Intex Bot Seahawk Ii

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında MaDSuLKY tarafından paylaşıldı.

1. MaDSuLKY

MaDSuLKY Dogan

S.a ben barajda kullanmak üzere aşağıdaki bottan almak istiyorum fakat elimde Outback marka fransa dan gelen cok dandik bi bot var kumaşı sanki balon gibi ayrıten kaplama felan yok.. Ama aşağıdaki botun resimlerinden sanki üstünde extradan kaplama var gibi duruyor şuan bu botu kullanan veya kullanmış biri olarak yüzeyinde kaplamalımı yoksa tek katlı bir botmu ?

Birde aklımda bişey var bu botu alınca tabanına 10cm eninde 0,60cm et kalınlığında 4-5cm aralıklı tahtalardan ve brandadan ekstra bir katlanabilir taban yapıp içten botu şişirdikten sonra suyun ortasında ayağım sağlam basması için bir taban düşünüyorum sizce iyi olurmu ??

Şimdiden herkse teşekkürler.. bundan sonra bende burdayım :)

İNTEX BOT SEAHAWK II (297 cm x 127 cm x 46 cm )

2. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.
  3. MaDSuLKY

MaDSuLKY Dogan

Sağolun gercekten cok yardımcı oluyorsunuz :p :D

4. onur1872

onur1872

selamlar. bu botlarla ilgili olarak bu botlardan forumda daha önce defalarca bahsedildi. fiyatları 300 lira civarı ve fiyatının haklarını veriyorlar. lakin kıyıdan en fazla 50 metre açılırsanız :) yani sadece eğlence amaçlı botlar. bu botlarla balık tutmayı bence unutun. ahşap taban falan da düşünmeyin bot yırtılır diye düşünüyorum zira botun kalınlığı 0.75 falan üstelik vinly malzemeden üretilmiş. ha fiyatı iyi motor da takmayacağım 50 metrede fazla da açılmam derseniz bir iki sezon sizi gezdirir. fazla kişi binmeyin zor olur :)

5. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    intex excursion 3 isinizi görebilir. üstelik motorda takilabiliyor. intex in sitesinde fiyati 220 tl 12 taksit yapiyolar bi düsünün bence

6. volky1991

volky1991 Volkan Aydın

En İyi Avı:
    Şimdilik İstavrit :)
    gölde barajda kullanıcaksanız bence gayet işiniizi görür tabiki güvenliği tedbiri elden bırakmamak şartıyla.Başkasının ne düşündüğü değil sizin ne düşündüğünüz ve ne beklediğiniz önemlidir. Siz eger o keyifi alabiliyorsanız şişme simitlerin üstünde bile alırsınız :)

7. onur1872

onur1872

bu botlar 3 metre. tüpleri ve malzemesi kalın değil ve kalitesiz vinly malzemeden fakat dediğim gibi 1-2 sezon iş görür. fiyatı da çok uygun. umut abinin dediği gibi intex excursion bot da iş görecektir. intex in fiyatı daha uygun 220 lira. bu fiyatlara ikinci el dahi olsa hurda durumda zodiac tarzı bot ancak alabilirsiniz. bence sıfır almak mantıklı. ben herzaman söylerim bu botlar 200 300 liralık fiyatlarının hakkını sonuna kadar veriyorlar.

motorsuz ahşap tekne kiralasanız saati 15 lira.. bu botlardan alsanınız 2 sezon sorunsuz kullandınız diyelim 300 lira fiyatı olduğunu da düşünürsek sezonu 150 liraya geliyor..yani 10 saat tekne kiralamayla aynı fiyat. tabi fazla yüklenmezseniz. denizde ise fazla açılmayacaksın olur biter. bence alın bu tarz zodiacların alt modeli diyebileceğimiz botlarla ilk deneyiminizi yaşayın. nasılsa ilerde değiştirmek isteyeceksiniz o zaman da para toparlayıp 1000 liraya arkası aynalı 3.60 m. civarı sıfır zodiac tarzı bot alırsınız.

ahşap tabana gelince yineliyorum açıkcası ben bu botlara su kontraplağını iki parça yada tek parça kestirip yaptıranı bilirim. internette araştırırsanız siz de bu tarz taban yapanlara rastlayabilirsiniz en azından fikir sahibi olursunuz. fakat bence bu botlar o tabanları kaldırmaz kanaatindeyim. sonuçta 0.75 mm kalınlık üstelik vinly malzemeden yapılmış.. yinede siz bilirsiniz..ha olmaz demiyorum ama botun ömrü kısalacağı düşüncesindeyim. internetten bakın hatta yapanlarla irtibat kurmaya çalışın derim.

tam olarak yanıtlamak istiyorum ki aklınızda şüphe kalmasın. benim son sözüm ben olsam 300 liralık bota herşeyi yaparım :) 300 lira sonuçta..100 liraya bota uygun olacak şekilde su kontraplağı kestiririm yanlarını da törpületir yuvarlatırım. takarım olur biter. ben olsam yapardım. altı da şişme olduğu için şişme bölme omurga görevi yapacaktır. oldu bitti :)

böyle net konuşmamın nedeni bir fikir sahibi olmanız içindir. sonuçta hiç bilmediğimiz konuda bir soru sorduğumuzda yanıtı net almak isteriz. bende net olmaya çalıştım. 300 liralık bota herşey yapılır :) kaybedecek çok fazla birşey yok..ha olmadı patladı diyelim..yama yaparsınız hiç olmadı 1 sezon gider 300 liranın hakkını da verir.. bence bir sezon deniz keyfi için bile 300 lira çok makul bir para diye düşünüyorum.

birde bu botlar o kadar da kolay patlamaz bence. kıyıya çıkarken taşa vs sürtmeyin olur biter. gölde de ota çalıya sürtmezsiniz olur biter. ha bu tarz botlarda zaten patlamadan çok asıl sorunlar ek yerlerinden hava kaçırırlar :) onlara bir çare bulmak gerekiyor :) sizin elinizdeki botu da az çok tahmin edebiliyorum. ek yerlerinde sorun yokmu mesela :)

Son düzenleme: 3 Haziran 2010
  8. MaDSuLKY

MaDSuLKY Dogan

Cevaplar için teşekkürler.. Denizde kullanmayacam zaten gölde eğlence amaçlı en fazla 50m gidebilirim zaten karşıya çıkmış olurum heralde :D

Bahsettiğim eski botta ek yerlerinden kaçırma felan olmuyor ama balon gibi yani şunun resmi bile ondan kat kat üstün oldugunu kanıtlıyor..

4 ay önce sormuştum ama halaa almaya niyetliyim diğeride iş görüyo ama balık setini komple yeniledim Shimano olta seti felan aldım en kısa zamandada botu yenileyecem artık..

9. roohans

roohans T. Melih AVCI

Favori Kamış:
    EFFE SPIDER BOAT 165
    Favori Makine:
    OKUMA AVENGER 30
    En İyi Avı:
    Hakan KARAHAN :)
    Merhabalar, Acizane tavsiyem, canınızı emanet ettiğiniz ekipmanlar konusunda ucuz mallara para verecek kadar zengin olmayın, Sonuçta mantıklı düşünmek gerekirse piyasada kaliteli diye tabir ettiğimiz botlar çok ucuz değiller, gereğinden fazlaca kar koyularak satıcılar tarafından bizlere satılıyor buna söylenecek söz yok, fakat bence hiçbirimizin canı ve can güvenliği kadarda pahalı mikrarlar istemiyorlar. Tavsiyem biraz daha bütçe ayırarak daha sağlam ve güvenli malzemelere yönelin. Bugün 50 metre dersiniz yarın bu mesafeler artar, :) sazlıklar veya göl dibinden yüzeye doğru çıkan ağaçlar, otlar üzerinde takılı kalan iğneler, ve suya düştüğünüzde bedeninizi saracak su bitkileri anlamında göller denizlerden daha tehlikelidir.

10. burak5

burak5 burak

merhaba ben yeni üye oldum size sorum benim durgun sularda kullanmak için bir şişme bot araştırdım internetten.Ve güzel bir tane buldum adı challenger 3 bu bot benim bütçeme uygun ve kullamnma amacım için birebir ben balık sevmem ama hamsi tavaya hayır demem.youtube de bu bota motor takılmıştı bu bota motor takılınır mı? cevaplarınız için teşekkürler

11. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Burakçım. Lütfen bu botlardan uzak dur. PVC botlar havuz şartlarında kullanılır. Motor takılmaz çünkü motora gaz verince yumuşak yapısı yüzünden yamulur. Ayrıca çok çabuk patlar. Biraz daha para biriktirip zodiak kumaşlı botlardan almaya çalışmalısın.

12. burak5

burak5 burak

ben intex seahawka bak derim aparatla bir elektrikli motor takarsan kıyı balıkçılığı için uygundur malzemesi vinly ama siz bundan zevk alın yater.

13. burak5

burak5 burak

he buarda aldım challenger 3 ilk denmede elektrikli motorla süper gezdim gölde çok güzeldi balıkta tuttum demekki yapılabilio

14. MaDSuLKY

MaDSuLKY Dogan

Tekrar S.a Botu alalı 1 sene oldu. 1 Yılda ortala ayda 2 defa kullandım. Şuana kadar yaşadıgım tek sorun tabandaki yumuşak plastikten yapılmış sibop hava boşaltırken sorun çıkarıyor. Kendim yapmayı gözüm kestirmiyor. Yoksa internetten aşağıdaki valf lerden bi tane alıp takma niyetim var ama eskiyi söküpte oraya bu valfi takamama riski var :)

15. BarbarosTUGRUL

BarbarosTUGRUL Barbaros TUĞRUL

Favori Kamış:
    Remixon Prestige
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    Turna 62 Cm. 2,1kg
    konuyu takıp edebılecek arkadaslar ıcın yazıyorum.

bende ekonomık nedenlerden oturu intex seahawk 2 çıft bolmelı boston tıpı hava valfllı, elektrıklı motor takılabılen bır bot aldım ve su gunde bu botların fıyatları 110 - 130tl sevıyesınde kutunun ıcersınden kurek pompa cevre ıı ve takım koymak ıcın basıt bır canta cıkıyor

hatta botun lınkı bu

https://www.intex.com.tr/default.asp?git=9&urun=81

gelelım ızlenımlere;

ben bu botu alırken 2 -3 defa bınerım sonra patlar ama bende hevesımı alırım dusuncesı ıle almıstım aldıgım yıl 2010 du ve ben hala bu botu kulanmaktayım hemde aktıf olarak ayda 2 ava kesın gıderım. 4 ay avlandıgımı dusunursek yılda 8 kere kullanmısım ve daha bır kere bıle patlamamıs. benım ısımı fazlasıyla gormus. hatta ben bu bota onumuzdekı seneye elektrıklı motor almayı bıle dusunuyorum en ucuzu 149 tl olan motorlardan

http://www.avfoni.com/zz/urunler,Urun_Detaylari/100-DISCOVERY_18LBS_Trolling_Motor.html

buna ek motor takma aparatı, aku ve sarj cıhazı gereklı olacak

toplamda 400 500 gıbı bır malıyete elektrıklı bot sahıbı olacagım aslında motor olayı avlagınıza gore ıhıtyac yada lux olabılır. benım avlaımda bırazda lux olucak ama belkıde motorum oldugu ıın av sahamı da genısletmıs olacagım buda ayrı bır durum tabı

ama botla ılgılı kesınlıkle bılınmesı gereken bırdurum varsa oda yuzme bılmeyen arkadaslarımızın botu kullanmamaları yada bu balık sevdasına saygı gosterıp can yeleksız kullanmamalarıdır.

bırde botu kullandıgınız yerdekı cam kırıkları, dal parcaları metal artıklar gıbı hususlara bıraz dıkkat edersenız sızın botunuzda benım kullanım surem kadar sızı uzerınde tasıyacaktır emın olun ben her kullanımımdan sonra botu guzelce yıkar tertemız sekılde paketlerım kullanmadıgım zamanlarda ıse ayda bır de olsa yarım saat kadar havalandırırımkı çürümesin

saygılarımla

16. YUSUF_1977

YUSUF_1977 yusuf

Seahawk 440 modeli botu 10 sene kullandım çocukken kimse kalitesiz malzeme demesin günümüzde satılan ahşap tabanlı 1000 tl lik botlardan daha kaliteli üretim ama daha ince olduğu doğru .Yanlız marketlerde satılan çocuk oyun botlarından çok farklı. Biz yazlıkta kuzenle 25 metrelik ağ bile atıyorduk taban şişme olmasına rağmen denizde kullanılacaksa rüzgarın dalganın sizi karaya atacağı şekilde kıyıdan max 50-60 metre açılarak istediğiniz gibi kullanın .Yanlız Intex Seahawk ABD üretimli olan dışındakileri tavsiye etmiyorum aynı gibi görünse de değil malesef.Hatta biz botu sabah sahile indirirdik dipten kayalara bağlardık bütün gün rüzgarda devrilmeden dururdu kendi kendine ve ne solma ne yırtılma olmadı hiç.Öyle olta iğnesi falan bastırırsanız anca deler.Bizim çocukluk zamanında marin kontrplak vs yoktu yada bilmiyoduk youtube da ABD de çok yapan var ahşap taban ve hatta yelken donanımı takan bile var.

Benim eski botun benzeri Seahawk 440 1980 lerin sonunda almıştık.