kuşadası hakkında yardım

Konu, 'Bölgeler' kısmında eyeofnight tarafından paylaşıldı.

1. eyeofnight

eyeofnight Nihat Furkan

En İyi Avı:
    Sudak 3.5 kilo civarı. Turna 52 cm
    arkadaşlar ağustos ayı boyunca kuşadasında bulunacağım... tabiki 2 günde bir av kaçınılmaz olacak=) kuşadasında çıkan balık türleri kullanılan yemler ve takımlar hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim... saygılar...

2. Kırıkolta

Kırıkolta Murat

Favori Kamış:
    Okuma Salina
    Favori Makine:
    Shimano exage 3000
    En İyi Avı:
    Turna 52cm
    Selam nihat. Kuşadasından zargana , mırmır , barbun , gopez , ispenek , levrek , ispari balıkları ağırlıkta fakat nerede avlayacağında önemli. Yem konusunda 2 adet balık avı malzemecisi var biri balıkçı kahvesinin çaprazına düşer diğeri ise o yol kenarın da köşe başındadır. Boru kurtdu , mamun ve sülünez iyi iş yapar. Kuşadasının içinde avlanacaksan taş iskeleleri tavsiye edebilirim. 3'lü klasik olta takımı da işini görecektir.

3. alper.bjk

alper.bjk alper saglam

Favori Kamış:
    shımano
    Favori Makine:
    shımano ultregra 5500 xsb
    En İyi Avı:
    kızım nehir
    nihat bey agustos ayında pek bir şey cıkmıyor kuşadasında nerden biliyorsun dersen ben hersene işim geregi mayıs ayından ekim ayınakadar kuşadasında kalıyorum yanlız bu sene gidemedim ama şansını denemek istersen sana milli parkı öneririm cok güzel levrek yapıyor birde limanın sag tarafındaki mendirekte şansını dene gerc oraya gittiginde kendinde göreceksin genellikle bu mevsimde kefal oluyor kefal dediysem öyle elkadar degil sen anla nedemek istedigimi büyüklüklerini birde kücük adanın etrafında şansını deneyebilirsin karagöz sarpa gibi balıklar için ben hersene 6 ay kalıyorum ama bana birtürlü cupra tutmak nasip olmadı inşallah sen tutarsın bol şanslar yem olayına gelirsek limandaki takımcıdan temin edebilirsein bol şanslar

4. maddonmez

maddonmez MUHAMMED

Favori Kamış:
    dam steel power 4,20 / linea effe s-flex 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma power line 845 x 2
    En İyi Avı:
    sazan 1,5
    nihat hocam ben kuşadasında ikamet ediyorum.
    benim gittiğim yerler ve balığı hakkında bilgi vereyim

güvercin ada

ada girişinin agustos ayında sağ tarafını kullanamassınız orda beach club oldugundan dolayı kale içinden geçip arkaya gidrseniz zargana yada kefal ile bırakma yapabilirsiniz yada atcek sabah erken saatlerde turna levrek akya gelir
    arka kısımdan ve sağ kısımdan olta ile dip atmanız çok zor 3 atıştan 2 si kopar
    sol kısımda biradaha sıg dır. takılsa dahi yavaşça asılarak oltayı alabilirsiniz ot var bazı kısımlarda onlara takılmıştır. sol kısmda kullanacağınız malzeme ise sardalya hamsi yengeç madya yani kısa sürede bitmiyecek yemleri kullanın mamun sulunez boru kurdu kullanırsanız 10 paket yem yetmez anoslar atılan yemi hemen bitiriyor.
    dip oltası ile çıkan balıklar ada etrafında mercan çupra mırmır anos isparoz vs

ben tavsiye etmem bu yeri tam olarak atılacak yerleri huyunu bilmediğiniz için sinirle geri dönmeniz muhtemel

ada girişi tekne aralarında da iri kefal ler ve çupra çıkıyor bu kısımlarda pek takılmaz.ama şans işi

taş iskele ve sahil kenarı

kısa mesefelerde kaya balığı isparoz çıkıyor
    orta mesafe karışık yapıda
    uzak atışlarda mırmır çupra

bu gölgede dipten levrek,çupra,mırmır,isparoz,kefal bir çok balık çeşidi var
    yüzdürme yöntemininde kullanabileceğin bir yer

sahil kenarları hep aynı özellikdedir.

ayın özelliği rüzgarın esinttisi ve uygun yemi seçme çok etkili oluyor

dün mamuna gelen balık ertesi gün yüzüne bakmıyor bazen

yem olarak sahil kenarında hedifin buyük balıklar ise sardalya yengeç madya ve mamun kullanderim diger yemleri hemen yiyor balıklar.

şu anda 5 tane balıkçı var.

biri balıkçılar kahvesi çaprazı hiç gitmem digerlrine göre pahalı satıyor
    diğer 3 ü balıkçılar lokali karşısında sıra halinde iş hanının altında olanın fiyatları gayet uygun diger dukkanların fiyatlaı naıl bilmem.diğeri ise denizbankdan sahile doğru giderken sol tarafda sahil kenarında

5. eyeofnight

eyeofnight Nihat Furkan

En İyi Avı:
    Sudak 3.5 kilo civarı. Turna 52 cm
    hepinize çok çok teşekkür ediyorum abilerim... çok sağolun... zargana çıkıyo demişsiniz denizde yakalamayı en çok sevdiğim balık zargana olduğu için zarganalar iriyse diğer hiç bi balıkla uğraşmam sadece zaman geçsin diye dip atarım... bir sorum daha olcak eğer zarganalar iriyse onlara ne yem kullanabilirim.? ben mersinde kubbes diye adalandırılan bi balığı yakalayıp canlı şekilde oltaya takıyordum... çok güzl zargana yapıyorduk... ama orda iri zargana için ne yem kullanabilirim bilmiyorum

6. fandango

fandango Onur Altekin

Bilgi dediğin böyle olur. çok teşekkürler....

7. Japon

Japon İsmail izmirli

Kuşadasına yem satan yer önerebilirmisiniz varsa birde telefonu