istavrite kullandığım olta yanlış galiba....

Konu, 'Takım Çantası' kısmında birkan tarafından paylaşıldı.

1. birkan

birkan

Favori Kamış:
    .2.40 remixon & 4.50 alba star
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    merhaba arkadaşlar :) geçngün boğaza istavrite gittim şu an kolum acayip ağrıyoo:( kullandığım olta 4.50 carbon kamış makine de ucuz bi marka:confused: çaparilerin hepsi dolduğu zaman zor çekiyorum sanki oltam dibe takılmış gibi acaba kullandığım kamış çok mu büyük onun bie etkisi olurmu :confused: deniz için kaç cm kullanmam gerekli:confused: yada makine mi küçük ve etkisiz kalıyoo cünkü ucuza almıştım inanın istavritleri zor alıyorun kıyıya :( :( bu konuda bana yardım ederseniz sevinirim
    teşekkürler

2. adra

adra

kardeş makinan kalitesiz olduğundan dolayıdır veya uzun zamandır bakımını yapmamışsındır.

3. dede

dede kema ldede

birkan sana kısaca şöyle diyeyim istavrit için 330 390 arası kamış makinaya gelince bilyalı güzel bir makina kullanırsan daha verimli olur sana rasgele

4. birkan

birkan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    arda kardeş makine daha yeni bakıma ihtiyacı yok;) galiba güçsüz kalıyoo :confused:

5. su6_kamerası

su6_kamerası

Favori Kamış:
    kamış-bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    eşkina 800 gr
    bencede makınandan kamısa kucuktur bence kamısa gore bı makıan alsan super olacak kanımca:D:D:D bırde 4.50 kamıs kullanmana ne gerek var kı abı 3.50 yeter bence...

6. birkan

birkan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    sağol kemal abi de bu bilya muhabbetini anlamadım ben kaç bilyalı tavsiye edersin bayaa çeşitli makineler var piyasada:confused:

7. dede

dede kema ldede

birde makinanın misinayı makaraya sardığı bilya var o bilyayı devamlı yağlıyacanverim biraz daha artar

8. birkan

birkan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    el kadar sazan

murat kardeş hevesliydik o aralar anlarsın ;) dedim almışken uzun olsun şimdi anladımki boşuna almışım :) sahilde bi açıyoom bayrak direği gibi :D :D :D

9. birkan

birkan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    kemal abi ben o makineyi oltacıda satılan paket içinde kamış misina birazda iğne şeklinde satılan hazır halde 20 ytl ye almıştım:D ne kadar yağlarsan fayda etmez bence:D :D

10. dede

dede kema ldede

11. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    benim fikrim istavrit avı için kendine en fazla 3.5 m uzunluğunda fiber bir kamış alman. karbon kamışla çok yorulursun. ama yok ben kamış almıyım diyorsan, yüksek sarım kapasiteli bir makina almanı tavsiye ederim. en az 1:5,1 olsun mesela

12. birkan

birkan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    güzel makine kemal abi banada lazım iyi bir makine çekemiyorum istavritleri yaau:mad: :mad:

13. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Makina ile kamış tabiki etkiler ama eğer kancaların hepsini veya 6 sını doldurursan çok büyük bişr balık çekiyormuşsun gibi zorlanman gayet normaldir.Helede istavritlerin bir tanesi karnından veya kuyruğundan yakalanmışsa çekmen yüzde yüz zorlaşır.Çünkü 6 veya 10 adet kuyruk ve yüzgeçler mücadele verir.Ençok 150 gram gelsede en az 1,5 kiloluk balık kadar mücadele ederler.Benim tavsiyem eğer atmakta bir zorluk çekmezsen 3.30 veya 3.50 lik hafif bir karbon kamış olabilir kamışın karbon veya karbon olmaması ağırlığıyla ilgilidir yoksa çekerken herhangi bir zorluk vermez, ama makinanın kalitesi oldukca etkiler.Daha kaliteli bir makina seni biraz rahatlatır ama çokda fazla etkilemez (istavritde).Kolay gelsin ,bizde hep çapariyi doldurabilsekde kolumuzun ağırmasına razıyız.:)

14. kahan

kahan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg.
    Birkan kalamadan olabilir

15. birkan

birkan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    teşekkürler arkadaşlar:) internetteen makinelere baktım 40 lık 50 lik 60 lık makineler var hangisi daha uygundur bu iş için :confused:

16. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
  17. birkan

birkan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    sağol murat abi :) makinede tavsiye edebileceğin bir marka var mı hesaplı sağlam bişey bu hafta sonu niyetim var almaya olmayacak böyle yauu:D :D :D

18. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    50 lik alba sana gider 35ytl 5 bilyalı tavsiye edbilirim arkadan kalamalı olsun;)

19. birkan

birkan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    murat abi bu bu önerdiğin makine istavritten sonra lüfer cinekop ve palamutta da iş yaparmı:confused: :confused: almışken bikere alayım :)

20. birkan

birkan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    albanın makinaları güzel hoşuma gitti bu hafta gidip alayım bitane:rolleyes: