Kırmızı benekli alabalık - yılın Trofesi...

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında karadeniz57 tarafından paylaşıldı.

1. karadeniz57

karadeniz57 Sabri

Favori Kamış:
    Sportex Black Stream 20gr
    Favori Makine:
    Shimano ...
    Sahur yapıp sabah namazı sonrası yatmaya niyetleniyodum derken aklıma girdi birkere çıkmak bilmedi.
    Uzun süredir de alabalığa çıkmamıştım. Ramazan başlarken takımlarımı da hazırlamıştım. Benim açımdan bir eksik yoktu diye düşünürken fırsat bu fırsat dedim koyuldum yola. Yaklaşık 25 dk. Sonra vardım meraya.
    Güneş doğmak için nazara çekiyo kendini ve sis örtüsü de güneşiz olmaz diyo. Dinlemedim ıslanma pahasına daldım çayıra. Yürüdüm yirmağa (). Meppsleri de yenilemiştim. Taktım 2 numarasını başladım ırmağı dövmeye derken ikinci atışta güzelim birtanesini geldi oltaya. Yaklaşık 12 cm olduğundan sen git büyüde gel dedim. Peşinden bir iki üç derken geldi gene bi 14lük. Sende büyü gel dedim yolladim geldiği yere. Envanterdeki sahtelerin pasları çözülsün diye onları da denemeye aldım. Derken yaklaşık 20 dk. Sonrası bir 30luk. Daha yarım saat olmuştu ve peşi peşine gelmeye başladılar. 30 luğu da saldım ve az az ilerlemeye başladım. On dakika sonrası bir 30 üstü bende varım derken vazgeçti ve avuçlarımdan uçtu gitti.
    Birinci, ikinci yeni meppsi feda ettim derken yer değiştirmeye karar verdim. Yaklaşık bir km ileride aklımda kalan bir yer vardı oraya karar kıldım üç beş deneme sonrası bir dal parçasına takıldı derken birden bir asılma ki ne asılma. Makina cırıldamaya başladı ki bende bir heyecan sormayın. O asılıyo ben asılıyorum o asılıyo ben asılıyorum. Bir müddet böyle devam etti derken bir an su üstünde belridi bu senenin trofesi. Bıraktıklarıma büyü de gel demiştim ama yarımsaat içinde de bu kadar büyüyeceği aklımın ucundan geçmemişti.
    Nitekim daldırdım kepçeyi suyun içine ve yavaş yavaş kendime çekmeye başladım kraliçeyi. Nihayet emniyetli bir şekilde kepçeye alıp galibiyetin sevincini yaşamaya başladım.
    Senenin trofesi 47cm ve iftar masamızı senlendirsin diye alıkoydum.
    Akşam ailecek afiyetle yemiş olduk.

Inşallah ramazan sonrası tekrar niyetlendim nasib de ne varmış bakıcaz.
    Cümleden hayırlı ramazanlar diliyorum.
    Daha büyükleri sizlerin olsun...

İnan01 ve AhmetKurt29 bunu beğendi.
  2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Maşallah mükemmel bir av olmuş abi tebrik ederim. Böyle bir alabalık hep hayalimdir ama nerdee :) Videoda bir balığı rapalayla yakaladığını gördüm. Rapala ile avlanıldığında mepps kadar verimli oluyor mu acaba?

3. karadeniz57

karadeniz57 Sabri

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano ...
    Eyvallah teşekkür ederim. Evet genellikle Rapala türü sahte kullanırım alabalık da.
    5cm 3,5 gram.
    Bunlar buranın yani yaşadığım bölgenin yerli üretimi. Su altında bayaa titreşim yapıp basınç üretiyo. Sığ sularda yanlız iş yapmaz hep zemine temas eder.
    Kırmızı besbellilerin 80% bu tür sahte ile aldım .

AhmetKurt29 bunu beğendi.
  4. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Sitede uzun zamandır alabalık avı paylaşılmıyordu(son 1-2 yıldır forum çok durgun). Hem bu güzel avı paylaştığın hemde soruma cevap verdiğin için çok teşekkür ederim...

karadeniz57 bunu beğendi.
  5. karadeniz57

karadeniz57 Sabri

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano ...
    rica ederim.
    bütün dünya artık ufacık bir telefona sığdı. bu gibi paylaşımlar cep telefonundan sosyal platformlarda (yani face de) daha basıt olduğu için o platformlar yoğun ilgi çekiyor. beğenide, yorumda, tıklamada yani herşey cebine mesaj olarak geliyo. Bu da insanların işine geliyo. Zaten sitede iki üç kişi vardı alabalıkta başı çeken. Onlarda değişik sosyal platformlarda kendi gruplarını kurdu ve orada yoğunlaşmaya başladı ve neticesinde de bu gibi sitelerdeki alabalıkçılar oralara ilgi durymaya başladı. Tabi bazıları bir iki dergiye yazı gönderdikleri için işlerine gelmiş oldu ve arkalarında potansiyel oluşmuş oldu. Yadırgamıyorum, doğal hakları!
    Bende uzun süredir girmedim siteye yani bişeyler paylaşmadım. Cepten hem bakayım hemde paylaşayım diye düşündüm. Biraz zahmetli olsada imkansiz olmadığını gürdüm. Gerçi bu sene bir yada iki kez nasib oldu alabalık avına çıkmak. Cepten de olsa balıkavı.net platformunu kullanmak lazım. Site cepler için biraz daha uygun hale getirilebilir ama bunu adminler bilmesi lazm.

Yine de site kültürü bence en temiz ve en kalitelisi.

Ramazan sonrası balığa çıkarsam inşallah tekrar paylaşrım...

AhmetKurt29 bunu beğendi.
  6. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    İzlerken en az sizin kadar keyif aldım. Harika bir doğa, yalnızca kuş sesleri ve alabalık... Ayrıca teşekkürler bu güzel videoyu bizlerle paylaştığınız için. Tebrik ederim [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Merakla bekliyoruz avlarını abi :) Daha büyükleri rast gelir inşallah...

8. karadeniz57

karadeniz57 Sabri

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano ...
    teşekkür ederim İnan bey. Doğasıyla, konumuyla muhteşem bir meraya sahibiz külüb olarak. Bu senenin ilk yarısı pek fırsat bulamamış olsam da merada olmak huzur veriyor, bi nevi alternativ tedavi ;) İnşallah Bayram sonrası daha fazla doğada olmayı ve paylaşım yapmayı ümid ediyorum.

Selamlar...

İnan01 bunu beğendi.