak bile akıntı okadar kuvvetli ki alıp götürüyorbir karış bile batmıyor. kullandığımız canlı yeme gelince onları da zaten nehrin hemen kenarındaki topraktan aldığımız solucanlar. zaten jandarma sürekli kontrol ediyor avlağımızı kullanılan takımları belki ilk defa duyacaksınız ama nisan-temmuz ayları içinde yanlızca hafta sonları ve resmi tatillerde balık avlamak serbest. hafta içi avlayamazsınız jandarma hemen ceza yazar. tutacağınız balığın cinsi hiç önemli değil hepsi belirli günlerin haricinde yasak.

10. KorkutAta

KorkutAta Muharrem

Favori Kamış:
    D.A.M FZ SPIN 215 CM
    Favori Makine:
    Okuma Flame 20
    En İyi Avı:
    sazan, 13,1 kg.; gökkuşağı alası, 2 kg.
    Harika balıklar tutmuşsunuz, tebrik ederim.

11. mehmetişbilir

mehmetişbilir mehmet

Favori Kamış:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    5.250 gram levrek
    balıklar gerçekten gzeln :)

12. duketarik

duketarik tarık akdoğan

tebrik ederim kardeşim güzel balıklar yakalamışsımnız

13. yolcu42

yolcu42 Yakup IŞIK

En İyi Avı:
    11,5 kg aynalı sazan
    Tebrik ederim güzel balıklar. Avlarınız daim olsun.

Balıkları pazardan almadınız değilmi.

14. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan

Güdük yüzgeçler ve genel anatomide görülen bozukluklar (kısa/bodur yapı gibi) bu balıkların büyük ihtimalle kısa zaman önce firar eden anaçlar olduğunu gösteriyor.

Asıl ilginç olan yer ve zaman yasaklarıyla ilgili olsa gerek. Ayrıca kontrolle ilgili Jandarmanın da canlı yem kullanımından haberi yok.

"Haftasonu serbest, Nisan- Temmuz arası köprünün üstü serbest"

Ekrem bu nasıl iş yahu, hele azcık detay ver gurban. Bunlarıda mı duyacaktık? :confused::)

15. ekrem044

ekrem044 Ekrem

En İyi Avı:
    2,5 kg alabalık
    nuri bey merhabalar...
    yasaklar hakkında bilgi istemişsiniz. bundan sonraki balığa gittiğimde size yasak tabelasının fotoğrafını çekip gönderecem. sanırım o zaman daha detaylı bilgi vermiş olurum.