kalkaNNN

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında b0ris(in çorlu) tarafından paylaşıldı.

1. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Selam abilerim ablalarım.Bildiğiniz gibi ben tatlı su avcısıyım yani tuzlu su avına babam ve ben hiç çıkmadık.Buralarda kulaktan kulağa gezen bi söylenti var marmara denizinden çok balık çıkarıyolar.Bizde bugün babamla dayanamadık çıktık yola.Giderken yarım kilogramda istavrit aldık sahile vardık sıvadık kolları taktık iğnelere istavritleri attık oltaları.Atmamızdan 10 15 dk sonra ilk vuruş 1 kg civarında bir kalkan, onun ardından yaklaşık 30 dakika sonra bi tane daha.Bizde tabi bayaa heveslendik bugün biz bayağı tutarız diye ama başkada vurmadı.Hiç umudumuz yoktu zaten yola çıkarken ama allah razı olsun bunlar çıktı etrafımızdakiler çıldırdı biz hergün burdayız tutamıyoruz siz tutuyosunuz filan diyolar :D Neyse ben fotoları koyayım balıkların ikisini birlikte tarttık 2.1 kg. geldi.Hepinize rastgele [ Acemi şansı bu olsa gerek ]

2. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    O balığın hala peşindeyim.
    Elinize sağlık Coşkun, demekki kalkanlar gelmiş:) Nereden avladığınızı da söyleyebilirmisin?

3. Balık diye buna derim..hemide en mahmuzlusundan..:)
    eskiden karacabey boğazında avlardık ama son yıllarda çok nadir

tebrikler.:)

4. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    tebrikler güzel av olmuş

5. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Saol sedat abi.Balıkları yeniçiftlikte çorlu plajında yakaladık.

Son düzenleme: 24 Ekim 2007
  6. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Coskun biraz kullandiginiz oltadan bahsedermisin.Igne boyu , kursun agirligi, duzen.?Kac metreye olta firlattiniz.Hava nasildi mesala ruzgar ne taraftandi.Yemi butun mu yoksa kesme mi taktiniz?Anlatta bu nadir baligin nasil yakalandigini ogrenelim.

Tebrik ediyorum.Dahasina rastgele.

7. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Bende tebrik ederim.Bakalım bize kısmet olacak mı bu kalkan.

8. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    tebrikler:)

9. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    karadenize gidersen belki:)

10. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Tuzlu su deneyiminiz gayet başaralı olmuş,tebrikler...Yalnız o balıklar fotoğraftan ötürü mü kara kara çıkmış acaba??

11. almora

almora

Favori Kamış:
    10 gr kursun ,sinek iğne(dikkat kursuna)
    En İyi Avı:
    çipura (şans eseri de olsa tuttum ama:):)
    çok Güzeller...ilk Kez Gordum Sitede Bu Baliklari ..belkide Ben Denk Gelmedim...tebrik Ederim ...:)

12. simendifer

simendifer Sennur

Tebrik ederim güzel balıklar. Daha da iyilerini tutarsınız inşallah. :) Yalnız ölçü olarak metre kullanmaya çalışırsanız bir dahakine daha iyi olacaktır. Bizler öncü olursak, zamanla herkes bu şekilde ölçü verecektir. ;) Bir de yazınızda "heveslendik, bugün bayağı tutarız dedik" demişsiniz. Kalkan kişi başına 2 adet limitlidir, hatırlatayım, bir dahakine aklınızda bulunsun. ;):)

13. volgym

volgym Volkan CANSEVER

of of offf tavada ne gider bunlar beee :D tutması ayrı bi zevktir kalkanı yemesi apayrı kemiklerinden şuuupp diye çekiceksin bal gibi etini :) tebrik ederim!

14. kukulkan

kukulkan

valla tebrik ederim marmarada kalkan alan ne zamandır görmüyordum..
    iyi bir av olmuş..

15. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, aramıza hoşgeldiniz. :)

İmza ayarlarınızı buradan düzenleyerek, isim, doğum tarihi, bulunduğunuz şehir ve kan grubu bilgilerinizi yazarsanız seviniriz. Keyifli paylaşımlar. :)

16. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    47 kg önce ben tuttum sandım ama galiba o beni tutmuş hala evliyim :=)
    tebrikler çok güzel bir av olmuş. Bu arada bursa yakınlarında olan arkadaşlara sunu tavsiye edebilirim. Kasım 15 ve aralık ayı kalkan zamanıdır. Bursa/karacabey/bogazköy den biz hemen hemen her sene alırız ki bu senede gidecegiz kısmetse. yakın cevredeki arkadaşlar isterlerse küçük bir grup yapabiliriz. Bu arada zeytinbağı / eğerce mevkiinde de alındıgını duydum.

(Bir dip balığı olan Kalkan Karadenizin en tanınmış balıklarındandır. Boğazlar, Marmara, Ege ve Akdenizde seyrek rastlanır. Gezici balık değildir. Bütün hayatı dipte yatmakla geçer. Batı Akdeniz, Atlas Okyanusu ve Şimal Denizinde Kalkanın diğer türleri yaşamaktadır. 25-30 yıllık ömrü olan Kalkan Balığı 1 m. boya erişebilir.

Sahillerde 5-10 m.'den başlayarak 300-400 m. derinliklere inebilir. Etçil ve fazlasıyla obur bir balıkdır. Erkekleri 5-6, dişileri ise 6-7 yaşlannda olgunlaşıp üremeye geçebilir.

Üremeleri 10°-15°C sularda Nisan'dan Haziran'a kadar sürer. Milyonlarca yumurta vermesi yanında etinin lezzeti ve verimliliği ile ekonomik değeri çok yüksektir. ) kaynak yelkenci.

17. istavrit

istavrit Boğaç

Ne o abi ...bi niyetler mi var:D :D :D

18. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Ya olta olarak bizim sazan oltalarının kullandık kurşun altı tek iğne :D İğneler 3/0 . İstavritleri ortadan 2 ye bölerek taktık iğneye.Fazla uzağada atmadık aşa yukarı 50 mt.Fotorafları telefonla çektik o yüzden siyah çıkmış olabilirler ama tuhaf bi hayvan zaten daha önceden ne canlı kalkan balığı gördüğüm var nede elime alıp incelediğim.Altındada üstündede diken gibi sivri sivri şeyler var kocaman ağzı var gözleri bi tuhaf acayip bi balık :D Bir tanesinin altında yoktu o sivri şeylerden ordaki diğer avcılar erkek olduğunu söyledi.O dikenler olmayınca erkek oluyomuş :D

19. 43_abdullah_91

43_abdullah_91

Favori Kamış:
    3 makaralı-2 fiber-10 sallama
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 3 kg
    güzel kalkanlar abi tebrikler...

rastgele...