İzmir Seferihisar / Beyler barajı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında aeakkus tarafından paylaşıldı.

1. aeakkus

aeakkus Alipaçino

Beyler barajındaki son durum hakkında bilgisi olan varmı acaba?Barajın zemini,derinliği ve ne tür balıklar olduğunu bilen varsa yardımlarını bekliyorum.levrek ve sazan olduğunu duydum.Eğer levrek varsa at çek için uygunmudur?sazan hangi yemlere alışkındır?bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.Saygılar sevgiler...

2. sofican

sofican ümit

Favori Kamış:
    CAPTAİN KAMIŞ,DİAMOND 6 BİLYALI
    En İyi Avı:
    kıymetli dostum sanırım bu sorunun cevabını baska bır yerde vermiştim.bu barajlarda av yassah...:D

3. aeakkus

aeakkus Alipaçino

Ümit abi tebliğlerde yasak olduğuna dair bir şey yazmıyor.Ben her hafta son bir aydır dört defa gittim beyler barajına herkes rahat rahat avlanıyor.Herhangi bir görevlide yok.Tatlı su olarak tahtalı barajı,gebekirse ve gölcük yasak yazıyor.

4. gagkoş

gagkoş emrah şahin

Favori Kamış:
    albastar
    En İyi Avı:
    sazan 4.5 kg
    slm kardeşim bende orada çok avlandım ama bu aylarda çok zor bişey çııması levrek ve sazan var mısır hamur ekmek küspeli oltaya daha iyi düşer sakin yerleri tercih et

5. kıyıdan

kıyıdan hasan

Favori Kamış:
    OKUMA V SİSTEM
    Favori Makine:
    OKUMA TRİO 40 S
    En İyi Avı:
    SAZAN 4,5 KĞ
    Slm Arkadaşlar Siteye Yeni üye Oldum. Memur Oldugumdan Seferihisara Tayinim çikti Tam Bir Balik Tutma Hastasiyim Ama özellikle Tatli Su Yani Sazan Hastasiyim.seferihiasrdaki Barajin Son Durumunu Bilen Varmi Serbestlik Konusunda Ve Sazan Konusunda Yada Seferihisara Yakin Balik Tutulabilecek Baraj Veya Irmak Varmi Teşekkürler.

6. cengaverdurmus

cengaverdurmus Emre MERMER

Favori Kamış:
    Mantarlı olta
    En İyi Avı:
    1,5 kilo kambur sazan (kara sazan da derler namına...)
    Ben gittiğimde dip tamamen çalı çırpı doluydu. Dolayısıyla oltalar çok takılıyordu, balık hiç vurmadı. Uygun avlak bulunursa ve balık yeme alıştırılırsa olur herhalde.

7. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    seferiye yakın etraftaki göletler DSİ nin anlaşılmaz mantıksız yasaklarında.. elinde oltası ile bir balıkçı göle ne zarar verecekse???

sıgacık a giderken sag tarafta yol ustünde bir tek parça kaya var virajda onu geçince 500 m ilerde sagdan bir topraktol içiriye gider.. yolun sonunda karagöl dedikleri bir su havuzu var içinde aynalı var..ama ufak..büyükler dipte.. ortalarda. ve karşı kıyıda..sabredersen şansında varsa gelir..ben o tarafa kefal için geliyordum....sıgacıka.. devlet hastanesi yolundan yukarıda bir baraj var..uzun yıllar gitmedim..
    urlaya giderken sagda bir tane var o da dsi kontrolunde..

8. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Emrecim balıgın hası kavakderede var denk gelirse.. son yıllrda alanıda genişledi muhtemelen şu anda 10 kg üzerinde sazan olmalı...ama bir kötü tarafı etrafındaki üzüm baglarını işgal eden su.. dipte ne var ne yok bilinmez hale getirdi..orayı çok iyi bilen birileri ile gitmek gerekir yoksa her attıgın takım dipte kalır..

9. kıyıdan

kıyıdan hasan

Favori Kamış:
    OKUMA V SİSTEM
    Favori Makine:
    OKUMA TRİO 40 S
    En İyi Avı:
    SAZAN 4,5 KĞ
    muvaffak abi teşekkürler ilgin için aslında seferihisarı çok iyi bildiğimi sanıyordum ama burayı siz deyince hatırladım burada serbestmi abi bir sıkıntı oluyormu

Son düzenleme: 21 Ağustos 2011
  10. canfafal

canfafal can

En İyi Avı:
    orfoz 9,86 kg
    tatlı su avcılığını pek bilmemkle beraber mıtlak suretle tatlı su habitatına da zarar veren bu azmak ağızlarına ağ germe olayında bahsetmek istiyorum. seferihisar azmak dediğimiz tatlı suyun denize buluştuğu yere gitmeni tavsiye etmem bu aralar. seferihisarı biliyorsan (benimde yazlığım doğanbeyde) bu bölgeyi bilirsin sana garanti veriyorum şimdi git azmak ağzına mutlaka ağ germişlerdir. kışın bile adamlar dalgıç elbisesiyle girip ağ geriyorlar. sabah bu ağı topladıklarında üzerinden topladıkları balıkları görseniz kahrolursunuz. yakın zamanda uzun bir yol tepip rapalamı yaklaşık 1 saat sonra ağa taktırıp farkederek avı bırakıp gecemi ziyan eden bu ağ meselesi senin de canını sıkmasın
    iyi avlar

11. zfrzgr88

zfrzgr88 zafer özgür

selamlar İzmir'e geleli 5 sene oldu ama tuzlu su balıkçılığına bir türlü alışamadım, izmir çevresinde sazan ya da turna avlaya bileceğim bir avlak yeri var mı, ödemiş kadar uzak olmayan ? Bu arada seferihisar beyler barajını ararken google da buraya geldim ve an itibariyle foruma üye oldum. Daha önce bu tarz bir soru sorulduysa ve cevaplandıysa orayada yönlendirebilirsiniz acemiyim henüz :) Teşekkürler.