KOLİBRİ K280T

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında polato6 tarafından paylaşıldı.

1. polato6

polato6 hikmet

Favori Kamış:
    Shimano Katana
    Favori Makine:
    Shimano Twin Power 6000 FC
    En İyi Avı:
    4,5kg Turna
    Arkadaşlar geçen gün KOLİBRİ K 280T modeli bir şişme bot aldım taşıması kurması bakımından kolay diye! Üzerinde 3 hp' ye kadar motor takılabilir ibaresi var şimdi sorum şu; 2.5 hp bir motor almak istiyorum bu bota 4 zamanlımı önerirsiniz 2 zamanlımı? marka olarak hangisini seçeyim Yamaha, Honda, Mercury. Kriterlerim arasında şukadar yaksın şu kiloda olsun felan yok 2 kişi biniyoruz bota bizi uçursun isteğimizde yok ne önerirsiniz ? 3hp motora kadar takılabilir yazıyor 3.5hp taksam ne olur? Yanıtlarınıza göre motor alımıma yön vereceğim cevap yazan elleriniz dert görmesin kalın sağlıkla dalın sağlıcakla ( kıyıdan 5-20mt açıktan sırtı ve eşimle kıyı ve koy turları için kullanılacaktır.)

Not: İç sular için elektrikli motor ve tertibatım var sadece benzinli motor önerileriniz için bilginize ihtiyacım var!

2. halit

halit HALİT DEBBAĞ

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin 10-40g kamış 240cm
    Favori Makine:
    spro dxi 430
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan 4,5 kilo turna
    vermiş olduğun markalar arasında yamaha bir kaç adım önde.
    ayrıca zaman konusuna gelince 4 zamanlı motorlarda yağ derdi falan olmuyor sesi de 2 zamanlıya göre daha az. dolayısıyla 4 zamanlı bir yamaha tavsiye ederim.

3. icerainbow

icerainbow levend korkut

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    shakespeare
    En İyi Avı:
    35 kg orfoz
    280 kolibri bot bende de var. ucuz ve sağlamdır. metal vidaları bir süre sonra pas yapar onun için pirinçle değiştirmeni öneririm. motor olayına gelince
    bende 4 zamanlı 5 beygir honda var. En iyisidir. japonya da üretilir 5 sene gaantisi vardır tek ipte çalışır ... 2'inci yamahadır. mercury ise eski mercury değildir artık ...

bir de tek kullandığında buruna bir ağırlık gerekiyor. yoksa gaz verdiğinde kafa kaldırıyor. ben bunu bir su bidonu ile hallediyorum güle güle kullan

4. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    BU BOTU KULLANAN VAR MI? NASIL İYİMİ?

5. polato6

polato6 hikmet

Favori Kamış: