kimse yasaklara uymuyor

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında McFOX tarafından paylaşıldı.

1. McFOX

McFOX

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kimsenin inanmayacağı balık
    Sayın abilerim,ablalarım ve kardeşlerim bayramda termosumu doldurup bir dünya harikası olan sorguna gittim evet doğa mükemmeldi ama insanlarımız malesef insanlıktan çıkmış durumdaydı! Nedeni ise Osman abinin verdiği bilgiye göre sorgunda av yasağı vardı ama malesef bununla ilgili ne bir tabela nede bir görevli vardı ve kalabalık sayılırdı insanlar piknik yapmaya gelmişti 2 kişi olta atıyordu yanlarına gittiğimde sabahtan beri sadece 5-6 cmlik gümüş tuttuklarını söylediler yasak olduğunu söyledim ama beni dinlemediler!!! Derken arkamda bi ses duydum başka bir aile malesef daha yaş olan küçük bir ağacı kesmişti adama çıkıştım ne yapıyorsunuz diye ama beyfendi bana pişkin pişkin soğuktan donalımmı dedi ve bi anda kaynar sular başımdan aşağı döküldü babam cihan buraya gel diyip beni arabanın içine oturttu çok değil 15-20 dk sonra aynı adam bir torba dolusu tırıvırıyı alıp kıyıya gitti ve başladı tırıvırıları tektek suya atmaya!!! Arabadan inemedim çünkü babam kavga edeceğimi sanıp bi anda kaza basıp Ankara'ya geri getirdi ve ben gelene kadar adama içimden neler dedim ben bile sayamadım!!! Demek istediğim yasaklar çok güzel koyuluyo ama malesef ne bu yasaklara uyan var nede bu yasakları insanlara anlatacak bir yetkili! Peki yasak olan göllerimize yetkili bi insan niye konulmuyor bunun için ne yapılması lazım bazen bu gördüklerim karşısında oturup ağlayasım geliyor yazık çok yazık TÜRKİYE'MİZDE hiç bir şeyimiz kalmayacak diye çok korkuyorum!!!
    SAYGILARIMLA!!!:( :( :(

2. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    cihan...
    öyle bir durumla karşılaştığında 155 i ara ve bildir...
    İlgilenmezlerse ihbar saatini ve yerini yazıp jandarma genel komutanlığına bildir...
    Bir sonraki ihbarından 10 dk geçmez bir dahakine....
    ve sakın kendin uğraşma o cahil insanlarla...

3. slimselim

slimselim

Favori Kamış:
    Tarzan Zıpkın , Albastar olta Rambo bıçağım Fotoğraf makinam
    En İyi Avı:
    2 kg aynalı sazan 1.5 kg RusKefali
    Herşeyin başı eğitim abi. Kültürsüz saygısız terbiyesiz insanlar onlar. Gidip dövsen senin başında belaya girecek en iyisi yasal yollara başvurmak. Ama bizim gibi tepki gösteren insanlar sayesinde umarım düzelecek bunlarda. İnşallah