İzmir Hatırası

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında volex21 tarafından paylaşıldı.

1. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr

Bir İzmir Hatırası (Çini Gravür) :D

2. 4443

4443

Hep İstanbul hatırası'mı olacak değil mi :)

Vay vay vay bu kare bir yerden tanıdık geliyor :D:D:D

Abi güzel olmuş olmuşta o balık levrek'likten çıkmış sanki biraz aynalı sazana benzemiş gibi hihi hihi hihi

Son düzenleme: 20 Şubat 2013
  3. seçkin hoca

seçkin hoca Seçkin

Favori Kamış:
    okuma v system 2.70m 10-40gr+lineaeffe sea master 4.20 cm
    Favori Makine:
    ryobi ecusima 4000 vi+8000vi
    En İyi Avı:
    4 kiloluk kalkan+72 cm sırtıkara
    :laughing: :laughing: :laughing:

4. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Ben de kasnaya benzettim :D :D

5. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    El yapımı olduğundan normal. Tam desenine sağdık kalınca dama tahtasına döndü. Böyle en azından sazan veya kasna gibi de olsa bi balığa benzedi. :D

Ayrıca eşim duymasın benzetemediğinizi. :):):)

Daha sırlanacak tabak. :)

6. KorkutAta

KorkutAta Muharrem

Favori Kamış:
    D.A.M FZ SPIN 215 CM
    Favori Makine:
    Okuma Flame 20
    En İyi Avı:
    sazan, 13,1 kg.; gökkuşağı alası, 2 kg.
    Oooo, yakışır kardeşime. "Her türlü tutarım." diyorsun:D

7. canfafal

canfafal can

En İyi Avı:
    orfoz 9,86 kg
    Volkan merhaba
    Uzun süredir ilk defa cevap yazıyorum dayanamadım
    Öncelikle seni tebrik ederim bende herkes gibi senin maceralarını yakından takip ediyorum şu son raporunda ise artık tamamen kanaat getirdimki çoğu ustadan ziyade bence hepimiz seni örnek almalıyız
    Bence sen gerçek amatör balıkçılığın asıl amacının ne olduğunu gösteren en nadide ustalardansın
    Bunca zor ve hüsranla biten maceralarına rağmen yılmadın ve her avına aynı heyecanla çıktın senin için amaç balık yakalamaktan ziyade bu işten zevk almaktı ki sen sonunda boş bile dönsen zevk aldın belki senin yerinde kim olsa bu işi sırf boş döndüğü onca avdan sonra bırakırdı ama sen pes etmedin
    Belki bir çok kişi o mutlu anı bunca coşkulu yaşamazdı
    Seni gerçekten tebrik ediyor yakaladığın balıklardan ziyade amatör ruhundan dolayı sana saygı duyuyorum kardeşim
    Avların daim ve bereketli olsun inşallah
    Sen daha iyi avlara layıksın
    Samimiyetin amatör ruhun güzel paylaşımların tükenmesin
    Saygı ve sevgilerime
    Can Fafal

8. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    o ne abi kocalak levegi kasna gibi çizmisler diyecektim ki... denilmis zaten :D

Volkan izmir saat kulesinin yanina birde heykelini falan mi diktirsek :laughing: :laughing: :laughing:

9. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    :D:D:D Bir hatıra kalsın istedim abi. Her eve girişimde göreceğim bir yere asacağım. Şehrin stresi ve yaşam zorluğundan eve sığınınca ilk gözüme çarpan cisim olup, beni gülümsetsin istedim. :)
    Herşey biraz daha mutlu olabilmek için. :)

Daha beraber ava gidecektin Can. :eek:

Nasılsın, uzun zamandır yazışmamıştık. Şartlar gereği istesemde bazen denk gelmek mümkün olmuyor. Halen telefonun bende kayıtlı. Birgün İzmirden ava gidebilecek şartlar oluşursa seni rahatsız edeceğim.
    Birde (External35 - Ferit) var :eek:

Neyse, umarım birgün olta atarız beraber. :)

Görüşlerin, düşüncelerin için çok teşekkürler, sağolasın. Beni mahçup ettin :eek:
    Bana usta demen birçok kişiye haksızlık olmuş :p
    Ben yalnızca levrek yakalamaya çalışan biriyim, başıma ne geldiyse kendi algımla yansıtmaya çalıştım hepsi bu.
    Atıl abilerle yaptığınız avları okudum, sevindim. Güzel bir ekip olmuşsunuz. :)
    Nice keyifli avlar dilerim hepinize.
    Sevgi ve saygı benden sizlere.
    Rastgelsin. :)

Valla Roy'cum o beğenmediğiniz tabak bana tam 150 tl'ye patlayacak. :D:D:D
    40 cm'lik tabak, el yapımı çini. :)
    Eşim 150'den aşağı inmedi. :p :laughing: (kazık mı yiyom ne :D)
    70'i maliyetmiş zaten :) :laughing:

Sırlanıp, duvara asınca da bi poz çekerim. :)
    Şimdi balık olmamış desem, silip yeniden yapacak.
    Benim için kötü. Sen çocuğa bak dicek, ben tabak yapıyorum hesabına.
    Çocuğa tek başıma bakmaktansa; kasna, sazan artık Allah ne verdiyse razıyım. :D:D:D

10. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Sırtındaki çift yüzgeç olaydı daha bir benzer olurdu:D Ayrıca avlak bana tanıdık geldi:laughing:

11. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Orjinal resimde de yüzgeçler yatıktı Sinan, gözükmüyordu yani. :)

Aslında levrek tam sabah suyunda denk gelecekti, canlı canlı resim çekilecektik, tüm yüzgeçleri gerginken. İşte o zaman süper olurdu.

Avlağın tanıdık gelmesi normal, umarım en yakın zamanda balık ta tanıdık gelir. :laughing:

12. kahya

kahya atıl şenkahya

Favori Kamış:
    major craft crostage 902 M cormoran 210 bull fighter, cormoran 210 red master
    Favori Makine:
    shimano exsence 3000,shimano exsence 4000hgm, penn battle 6000.
    En İyi Avı:
    5,300 kg levrek
    volkan
    elim biraz kalem tutar benimde.
    sen kulak asma eleştirilere ben çok beğendim.yanlız levreğin saçı var dikkat ettinmi.bu bir taş olmasın :)
    can sana büyük iltifat yazmış ustacığım.kıymetini bil.katılıyorum ayrıca cana.
    önemli olan balığa gitmek.kimse evden çıkarken balık tutmaya gidiyorum demez dikkat ettiysen laf BALIĞA GİDİYORUM dur esasen.

o yüzden balığa gitmeye devam ha... tutarız tutmayız ayrı.:)

13. nicholai hel

nicholai hel Aykut

:laughing: :laughing:

İlahi Volkan, konuyu açıp fotoyu görmemle kahkahayı patlatmam bir oldu :laughing:

Yalnız yanlış anlaşılmasın, çalışmanın kalitesine değil fikre yarıldım. Yoksa kolay bir sanat değil elbet. Yengeye saygılar. :D

O levrek bu kadar ünlü olacağını bilse eminim seni kıyıda görünce kucağına atlardı. :laughing:

Ama kapının karşısına asma fikrini sevdim. Eve girer girmez karşında seni iyi hissettirecek böyle bir hatıra görmek güzel olacaktır. :thumb:

Tabi sürekli ava gitmek için dürtü uyandıracak, orası ayrı.. :D

14. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    O levreğin saçı değil Atıl abim. Sözde açık olan solungaçı. En azından orjinal fotografta öyle gözüküyor. :)

Her ne kadar balık konusunda eşimin çalışması eleştirilse de beni demek ki güzel çizmiş. :laughing: :laughing: :laughing:
    Ya da; ben zaten şekilsizim de, ondan pek göze batmadı resimdeki hatalar. :D :D :p :p :p

Düşüncelerin için teşekkür ederim abi.
    Can'da hak etmediğim şekilde sıfatlar yüklemiş, gözüne öyle gelmişim demek ki, sağolsun. :)

Esasen Can 1 sene kadar önce avdaş olmak istemişti, telefonu da halen bende kayıtlı. Lakin ben İzmir içinden senede belki 1 bilemedin 2 kere ava gidebilecek durumdayım. Çoğunlukla bildiğiniz gibi Bergama'dan çıkıyorum. O yüzden olumlu cevap verememiş ama iyi niyetli yaklaşımı nedeniyle de olumlu cevap verememem içime oturmuştu.
    Neyseki çok güzel bir avdaş grubu olmuş Can'ın. :) Hepinizi tekrar kutlarım.
    Huzur duyulacak, mutlu avlar yapılacak avdaşlar çok önemli esasen.

Gönlünüzce rastgelsin. :)

15. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    :laughing: :laughing: :laughing:

Bende yazdıklarını okuyunca kahkahayı patlattım. :D
    Keşke kucağıma atlasaydı levrek, orada o an olan diğer levrekçiler dumur olurlardı. :)

Ava gitme isteğimi depreştirmez bu çini tabak. Zaten depreşik durumda isteğim. :D 2 damla yağmur düşse İzmir'e, şimdi bu yağmur arkası ne levrek yapar diye aklımdan geçiriyorum.
    İşe şemsiyesiz gitmisim, sağanak yağıyor, nasıl eve dönecem diye düşünmek yok. :D:D:D

Birde düşünsene sene 2118. Yer : Balıkavı.net
    Torunum nostaljik avlar diye dede yadigarı bu tabağı yüklemiş siteye.

O zamanda forumda çılgınca, isparoz kaçlık iğneyle tutulur tartışmaları var. Levreğin soyu tükeneli 25 yıl olmuş.

O durumlarda bu çiniye bakanlar neler yazar düşünsene.
    -Vay be İzmir de eskiden ne levrekler çıkıyormuş arkadaş.
    -Ne usta avcılar varmış eskiden, koca balığı yakalamış.... vs vs....

Nasıl olsa kimse de tanımaz beni. :D:D:D

16. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi süper olmuş, yengenin ellerine sağlık :) ben de şu ara bi proje üzerinde çalışıyorum, eğer güzel bir levrek çizimi bulursam ham mdf nin üzerine makina ile levrek deseni kazıtıp saat haline getireceğim, makina falan herşey hazır güzel levrek çizimi arıyorum, bulduğum zaman bi tane yaptırıp fotosunu paylaşacağım :)

17. nicholai hel

nicholai hel Aykut

:laughing: :laughing: :rolleyes: :(

Valla çok güldüm de hakikaten öyle olacağını düşününce insan ister istemez hüzünleniyor elbet. :(

İnşallah senaryo şöyle gelişir;
    sene 2118.

2024 senesinde balıkçılıkla ilgili alınan radikal kararlarla denizlerde süregelen bolluk, deniz yaşamının taa 1950'lerdeki haline geri dönmesini sağlamış. Boğaz'da orkinosları, ege ve akdeniz açıklarında kılıçları görmek son derece sıradan. Balıkavı.net sitesinde torunlarımız "yakala bırak 300+ kg orkinos", "kılıçlarla keyifli bir gün", "sonunda geldi ve öpüp geri gönderildi, 16 kg Levrek" gibi raporlar yayınlıyorlar... :D

Sonra bir gün senin torun konu açıyor, "beyler şuna bakın! dedem zamanında el kadar levrek tutmuş gitmiş bir de tabağa işletmiş!!:D" :laughing: :laughing: :laughing:

Evet düşüncesi kişisel olarak pek hoş değil ama inşallah torunlarımız bizimle böyle dalga geçecek bir doğaya sahip nesiller olarak yaşarlar. :rolleyes:

:D

18. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sakın Yasin!!!

Sakın güzel bir çizim falan bulayım deme!

İlk tutacağın levrek hayattayken yüzgeçleri gerikken çek, onu kullan. Harika bir anı olur inanki.
    He, hediyelik eşya olarak yapıp, satacam dersen o zaman başka :D:D:D

İnşaallah en kısa sürede amacına ulaşırsın.

Benim açımdan, hanidir bunu düşünmüş eşime olayı açmıştım. Hatta fiyatta bile anlaşmıştık. :D:D:D Ava gitmek için son zamanlarda rahat izin almamın sebeplerinden biri de buydu.
    Benim levrek tutmam lazımdı ki, eşim tabak yapıp, ilk defa yaptığı birşeyden para kazanabilsin. :D:D:D (O da bişey başarmanın mutluluğunu ve hazzını yaşadı bu arada)

Sana başarılar dilerim, güzel fikir. Bir an önce yapmak nasip olsun. Bayağı meraklandım. :thumb: :rolleyes:

19. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    AHAHAHAAHAHAHAHAHA................. :laughing: :laughing: :laughing:

İnşaallah senaryo böyle gelişir demişin ya; oradan sonra benim de aklıma aynı şeyler geldi. :D:D:D

Torunum koymazdı siteye zaten çiniyi de, başkasının bulup, koyduğunu düşün. :D

Yorumları aklında canlandır. :p :eek: hihi

- Böle hayvanlar yüzünden az daha balıkların soyu tükenecekti. :p hihi
    - Hangisi hayvan? :rolleyes: :p :eek:
    ..........................................

Fotografı kaldırsam mı, napsam Aykuuuutttt? :laughing:

Lakin benim hiç umudum yok senaryonun bu yönde gelişeceğine. :( KEŞKEEE..

Ne zaman tüm yer altı yer üstü kaynaklarımız tükenecek, maddi olarak dibe vuracaz. Ne zaman denizlerdeki canlılar sarılınacak, bizi kurtaracak bir ekonomiye dönüşecek o zaman o dönem hangi hükümet varsa sahip çıkacak. :) (Metazori yani, mecburiyetten olacak olursa)
    Yoksa nezih kültür seviyesine kavuşaraktan, aydınlanaraktan, gelişmişliğimizin göstergesi olarak olacağına dair en ufak bir umudum yok. :pray:

20. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi fotoğrafı çizime dönüştürdüğümüz zaman cnc makinaları verimli çalışmıyor, çıkan desenler yeterince güzel olmuyor onun için çizim arıyorum, amaç hem satış hem de hatıra için kendime bir tane almak :D:D

Kas hastası bi hastam var, tamamen yatağa bağımlı ancak ellerini kullanabiliyor ve inanılmaz zeki ve yaratıcı bir genç, cnc makinası aldırdık ona geçenlerde, hem aktivite olsun hem de yaşamdan kopmasın amacıyla aldırdık, işleri o yapıyor ben de etrafımdaki kişilerden almak isteyen olursa ulaştırıyorum, bi kaç farklı model yaptık ancak ben sürekli levrekli saat istediğimi söyleyip onu araştırmaya daha çok motive etmeye çalışıyorum :) o da gayet güzel motive oluyor, İnşallah yaptırdığımız zaman buradan fotoğraflar bölümünden paylaşacağım :)