Kaş -kalkan 26.09.2010

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında marty__soul tarafından paylaşıldı.

1. marty__soul

marty__soul SERKAN

Biraz teknik sorun yaşamamdan dolayı ilgi raporumuzu geç yayınlamak zorunda kaldım. Güzel sitemizden tanıştığım Mehmet Demirörs Hocam ile Cumartesi akşamı telefonda konuşarak Pazar günü bir av yapma planı ortaya çıktı. Hocama ne getiriyim dediğimde bana sadece oltanı al gel cevabı verilince sabah erkenden yaklaşık 6:15 gibi avlak yerinde buluştuk. Kısa bir sohbetten sonra hiç vakit kaybetmeden tekneye atlayıp başladık avımıza. Silikon yemlerimiz suyla buluştuktan kısa bir süre sonra tombul bir Palamut merhaba dedi Hocamın oltasına. Ardından bir kaç saat daha tekne ile dolaştıysak da herhangi bir sonuç alamadık. Sanki tüm balıklar pazar uykusu çekiyor gibiydi, limanımıza geri dönüş yolunda Mehmet Demirörs hocamın yemine bir vuruş geldiki aman allahım!! oltası U olan Mehmet Hoca zorla çekiyordu tosunu ama o da ne ne yem kaldı ne de misina aldı götürdü tosun. Belli ki güçlü bir balıktı. Bizim tahminlerimiz büyük bir kuzu üstüneydi. Ardından tekneyi kıyıya çıkarıp, başka bir avlak da başka kıyı avına başladık. Mehmet Abi tam bir üstad, canlı küçük balıkları bir kaç gün önceden almış hazırlığını yapmıştı. Canlı balığı takar takmaz bir zargana geldi ki evlere şenlik, ardından sokar, kefal vs. güzel bir günü ve mehmet hocam ile tanışmanın mutluluğu ile avımıza sona erdirip evimizin yolunu tuttuk.

Son düzenleme: 29 Eylül 2010
  2. mr_zagg

mr_zagg zeki

Favori Kamış:
    V.s, v,s. v,s....
    En İyi Avı:
    hedefime az kaldı...
    Maşallah Hocam süper av olmuş .Tebrikler
    Kaçan balık konusuna gelince okurken bile heyecanlandım... ''keşke'' dedim içimden '' keşke kalamayı açıp yol verselerdi '',
    RAstgele

3. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    maşallah zargana da süpermiş tebrikler..

4. deePblue

deePblue na

çok güzel bir doğa..
    Tebrikler

5. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    kaçan balığa gelince iyi kötü 40 lık misina ile tekneye çekmeyi başarıyordumki bi an tekneye yaklaşımı na gıcık olup birdenbire aniden güçlenip hızlandı. yani kalama vermeye fırsat vermedi.eğer ilk başlarda öyle güçlü çekseydi zaten baştan verirdim kalamayı öyle olmadı geliyor gibi yapıp sonra aniden bastırdı fırsat vermedi kısacası..ama çok süper bir akya idi sanırım..en az 5 kilo...neyse kısmet değilmiş.

6. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Av icin tebrikler,paylasim icin tesekkurler.
    O tarz yerlerde buyuk baliklarin olmasi cok olasi diye dusunuyorum.
    Bence ayni bolgeyi gece taze kalamar ve fosforlu boncuk kullanarak deneyin.
    Insallah deneme sansiniz olur tekrar.
    Rastgele...

7. pelikan01

pelikan01 Hakan Yasar

Favori Kamış:
    DAM Steelpower Tele Surf 390, Okuma Salina Seaspin 240 - 10/40
    Favori Makine:
    DAM Quick SLR Surf 560 FD, Okuma Trio 40S
    En İyi Avı:
    Akya 2 kg.
    Güzel av olmuş tebrikler. Ben de h.sonu Kalkan tarafındaydım. Kaputaşı geçtikten sonraki lokantaya yakın yerden atmak istedik fakat fırsat bulamadık.

8. enis59

enis59 enis

Favori Kamış:
    shimano catana 2.70 mh, shimano catana ax te surf 400 mormora
    Favori Makine:
    okuma avanger av 30, okuma avanger av 45, shimano alivio 4000 fb
    tebrikler güzel bir av olmuş