KABUKLU YEM TÜRÜ?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında balli tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Dostlar merhabalar,

Fotoğraftaki deniz kabuklusunun ne olduğu konusunda bir fikriniz var mı? Ne tür balıklar için kullanılabilir?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Selamlar.

2. bearing

bearing erdal demir

Nuri hocam bunları siz mi çıkardınız denizden yoksa tedarik mi ettiniz? ilk defa görüyorum bunları.. selamlar

3. ahmetreha61

ahmetreha61 Ahmet Reha Bulut

Tam bir yem pozu vermiş kurt bence birçok avda kullanilabilir. Ama daha önce hiç görmemiştim

4. Oktay deniz

Oktay deniz Oktay deniz

Oktay denizOktay deniz
    Sevgili abilerim bi sorum olucak rapala yöntemiyle balık yakalamak istiyorum fakat ne suyun dibinden nede üstünde gitsin istemiyorum.suyun orta bölümünde seyretmesi istiyorum.kaç gr rapala kullanmam.gerek

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Sevgili Erdal,

Biraderim Murat aynı konuda daha önce de bir paylaşımda bulunmuştu. https://www.balikavi.net/konu/bu-canliyi-ilk-kez-goruyorum.64511/#post-1244712 Deniz kıyısında kum solucanı çıkarırken rastlamış. Canlıların bazıları kabuklu bazıları kabuksuz halde. Altta bu canlının kabuksuz olanlarına ait fotoğraf var. Kabuksuz olanları kabukluların yavrusu olabilir şeklinde yorumluyor kendisi. Önceki konu da cevapsız kalmış maalesef.

yem.png

6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Siligua patula diye isimlendirilen bir kabuklu buldum internetten. Kabuk rengi daha açık. Kıymetli bir deniz ürünü olarak tüketiliyormuş. Ülkemizde bilinen bir yiyecek değil. Bizim sülünezle akraba bir tür gibi geldi bana. Balık avında yem olarak pekala kullanılabilir. En azından denemekte fayda var.:)

7. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Midyenin 5 milimetre boydaki hali bile kabuklu olur,kabuklu ile kabuksuzlar ayrı canlı türleridir yada balıkçının biri ayıklamış sonrada orda bırakmış,dalgayla kum altı olmuşlardır:D:D:D Kurtçuk tekirdağ tarafında kobra dedikleri kurt olmasın:( bu tür midyeler kayaların içine küçükken girip,orda büyüyüp,koca koca delikler açan midyeler gibi geldi bana. Çok az kişi bilir bu midyeleri,egenin güneyi ve akdenizde,kalkerli kayalık yerlerde su içinden bir iki kiloluk kaya parçasını (3-4 m derinden olmalı) çekiçle tıklatınca dağılan kayanın içinden onlarca midye,boru kurdu gibi solucanlar,küçük ıstakoz türü canlılar çıkar ve hepsi muhteşem sargoz vs avlar.Yalnız kalkerli kayalık şart,granit kayalıklarda olmazlar. Örnek bozca ada çevresindeki kayaların çoğu kalkerlidir,gökçe ada ona keza,fethiye yarımada etrafı,kaş yarımada civarı,sarozda belli bölgeler benim tecrübelerimle karşılaştıklarım,marmaris civarıda ona keza .