Kıyıdan balık avlama

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Hakankrm tarafından paylaşıldı.

1. Hakankrm

Hakankrm Hakan

Selam herkeze ben istanbul avrupa yakasındayım bahçelievler de oturuyorum balık tutmak için çok çaba harcıyorum ama malesef olmuyor ben 10 lu çapari kullanıyorum ortaköy bebek büyük çekmece vs çok denedim ama olmuyor yardımcı olursanız sevinirim bir de nerde tutmalıyım ve saat şimdiden teşekkür ederim

2. Gülistan

Gülistan İbrahim Gülistan

Favori Kamış:
    savegear
    Favori Makine:
    daiwa
    çapari ile boğazdan şuan sabah erken hertürlü istavrit alırsın makinen 55 lik olsun minimum kamış ın 200-250 gram atarlı 420 cm lık bir kamış al ve 150-250 gram kurşunla calış şuan 200 gram kurşunla 50 mt ile 100 mt arasında atan herkes istavriti topluyor geçen haftasonu arkadas sabah 3 saatte 10 lt kik su bidonunu dolmurmuş beylerbeyin de

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bana sorarsan, şimdi güneş, kum, mayo vs. zamanı. Bu işe eylülde girişsen, yada en azından ağustos başı gibi, sanırım daha çok keyf alırsın.

Ama eğer illaki balık diyorsan, bu zamanın en makul balığı köpek balığıdır. Boğaz dışında, bilhassa marmara kıyısında bir yere gidilir. Biraz tavuk göğsü ile mezgit yakalanır. Mezgit bütün olarak şöyle sağlam bir iğneye takılır. Olabildiğince açığa atılıp beklenir. Sonra biraz daha beklenir. Sonra daha çok beklenir. Sonra tahminen bir şey gelip kamışı falan alıp gider, çünkü malzemeyi sağlam yere sağlamca koymadınız.

Mezgiti, avlanacağınız yerden yakalamak önemli. Çünkü, köpekbalığı, daha doğrusu mahmuzlu camgöz vb. o mezgitlerin peşinde geziyor. Mezgit yoksa, o da yok.

Ya da iyice macera arayabilirsiniz. Bol akıntılı yerlerde at çek yapmayı deneyin. Çok ustayım diye gezenin çenesini düşürecek devasa kofanalar vs. yakalamanız gayet mümkün.

Ama bunları her ikiside önemli ölçüde tecrübe, bilgi ve daha önemli azim, sabır ve hırs gerektiren şeyler. Ağustos ise, yan gelip yatarak beklemekle çözülebilecek bir sorun. Tercih sizin elbette.