Kartal, İstanbul, 2011-2012 Balık Avı Raporları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında mstfylcn tarafından paylaşıldı.

1. mstfylcn

mstfylcn Mustafa Sarp YALÇIN

Favori Kamış:
    D.a.m 2346 Steelpower Tele Surf (Boy 450cm-Atarı 100-250gr)
    Favori Makine:
    Alba Star Deimos 60 Olta Makinesi (Sarım 0.35-250mt)
    En İyi Avı:
    Atlantic Spanish Mackerel
    Kartal, İstanbul'da avlanan arkadaşlar raporlarımızı bu başlık altında paylaşalım. Genel konular içerisinde, kendi bölgemizdeki raporları arayıp bulmak yerine, tek başlık altında ve yıllara sari olarak paylaşmak düşüncesindeyim. Siz de desteklerseniz, istediğimiz bilgilere tek başlık altında ulaşabilir ve raporlarımızı paylaşabiliriz.

reeling

2. mstfylcn

mstfylcn Mustafa Sarp YALÇIN

Favori Kamış:
    D.a.m 2346 Steelpower Tele Surf (Boy 450cm-Atarı 100-250gr)
    Favori Makine:
    Alba Star Deimos 60 Olta Makinesi (Sarım 0.35-250mt)
    En İyi Avı:
    Atlantic Spanish Mackerel
    Atalar Migros Karşısı, 17 Eylül 2011

18:00 gibi Atalar Migros karşısındaki sahilde kayık kiralanan yere gittim. Bütün kayıklar kiralanmıştı. Kıyıdan yeni öğrendiğim ipek-şamandıra takımıyla zargana için at-çek yapmaya başladım. Sonuç alamadım.

Güneş batmaya yakın, çapari ile bir miktar iri istavrit aldım. Bu istavritleri uzun olta ile attım. Bazı istavritleri fleto yapıp 2-3 iğneli hırsızlı takımla denedim. Hiçbirinden sonuç alamadım.

Rapala ile at-çek denedim. Yine sonuç alamadım.

01:00 gibi eve döndüm. Yarın sabah, saat şu an 04:06 :), yani bugün 07:00-08:00 gibi kalkmayı planlıyorum. Kahvaltı ve balığa...

Umarım fotoğraflarıyla paylaşabileceğim bir raporu yarın akşam yazarım.

3. hgulten

hgulten

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    izmarit
    2 gün önce bizde kayıkla koçtaşın ordan kayıkla çıktık sonuç 0 balık yokdu balık biraz daha açıkta ve dragos tarafında

4. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    kartal ve tuzladan lüfer alınmış. bilginize... ama sadece kartalla sınırlamayalım marmara kıyılarında av yapanlar sonuçları burda paylaşsın

5. hakanweb1907

hakanweb1907 mustafa

Dün kartal kumculardaydım saat 19.00 gibi ordaydım geç kalmışım biraz ama yinede yarım kilo balık aldım ve hepsi iriydi buda beni sevindirdi inşallah bugünde böyle devam eder. RASTGELE

6. SazanAvcisi

SazanAvcisi Enes Bozkurt

Favori Kamış:
    liffea carbon 4.20 spirit surf Liffea Turna Fress 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Salina 2 1600 Okumuma Trio 30S 12 kilo Cekerli
    En İyi Avı:
    Kısmetse lüfer;istavit 6 kilo ;izmarit 11 tane :D;kırlangiç 1 tane;sazan bıyıklı 1.5 kg;1 tane gümüş
    Kartal Ve Dragosta Cingene Palamutu baslamişmi bilginiz var ?

7. Ardaak

Ardaak Arda Kıran

Dün pendikten açıldık en son marinanın arkasında avlandık. Saat 17 de 20 ye kadar 5 arkadaş yaklaşık 5.5-6 kilo mezgit yakaladık, yem küçük tavuk etiydi ;)

8. hakanweb1907

hakanweb1907 mustafa

tebrikler güzel av bende kartaldan çapari ile avlanmaya çalıştım ama hiç birşey yoktu sadece bir tane zargana geldi oda sürtme ile yakalandı :))

9. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    Merhaba arkadaşlar , bu başlığı açtığınız için çok teşekkürederim öncelikle. Çünki anadolu yakasından rapor bulmak için tüm avrupa raporlarını okumak zorunda kalıyorduk. Böylece kendi bölgemizdeki av durumunu çok daha iyi takip edebileceğiz.

Son 2 haftadır pek çıkamıyorum. İstavrite biraz ara vererek yemli olta ile dip avcılığını deniyorum bu aralar. Sürekli yemli takımlar atıyorum. Kartalda palmiyelerin önündeki iskeleden geçen salı akşamı iri bir iskorpit aldım. Tavuk etiyle . Başkada çok kayda değer bir vuruş olmadı maalesef. Gece 22:00 ile 01:00 arası 1 adet iskorpit , 1 adet yengeç sadece .

Lüfer alındığını söyleyenler var. İstavriti yem yapıp mantarlı iğne ile deneyeceğim bir akşam . Lüfer takımı edinmek gerek.

rapala vs. çok denedim , hala da deniyorum ama hiç vuruş olmuyor maalesef. Yanlışmı atıyoruz nedir ?

10. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    özkan abi rapalayı balığın bol olduğu dönemde bol olduğu zamanda kullanmak daha akıl karı. balık seyrekse yemli tercih edilmeli. bilmem yanılıyomuyum...

11. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    peki küçükyalıdan denemlere ne zaman başlamak lazım?

12. Candy_Man

Candy_Man Necip TEPE

küçükyalıda elin titremeyince lüfer gelmiyor . sezonda 3-4 hafta dışında imkânsıza yakın.Artık vazgeçmiş lüferler :) 5-6 sene önce 1 kere 7 tane sarıkanat çinekop karışık tutmuştuk ordan. o gündür çok seyrek gittim hiç alamadım alanda çok az olmuş kıyıdan.orda tekneci ve malzemeci abilerle ayrıca müdavimleriyle konusma fırsatı buldum bu sene hep aynı cümleler.

13. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    necip abi havalar soğusunda ya küçükyalı maltepe kartal buralardan yada boğazdan bi olta sallayalım senle ya

14. masi

masi ZIYAETTIN DURAN

Favori Kamış:
    İtalcanna Vertigo 4.20 , Okuma Helios 2,40
    Favori Makine:
    Okuma Raw 65, Okuma Salina II 10.000 Shimano Exage 2500
    En İyi Avı:
    Kofana
    lüfer pek girmiyor artık bu taraflara ama kalkan denemeleri yapılabilir düşüncesi içindeyim...

15. Candy_Man

Candy_Man Necip TEPE

Furkancım şu sıralar fena halde yoğunum haftada 6 gün çalışıyorum bide nişan arefesindeyim. aslında deniz tam ilaç bana ama inannki ne imkanım ne de zamanın yeterli değil şuanda.ama muhakkak bigün bişeyler yapcaz. seydihanla da sözleştik oda buralardan.

16. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    anadolu yakası raporlarını boşlamayalım arkadaşlar , 2 gündür kimse bişii yazmamış . Yoksa kimse çıkmıyor mu balığa ? :(

17. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    1 kg 500 gr Gökkuşağı Alabalığı (Şemsipaşa)
    Haydarpaşa önüne vapurların geçişi için yaptıkları vapur yolundan beri Lüfer o taraflara çok girmez oldu. İşte yolunu şaşıran birkaç tane geçiyor.

Eskiden her iki taraf da (Sarayburnu - Tekirdağ ve Üsküdar - İzmit) Lüferden nasibini almaktaydı. Balık her iki tarafın sahillerine de dağılıyordu.

Şimdilerde ise Avrupa tarafı bu konuda daha şanslı.

18. masi

masi ZIYAETTIN DURAN

Favori Kamış:
    İtalcanna Vertigo 4.20 , Okuma Helios 2,40
    Favori Makine:
    Okuma Raw 65, Okuma Salina II 10.000 Shimano Exage 2500
    En İyi Avı:
    Kofana
    Haydarpaşa'ya lüfer, levrek neden girmez vapur iskelesinin arka kısmında tren taşıyan feribotların hemen yanında büyükşehire ait sintine başaltım ve arıtım istasyonu var. Sözüm ona arıtım yapıyor gece saat 2den sonra sintine denize boşaltılıyor. :( Bu nedenle balık hiç girmez kefalden başka, gelelim üsküdar ve sarayburnuna tüp geçit yapımından sonra buralarda da balık girmez oldu giren balıkta durmaz oldu :(

19. timur1453

timur1453 Timur

Favori Kamış:
    Italcano
    Favori Makine:
    MITCHELL ARMADA PRO 8000
    En İyi Avı:
    Yenıköy çakar'ın orda 2 saatlık zıpkın dalısında 12 lüfer resmen et yıgınına daldım :)
    Bogazda yenikoyde yemlı 1 kısı lufer aldı okadar ama sandallar mahfedıyo saten gıdınce akvaryumda bırcok luferın yusdunu ve fıyat 25 tl oldunuz görürüsünüz :)

20. emreozdemir

emreozdemir Emre

Merhaba aradaşlar pendikte oturup kartalda avlananlardanım genelde bu hafta içi sadece dün avlanma fırsatım oldu,kartal migros karşısında kıydan akşam 7 ile 9 arasında yaklaşık 1 kg. istavrit aldım ama çarşamba günü 2-3 kg istavrit alanlar olmuş ayrıca arkadaş migrosun oradan 4 adet eşkina almıştı bugün gitme fırsatı bulamadım ama genelde boş dönmezsiniz.Ayrıca bu başlığı açan arkadaşa teşşekkür ederim :) Rastgele