lahanadaki kurtçuklar yem yapılabilir mi?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında mutlu1754 tarafından paylaşıldı.

1. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Beyler bahceye lahana rkmistim. Bu lahanalarda kurtcuklar ama normal kurt gibi degil degisik bisey bunlar yem olarak kullanilabilir mi?
    Lutfen biraz acil cevap verin.

Saygilar...

2. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Lutfen cevap verin.

3. Selcuklular00

Selcuklular00 Musab

Bence kardeşkurtcuklarin resmini ve boyunu belirtirsen daha cabuk cevap alirsin arti benim dusuncem kaybedicek bisey yok bi gun ava giderken yanina 20 adet al yemin bittimi onuda tak at hem tecrube edinmis olursun

4. ÇaylakSazan

ÇaylakSazan Ömer

Oncelikle hangi balik avinda kullanacaksin oda önemli. Avlanacagin yer bir gol ve balikta sazan ise onemli olan faktor sazanin goruntu koku gibi duyulariyla hareket edip yemini once agzina alip yenilmeyecek biseyse geri tukurerek hareket ettigini unutmamak lazim. Muhtemelen bahsettigin kurtcuklar curume sebebi ile orada olusmamislar. Avlakta yaninda goturebilirsin ignelere takarak deneme yapmanda fayda var. Solucan ve kan kurdu gibi baligin alistirildigi camli yemlerde sansin daha fazla olacaktir onuda hatirlatmak isterim. Rastgele

5. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Zaten bende öyle yaptım. Takarken patladılar ama kaptırga dediğimiz çapak balıkları tarafından neredeyse solucan kadar tutuldu.

6. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Sazan değil ama aynı familyadan gelen kaptırga bizim burda öyle dioyrlar normal adıyla çapak balığı tarafından neredeyse solucan kadar tutuldu.fotoğrafı ise: lahana kelebe__i .jpg

7. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Bu arada hazır konu benzerken patates böceklerini(google dan aratarak bulabilirsiniz) bir avda deneyen veya kullanıldığını gören var mı? Kurtçuk şeklinde olanları tam bu iş için görünüyor.

8. ÇaylakSazan

ÇaylakSazan Ömer

Bu bir tirtil turu. Balik avinda kullanilmasini pek uygun gormedim acikcasi. Birak hayvancagiz kelebek olup ozgurlugune ucsun :)

9. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Ben almasam lahanalara zarar verdikleri için zehir atıldı ondan sonra bari ölmeden hayırlı bir işe yaradılar.;)

ÇaylakSazan bunu beğendi.