instant fisherman. acil cevap

Konu, 'Kamışlar' kısmında cetinayg tarafından paylaşıldı.

1. cetinayg

cetinayg gökhan çetin

En İyi Avı:
    sazan 5 kg
    bu reklamlarda sürekli çıkan makine(instant fisherman) hakkında bilginiz varmı acaba. avrupada ve amerikada kullanımının çok yaygın olduğu söylenio. alıcam fakat türkiyede yaşıyoruz haliyle sahte üretimlerden korkuyorum az para da değil.

2. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Almanı kesinlikle tavsiye etmem arkadaşım. Bizim denizlerimiz için üretilmiş bir takım değil. ABD de göller için uygun sanırım. Ayrıca onun yarı fiyatına çok daha uygun takım alabilirsin kendine. Forumu biraz incelersen gerekli bilgileri fazlası ile bulacaksın burada.

3. wolfalone

wolfalone SERDAR

Favori Kamış:
    AlbaStar Morlion kamış,Banax SX 2000 Makine
    En İyi Avı:
    İznik sazanı 5,5 kg Turna 3 kg
    Bende kesinlikle tavsiye etmiyorum bu makine uzak atımlara uygun değil sadece teknede iş yapabilir birde o makinede misine değiştirme olayı biraz karmaşık tabi kullanmadığımız için pek güven vermiyor kullanan arkadaşlar varsa lütfen bizleride aydınlatsınlar

4. la-traviata

la-traviata Ercan Hacıoğlu

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    eşkine-mırmır-minakop
    Ben kullanan arkadaşların hiçbirinden olumlu bir görüş alamadım. Hatta alma hatasını yapanlardan birinin veya birkaçının size hediye etmeyi teklif edeceğini düşünüyorum..

5. caRP.DEL!S!

caRP.DEL!S! caRP.HUNTER.!.ER0L

Favori Kamış:
    9+1 bilyeli makine ve 3.5mt kamısbirde 2+1makinalı kamıs
    En İyi Avı:
    3.5kg aynalı SAZAN
    ben insert fıshermenı arkaddasımda gordum ve kullandım cok dandik uzun atıs yapamazsın ve kamıs sopasıda cok kısa bı yuzden ıztedıgın noktaya atısı yapamazsın alma derim ben.BU UYARIMI DİKKATE ALmanı temenni ederim...

6. themad2

themad2 Serdar

ne kadarmış ki bu

7. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    19,95 dollar... arti 35 dollarlik kargo falan.
    Sitesi ingilizce, al buyur: http://www.instantfisherman.net/ ;)
    Suanda özel indirim varmis.... 1 tane alana, 1 tane bedava......

Hayatimda bu kadar dandik bir sey görmedim......!!!

Son düzenleme: 4 Ocak 2008
  8. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Dandik ötesi bişey bu, + içindeki tüm parçalar da korozyana dayanıksız, tuzlusuyu gördüğü gibi paslanmaya başlıyor, el oltası bile daha konforludur bence

9. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
  10. r.oktay

r.oktay

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kılıç 7 kg, Lahoz 8,5 kg
    seneler evvel bu alet yine çıkmıştı.bendeniz sazan :D hem kendime,hem eşime,hemde bir arkadaşa hediye olarak 3 tane birden aldım..iyi halt ettim.sadece bir defa tuzlusuda kullandım.işim bitince her zaman yaptığım gibi yıkadım ama öğle bir paslandıki anlatamam.üstelik o zamanlar bu kadar pahallı da değildi.şimdi o rakkama güzel bir takım yapılır .tacrübemle sabittir.uzak durun böyle şeylerden.sevgilerimle.....

11. tr16hunter

tr16hunter H.Cahit ÇİÇEK

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm takımlar.
    En İyi Avı:
    sazan 5.300gr
    Para tuzağı! ona verilecek parayla orta hallin biraz üzerinde hatta iyi sayılabilecek bir takım alınabilir. Sadece takım alınmaklada kalınmaz üstüne kurşun iğne misine vs... bile alınır. Bence hiç heves edilecek bir şey değil,Tv'de gösterildiği gibi abartılı özellikleri yok balıkçılık anlamında hiçbir işe yaramıyor alan bir arkadaşım vardı onda görmüştüm ama av köpeği eğitiminde baya baya iş görüyor ucuna bağlayacağın bir tenis topu ile köpeğe yakala ve getir komutlarını öğretebilirsin... :D :D :D

12. celal

celal celal dere

Favori Kamış:
    olta nın hertürlüsü
    En İyi Avı:
    çıpura almıştım zamanında 400 gr
    bunlar sahtekar

arkadaşım ben aldım aynı reklamlardaki gibi düzgün bir makina beklerken şerefsizler çin yapımı bir makina yolladılar sakın alma ama bende yapçagımı biliyom makinayı degiştirmeye geri yolladım 1 ay oldu gelmedi daha gelsin istedigim makina degilse güzel bir avukatım var hemen dava açtırcam sahtekarlara yanlarına karkalmıycak:mad:

13. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    ne de güzel yapmışlar reklamları dimi, bence ancak çocukları balığa alıştırmak için uygun. oyuncaktan öteye gitmez yani. ama dediğim gibi küçük avcılar için mükemmel, ama pahallı bir oyuncak.

14. Tamamen ticari amaçla yapılmış,kullanışsız,işe yaramayan,elinde daha önce kamış tutmuş birinin pişman olacağı bir ürün..

almayın
    uzak durun..

bu miktara bundan çok daha iyi takımlar alabilirsiniz;)

15. CanERZİNCAN

CanERZİNCAN turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo sazan

Bence de iyi bi alet olsa 1 alana 1 bedava vermezlerd.:D

16. hakan59

hakan59 hakan

Favori Kamış:
    Balzer-Dam kamis-makina
    En İyi Avı:
    Turna 85cm
    Arkadaslar kullanacaginiz malzemeyi görmeden almayi tavsiye etmem,bilinen ve markali olanlari mümkünse gidin yerinden alin senelerce kullanin

17. hasancan

hasancan Hasancan

Favori Kamış:
    mantarlı dere oltası
    En İyi Avı:
    2 kg sazan
    İnstat fisherman den bir tane bana bir tane de kardesime yanlıs hatırlamıyorsam 10 sene önce babam bize alıp hediye etmişti. Olta hala elimde. Oltanın sağlımlığı tanıtım reklamlarında ki gibi. Yalnız olta kesinlikle bizim göllerimiz ve akarsularımız için kullanışlı değil bence. O oltayı şamandralı hale getirmekte bütün artılarını yok eder. Oltanın uzunlugu ıstege gore ayarlanabiliyor ve kesinlikle denizde bir teknenın arkasından atılıp hareket halınde iken avlanmaya göre tasarlanmış. Bunun yanında bize oltayla beraber değişik boyutlarda yapay yemler ve kancalarda gelmişti. Hatırladığım kadarıyla bizim aldığımız fiyata oranla bahsedilen fiyat baya uygun :) ama yinede bence bizim göllerde bu oltayla avlanmak takılma kopma gibi sorunlar yapar. Son olarak makara mekanizması kapalı olduğu için karışık gibi görünüyor ama dolaşma gibi problemler olmadı hiç kolayca açıp misine değiştirilebilir. Ve oltanın bir diğer iyi özelliği 3 e katlanıyor. Ama bence daha öncede söyledğim gibi denizde tekne hareket halındeyken saglamlığı için tercih edilebilir. Ama şunuda belirtiyim bende ki 10 sene önce ki model dizayn aynı ama suan ki malzemesinin nasıl olduğunu bilmiyorum.

18. ozan

ozan Ozan

arkadaşlar o kadar instant olmaya gerek yok ben balığa gitmeden bir hafta hazırlık yapıyorum ve bagajda oltalarımı taşıyorum. yani bu aletlerin hiçbir pratikliği yok. balığa gidecek adam malzemesini alır gider. torpido gözünde olta taşımaz. malzeme çantaşı bi bagaj tutarken kamış makina mesele değil. heryere sığar

19. j.cousteau

j.cousteau

Favori Kamış:
    zipkin & olta
    En İyi Avı:
    500g > sarpa
    kaliteli, işe yarar bi şey olsa kesin taklitleri yapılırdı coktan , demekki taklidi yapılmayacak kadar yaramaz bi olta:)

20. ONDER38

ONDER38 ÖNDER

kesinlikle tavsiye etmem o fiyata kendin güzel bi takım yaparsın