İstanbulda güneş levreğı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında orjinallaz tarafından paylaşıldı.

1. orjinallaz

orjinallaz

Merhabalar istanbulda güneş levreği yakalayacağimiz gölet varmidir.Yada göl yakinlarda kartaldayim varsa mekani söylerseniz sevinirim.

2. omerdemirozogul

omerdemirozogul Ömer Demirözoğul

Selam hocam, istanbuldaki avlakları bilmiyorum ama yakın diye yazıyorum. Kocaeli gebzede 2 yıl memuriyetim sırasında kocaeli merkezde bir gölete kızılkanat avına gitmiştik, epey kızılkanat tuttuk ama gölde çok sayıda turna ve daha çok sayıda güneş levreği de vardı. Güneş levreğinin ne kadar psikopat bir yırtıcı olduğunu orada gördüm, hareket eden herşeye saldırıyor. Göletin adını bilmiyorum ama merkez otogara çok yakın hemen bulursunuz, şehre çok yakın. Çok az sayıda avcı görürsünüz, ama hepsi turna avcısı ve hepsi botla açılıp avlanır. Göl çok yosunlu olduğu için kıyıdan avcılığı zor, sadece şamandıralı avcılık yapabilirsiniz ancak yanınıza uzun atış için makineli kamış veya uzun göl kamışları almalısınız, mutlaka yanınızda bi kaç marka sinek iğne, canlı yemle turna avı için çelik telli büyük kanca ve protein içerikli yemler almalısınız, tabi eğer kızılkanat avlamak isterseniz sinek iğneye girecek küçük boru tip haşlanmış makarna götürmeyi unutmayın, hoşunuza gidecek bir av olur emin olun, sorunuz varsa yazın hocam ,rastgele.

Son düzenleme: 13 Mart 2019