Küçükkuyu-Altınoluk arasında kıyıdan hangi balık(lar) tutulur?

Konu, 'Bölgeler' kısmında REİS tarafından paylaşıldı.

1. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Dostlar

Bu mevsimde (Haziran ayında) Küçükkuyu-Altınoluk arasında kıyıdan hangi balıklar için deneme yapılabilir?

Bölgede tecrübesi olan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyaç var.

Teşekkürler.

2. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Mahir abi,

Merhaba, şu an Altınoluk'tayım. Biraz sonra arkadaş ile balığa çıkacağız. Altınoluk liman çevresi, Küçükkuyu liman ve yol kenarlarından olta atabilirsiniz.

Mırmır, Çipura, Levrek ve Karagöz.

3. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Sağol Ceyhun

Size de rastgele, inşallah umduklarınızdan fazlasını tutar, burada paylaşırsınız, biz de detayları öğrenmiş oluruz. :)

Allah kısmet ederse biz de çocuklarla perşembe orada olmayı umuyoruz, gelirken boş gelmeyelim, yanımızda ne gibi malzeme getirelim öğrenmek istedim.

Selam ve sevgiler.

4. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Mahir abi,
    Buraya gelmişken ben de seni görmek isterim, seni, sizleri Sivrice'ye bekleriz, belki Ceyhun ile beraber de gelirsiniz, balığa çıkarız sohbet ederiz, sevgiler, saygılar hoşça kal.:) :) :)

5. ASSOS 17

ASSOS 17 SINAN GURLER

Favori Kamış:
    muhtelif kamislar ama el oltasi ile levrek rakipsiz.
    En İyi Avı:
    Levrek 3.600gr.
    SELAMLAR
    Benim yazligim Kucukkuyuda ama ne yazikki bahsettiginiz sahil pek verimsiz.Ben 40dk yol alip Assos taraflarinda avlaniyorum.Ayrica Kucukkuyu liman ici epey pislendi.Birde Lliman agzini uztattilar sirkulasyon iyice azaldi.Yinede sehir efsaneleri calisir ve size turlu turlu baliklarin varligindan bahsederler.Avdan donup bir sey tutamayincada aaaa sen gecen hafta gelecektin yada onumuzdeki ay balik olur derler.Komedi yani.
    Neyse bakarsiniz olur nasip kismet isidir bu.Ama siz yinede Orhan USTANIN guzel daveti uzerine Sivriceye gidin asla baliksiz ve hos sohbetsiz donmezsiniz.
    Rastgelsin-Saglicakla.

6. icerainbow

icerainbow levend korkut

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    shakespeare
    En İyi Avı:
    35 kg orfoz
    Ben de

arkadaşlar ben da cuma günü Edremit'e gidiyorum... botum ve tüm ekipmanımla 15 gün oralardayım. Civardaki arkadaşlarla tanışmak ve birlikte avlanmak isterim.... Ayrıyetten bunca zamandır sessizce takip ettiğim Orhan Abimizi ve balık mabedi Sivriceyi ziyaret edelim mi birlikte... Tanışırız çay içer sohbet ederiz... Yanımda 200 grmlık devasa bir jig var ona da güleriz hepberaber :)

7. ercan_17

ercan_17 ERCAN

Favori Makine:
    ilk makinam okuma
    En İyi Avı:
    küçükken uçuna taş bağlayarak diz kadar suda göre göre yakaladığım çipuraları unutamam.
    Rastgelsin. Av raporunuzu bekliyoruz inşallah. Bende 1 ay sonra oralarda olacağım kısmetse.

8. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Hepinize teşekkürler.

Sivrice'ye uğramak istiyorum ama çok kalabalığız, çoluk çocuk, yine de uğramak istiyorum, ya nasip.:)

Özelden telefon alsam, gelip bulamazsam üzülürüm.

Selam ve sevgiler.

Aklıma geldi, iskorpit, trakonya falan da yok mudur kıyılarda?
    Martı gibiyiz ya hani, denizden babam başı çıksa yerim diyenlerden. :)

9. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Mahir abi,

dün balık tutmak için çıktık ama kıyılarda kayda değer bir şey yok. Yapay resif atmışlar, çok güzel ama tekneler her zaman o resiflerin çevresinde. Yakında o balıklarda kalmaz. Bu gece levrek için çıkıcam bakalım.

Bence Sivrice'ye gitmek daha mantıklı olur. Harami gibi saldırmışlar resiflere burada.

10. cousteau

cousteau Hüseyin MISIR

Favori Kamış:
    Yabomax SURF 4.20
    Favori Makine:
    Shimano ActiveSURF 採用
    En İyi Avı:
    Torik, 2.5 kg.
    7 denizler aşkına, demek ki haramiler her yerde. Esenköy'de av yasağına rağmen gece gündüz ağ atıyorlar. Bende tam Altınoluk taraflarından yazlık bakmaya başlamıştım, sitede Altınoluk'la ilgili olumlu raporlara pek rastlayamadım. Menzil değiştirip Sivrice'den mi baksak, İstanbul'dan ulaşım problem gerçi.

11. snnarsy

snnarsy Sinan ARSOY

Favori Kamış:
    Portfish Seven Hill 420 cm Surf
    Favori Makine:
    Shimano Stella C 3000 FJ
    En İyi Avı:
    Torik 2 Kg.

Merhaba Küçükkuyu tarafını düşünebilirsiniz. Balık için elverişli ortamları çok. Kısmetse bende 2 3 gün içerisinde başlayacağım. Küçük bir sandal ile "Kalamar" avı yapacağım

İsmail Gaygısız bunu beğendi.
  12. İsmail Gaygısız

İsmail Gaygısız İsmail Gaygısız

Merhabalar önümüzdeki günlerde Küçükkuyu kıyılarında avlanmak istiyoruz eşimle birlikte. Hiç bilmiyorum Küçükkuyu yu :) şurada dene dediğiniz bir yer tavsiyesi alabilir miyiz acaba