İzmir / Kuşadası için Yardım

Konu, 'Bölgeler' kısmında Atos tarafından paylaşıldı.

1. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    47 kg önce ben tuttum sandım ama galiba o beni tutmuş hala evliyim :=)
    Arkadaşlar kısmet olursa 06 Temmuz - 12 Temmuz tarihleri arasında kuşadasında senelik tatilimi geçirmeyi planlıyorum. Kalacagım yerin mevkii si için bir bilğim yok :D sağolsunlar İzmirden Serdar , Aşkın ve Hakan bildiklerini paylaştılar ama öğrendiğim kadarı ile kuşadasında günlük av düzenleyen tekneler mevcutmuş. Bu teknelere nasıl ulaşabilirim , yem işini nasıl çözerim yada başka bir şekilde kuşadasında av nasıl yapabilirim. paylaşımlar için teşekkürler ...

2. ozan

ozan Ozan

merkezdeki limandan çıkabilirsin hemen yanı balık hali ve yemcide halin hemen dış duvarında . yani hepsi aynı yerde bulman kolay.

3. ortaklarlı

ortaklarlı ERHAN ER

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    ÇİPURA800GR
    bende kuçadasına yakın Ortaklarda oturuyorum biz genellikle kışın çıkıyoruz oradan yazın pek balık çıkmıyor sana istersen birkaç kaptan nosu vereyim ferdi kaptan05448544551alikaptan05467841118kenan kaptan05422719253 ayrıla marinaya sabah erken saatlerde gidersen oradan tekne bulabilirsin ama yinede bensana didim akbük tarafını tavsiye ederim

4. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Bildiğim kadarı ile Kuşadası merkezde yem satan balık malzemecileri var, yemleri oradan temin edebilirsin.

5. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Serdar hatırlarsan birkeresinde Bodrum a giderken Kuşadasından, Mehmet in bir arkadaşını almıştık..O bahsetmişti limandan herkez ferdi olarak teknelere 20 ytl civarı para verip balıga çıkıyormuş..O arkadaşa ulaşmak lazım..Onu da Mehmet yapabilir sanıyorum..

6. yildirim33

yildirim33 yıldırım arıcı

Favori Kamış:
    el takımı -görmeniz lazım
    En İyi Avı:
    7 kg. kaya lagosu
    yarım adanın solundaki lokantanın dibinde kiloluk levrek kaynıyor yalnız canlı izmarit kullanırsan , boş yok orfoz bile tuttum dediğim yerde zaten levreği balıkları kovalarken görürsün rastgelsin ;)

7. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    Yardımlar için teşekkürler hakan bu arada bahsettiğiniz arkadaştan da yardım gelirse lütfen bana ulaştırın.

Erhan arkadaşım telefonlar için teşekkürler. bu arada didim tarafına gecersem orada da günlük turlar mı mevcut yoksa kıyıdan mı ? Bilği verirsen sevinirim.

Yıldırım abi bana şu levrekler için tam bi tarif yaparmısın saat kaçta gideyim nerededir ben daha önce kuş adasında sadece 1 gün kaldım hiç bilmiyorum yanii :D

8. ortaklarlı

ortaklarlı ERHAN ER

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    ÇİPURA800GR
    didimdede tekneler çıkıyor tabiki kıydanda avlana bilirsin mesela biz her pazar grup kurup tekneyle kazıklıdan çıkıyoruz uygun olursan senide bigün bekleriz

9. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    Erhan inşallah ama sanmıyorum. Pazar günü anca akşam orada olurum zaten diger pazarda dönüş yapacagım teşekkürler ama :D

Ben birde milli parkla ilğili bazı bilgilere ulaştım ama tekneyle çıkmak bana daha makul. Birde bu arada bu zamanda neler tutabiliriz bu konuda da bilği verirseniz sevinirim.

10. ortaklarlı

ortaklarlı ERHAN ER

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    ÇİPURA800GR
    dediğim gibi bumevsimde mercan vekopezden başka zor

11. ugur35

ugur35 uğur

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    RYOBİ KOBE 5500
    En İyi Avı:
    acemi şansı 3,5Kg Çipura;Karaburun/Çeşme
    doğrudur
    bende çocukluğumdan beri Kuşadasına giderim.
    yaz ayları kopez vurur,benim pek mercandan yana şansım olmadı.
    uzun zaman önce şu an Kuşadası merkezdeki halk plajı denen yerler tamamen kayalık bir kıyı halindeydi,orada plaj falan yoktu.şu an hep dolgu plaj yani.
    o zamanlar Marina yakınlarında ve şu anki liman ile Martı adası denen yer arasında olta atardık.gündüz bile çok güzel balık vururdu.merkezdeki plajların yoğunluğu bir çok balığı uzaklaştırdı sanırım.

@atos arkadaşım
    milli parka gitmektende bahsetmişsin.
    milli parka giriş yapılan kontrol noktasından sonra 5 yada 6 tane plaj ve koy var.balık için olta atıcam dersen oralarda biraz zor.ama kontrol noktasını geçer geçmez 1.plaja gelmeden önce sağ taraflara şöyle dikkatlice bakarsan,oraların biraz kayalık ve sarp yerler olduğunu göreceksin.o bölgede şansını deneyebilirsin.ama maalesef akşam suyu denen vakit Milli parkın boşatılma zorunluluğu olan bir zamana rast geliyor.bunu değerlendiremezsin.

tekne ismi hatırlamıyorum ama geçen yıl 20YTL gibi bir fiyat kişi başı tekne turları vardı.bu yıl henüz nasip olmadı.usta kaptanlar var.balığın olduğu yere götürüyorlar.pekde boş döneceğini sanmam.ama tabiki bu şans olayı.

iyi günler

12. turan

turan Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    oğlum 3,700 kg - 52 cm
    merhaba,
    öncelikle iyi tatiller ve rastgele diyeleim,
    gecen sene ılk defa kusadasın merkezde avlandık. guvercınadaya gıden yol uzerındekı teknelerın arasında mamun le av yaptık. 2 kg lık baracuda aldık. kasnak ıle. gece 24 den sonra gıtmıstık. hemen yanında otopark da var. araç sorun olmuyor. yem ise sehır merkezındekı balık halınden ıstdıgın yemı t<ze taze bulabılırsın. bız mamun kullanmıstık. eger "long beach" denılen plajlarda avlanmak ıstersen suyun plaja degdıgı yerı 1 karış kadar kazarsan çok miktarda kırmızı kurt bulursun. bu kırmızı kurtlara cok guzel cupra atlıyor. akdenız otelın ıskelesınden bundan 4-5 sene once bayagı avlanmıstık. ama sımdı ıskeleye cıkmaya ızın verılmıyor sanırım. eger plajdan atacaksan bol bol yedek takım bulundur yanında. cunku adanın denızı genelde dalgalaıdır. zemın kumluk olsa bıle dalga yuzunden kıyıda cok mıktarda kuru yosun bırıkıyor . bu da kıyı avında mısınaya cok yuk bındırıyor. eger amacın trofe degılse sana tavsıyem: long beach de akdenızs motel e yakın yerlerde plaja koy sandalyenı oltanı kazıga oturt. ucuna zılı tak. ve kafanı dınle. o zıl mutlaka calacaktır. en kotu ıhtımalle buyuk bır yılan balıgı senı mutlaka zıyaret eder.
    rastgelsın

13. ugur35

ugur35 uğur

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    RYOBİ KOBE 5500
    En İyi Avı:
    Turan imzanı gördümde soruyorum
    Didimde ne tür avlar var.2 yıl önce gittim 1 hafta kadar kaldım,tamda dünya kupaları zamanıydı.ortalık sessiz sakindi,bir hayli ucuza bir tatil geçirdik.
    gece sahilin uç tarafına doğru gezi teknelerinin bulunduğu yeri geçtikten sonraki bölgelerde bi şansımı deneyeyim dedim.kıpırtı yoktu

14. sedatk

sedatk Sedat

selam uğur sitemizde keyifli paylaşımlar dilerim.Sanırım ödemişlisin o taraflarda gölcükte bir kaç defa sazan avı denemiştim genellikle israil sazanı vardı,şu an ki avlanma ve türler aynı şekildemi?

15. ugur35

ugur35 uğur

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    RYOBİ KOBE 5500
    En İyi Avı:
    Sedat
    bu geçtiğimiz salı günü akşamı gittim,Gölcüğe
    saat 01,00e kadar ordaydım.solucan ile yemlediğim dip oltasını attım.bir tek kıpırtı yoktu.
    çarşı merkezine doğru iskelesi olan otelin yakınında işyeri komşumuz bir abim vardı.6 tane boyları yaklaşık 14-15cm israil yakalamış.
    bu yıl balık az diye gördüm.
    nadirde olsa güzel yayın çıkaran var.
    ben en son geçen yıl eylül aylarında su iyice azalınca 1,5Kg sarı sazan aldım.
    tadı hala damağımda.:)

bazı oluşumlar var ,duyduğuma göre bir projeden bahsediliyor.
    gölün suyu tamamiyle boşaltılacakmış.göl tabanında krater gölü olduğu için gölü tabandan kaynayarak çıkan bir yada 2 kaynak besliyormuş.dip çamur olduğu için bu kaynaklar tıkanmış,su tamamen boşaltılıp çamur temizlenecekmiş.
    çünkü bir kaç akarsudan alınan boru ile getirilen su desteği yeterli değil.
    inşallah hayata geçen bir proje olur.lafta kalmaz.yoksa buradaki doğal yaşam diye bişey kalmayacak.
    birde şu var.tahminimce 2 yıl sonra falan çok güzel bir avlak ortaya çıkacak sanıyorum.Beydağ barajı.baraj yapımı %95 gibi bitti.su tutmaya başladı.zaten sulama barajı.bir kaç gönülveren arkadaştan aldığım bilgiye göre bara gölüne sarı sazan yavruları bırakılmış.önümüzdeki yıllarda çok güzel bir balık avlağı olacağını tahmin ediyorum.hayırlısıyla

16. turan

turan Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    oğlum 3,700 kg - 52 cm
    merhaba,
    didim de çupra karakgözü bol olarak avlayabılırısn. benım avlandıgım yerler plajlar. meshur altınkum plajı ve onun devamı olan ( tuntas otel civarı ) plaj. senın avlandıgın yer sanırım ıskelenın oldugu yerler. gecelerı orada bayagı avcı olur . kalamarcılar cok fazladır. bu sene orası kapatılmıs. sanırım dıdım lımanı yapıldıgı ıcın artık o bolgeye gırmek yasak. bırde ava gıttgn zaman onemlı
    gece 24 den sonra ozellıkle sabah karsı plajdan ıyı balık alırsın. canlı mamun ıle avlanırım ben. dıger favorı yemım ıse tavuk gogusu.
    rastgelsın

17. ugur35

ugur35 uğur

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    RYOBİ KOBE 5500
    En İyi Avı:
    eyvallah Turan
    şu piyasa biraz hareketlense de esnafın yüzü biraz gülse.geçen seneler her C.tesi akşamı yola çıkar her hafta sonunu başka sahilde geçirirdik.şimdi nerdee.:(
    nasipse bu yaz yine bir Didim düşünüyorum.yanılmıyorsam AVŞAR otelde kalmıştık.çok iyi ilgilenmişlerdi.

18. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Arkadaşlar Bülent arkadaşımız Kuşadası için yardım istemiş siz olayı Didime götürdünüz arası 70 km isterseniz bundan sonrasını Kuşadası hakkında yardım edebilecek arkadaşlara bırakalım ;) Bülent bu hafta sonu oradaydım işte av raporu
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=20701
    Videolarda mercan boylarını görebilirsin ayrıca bence Kuşadası tekneyle çıkıldığında pek çok çeşitliliğe ev sahibi yapıyor.;)

19. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
  20. ufuk/aydın

ufuk/aydın ufuk

Favori Kamış:
    oskar seylor sörf kamış pegasus 70 makina
    En İyi Avı:
    1 kg cipro
    merhaba kuşadasında balık halinin orada her türlü yem bulabilirsin sana tavsiyem tusan oteli civaraında ki kayalıklarda avlanabilirsin yalnız dibi kayalık oltaya dikkat et akya ve lida çıkıyor akvakti levrek yapıyo selamlar