Kupa baligi icin takim ve yem

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Furkan_17TR tarafından paylaşıldı.

1. Furkan_17TR

Furkan_17TR Furkan

En İyi Avı:
    200 gramlık KARAGÖZ <3
    Merhaba. Ben Furkan.

Canakkale Merkezden katiliyorum.

Benim surekli gittigim bir yer var. Orasi cok kalabalik olmuyor ama guzel Kupa yapiyor.

Ben buna hangi numara igne almaliyim? 0.25mm misinam olmasi gerek. Kostek ve takim uzunlugu ne kadar olmali? Cunku ben atarkan yanimda ki abi 2 kamisla takir takir yakalarken bize vurmuyor bile. Ayni yemi takiyoruz.

Kupa baligi icin teknik verirseniz sevinirim. Iyi gunler.

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    İnşallah siteden yardımcı olan birisi çıkar(ben deniz avından anlamam). Ama buradan yardımcı olan biri çıkmazsa da google dan ''kupes balığı nasıl avlanır'' şeklinde aratmayı ihmal etme. Belki faydalanabilirsin. Ayrıca avlanırken keşke yanında takır takır yakalayan abiyle az biraz sohbet etseydin. Konuşabileceğin ustalardan, bilenlerden elinden geldiğince bir şeyler kapmaya çalış. İnşallah avlaktaki en iyi kupa balıklarını sen yakalarsın :) Rastgele...

Furkan_17TR bunu beğendi.
  3. Furkan_17TR

Furkan_17TR Furkan

En İyi Avı:
    200 gramlık KARAGÖZ <3
    Adam multeci. Turkce fazla bilmiyor. Yani anlasamiyoruz.

Bende karagoz 5 numara igne takili idi. Simdi 8 numara sinek aldim. Neredeyse yaninda kayboluyor. Tabii baligin gozu de var. 5 numara karagoz-cipura ignesini goruyor atlamiyor. Ama adamda minnacik 12 numara sinek var.

Bre adam nasil bagliyorsun igneleri ya.

Bu arada ben galiba olayi cozdum. Olabildigince hafif kursun atacakmisim. Balikci abilerle konustum bugun. Kostek 10-15cm olacak. Yani bariz bir sekilde uzun. Birde 1.5M uzunlugunda tek igneli yapacagim. Av malzemesi satanlarda olan kupa takimi bu sekilde. Ya 1.5 2M uzunlugunda tek igne seklinde, yada 3'lu izmarit takimi. Fix.

Yanitiniz icin tesekkurler. Baliga gidip verim aldigim zaman yeni konu acip tum bildiklerimi anlatacagim.

AhmetKurt29 bunu beğendi.