levrek bitmeyen tutku

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında balikicimurat tarafından paylaşıldı.

1. balikicimurat

balikicimurat murat

Favori Kamış:
    olta,kamis,siyirti,birakma
    En İyi Avı:
    akya....13.5 kg----levrek4.3 kg
    uzun bir aradan beri bir turlu yazamadigim ve resim paylasamama ragmen elime her gecen imkanda photo galerileri ve yazilari sanki kendim tutarcasina hep okudum....BIR COK konuda ozelik ile rapala konusunda essiz tavsiyeler icin cok tesekkurler...Ben kiyi oltacisiyim..Levrek ve cipra benim taptigim baliklar...Egede kiyidan lufer-palamut-kirlangic-almak cok zor ama omkansiz degil....Arada Akyada supriz yapinca dogrusu tadina doyum olmuyor...Levrek konusunda yazilanlarda bir hususa dikkat cekmek istedim..Bir cok ustat gezer kursun ve firdondu donanimi kullaniyor.
    canakkaleli ustalarda bunu en cok goruyoruz ama Egede bu sistem kiyidan asla gecerli olmaz..kucukkuyu akcay altinoluk sarimsakli burhaniye gibi..cunku buralarda akinti yok denecek kadar azdir..bunun icin kursunsuz ve firdondusuz olta kullanmak gerekir,,,yem tabiki birinci derecede canli kupes olsada sardalye ve diger kucuk canli baliklar da sezona gore etki verir,,Kucuk kefal yavrularinida unutmamak gerekir..Benim sahsi gozlemlerimde agustos -ekim basi arasi canli yem sonra sardalye iyi sonuclar vermistir...Gece birakmalarinda iskorpit en kiymetli yem olarak tanimliyabilirim desem hic de yalan olmaz...Bir hayal ile yasadigim levrek avini en kisa zamanda gerceklestirecek gunu bekleyemiyorum..uykusuz geceler ve de saatlerce beklenmesini karsin denizin kiyisinda ki o anin paha bicilemez oldugu tartisilmaz sevgilerle kalain,,,BAlikci murat

2. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Bahadır Sarıca

En İyi Avı:
    Levrek, bir sonraki
    Hamsiyi de denemenizi tavsiye ederim;)

3. kahya

kahya atıl şenkahya

Favori Kamış:
    major craft crostage 902 M cormoran 210 bull fighter, cormoran 210 red master
    Favori Makine:
    shimano exsence 3000,shimano exsence 4000hgm, penn battle 6000.
    En İyi Avı:
    5,300 kg levrek
    bende bir tavsiyede bulunayım
    horozbina (kaya balığı) levrek avında yemli avdan hiç hoşlanmasam da canlı bırakmaların favorilerindendir.

4. ismail2776

ismail2776 ismail yılmaz

Favori Kamış:
    Shimano catana cx 270 14-40 mh
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    Levrek, 4780
    kesin yakalanır bu yöntemle

5. Emre

Emre Emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surfer 420cm, Okuma V-System 2,40
    Favori Makine:
    Shimano EXAGE 6000 FC, Daiwa Windcast S 5500, Okuma Safina 40
    En İyi Avı:
    Levrek 8kilo
    Benim Levrekteki en favori yemim tekedir.

kumluk ve çok derin olmayan sularda 15 30 gr arasi kurşun sonrasi 1 1.5 metrelik kösteğe tek iğneli büyükse kuyruğundan tek ufaksa tekeler 2 3 tane takılır çok hızlı savurmadan tekelere zarar gelmeyecek şekilde atilir ve yavaş yavaş çekilir teke kumda geziyormuşcasina.

Bu sirrida ilk kez bi forumda paylaşiyorum kötümü yaptim acaba ya :p :)

Rapala yalan teke candir cann :) ( Rapala ile levrek alamamiş bi insan olduğumdan yazdim rapalacilar kusura bakmasin :)

Hoş rapala ile çokta deneme firsatim olmadi :)