Levrek İçin Spin Kamış

Konu, 'Kamışlar' kısmında AGB tarafından paylaşıldı.

1. AGB

AGB Ali Galip

Herkese merhabalar,
    Makine Okuma Ceymar 40 almaya karar verdim.
    Kamış için de Okuma V System 10-40 düşünüyorum fakat 2.40 mı 2.70 mi alacağıma karar veremedim. Kumsal, kayalık, iskele karışık olacak şekilde kullanmayı düşünüyorum. Elimde Rover 98 sahte var. Mevki Aydın ve İzmir.

Öğrenmek istediklerim:
    Kamış boyunu 2.40 mı alayım 2.70 mi?
    Bu şartlar altında misina seçimini nasıl yapmam gerekir?
    Gece, gündüz - sığ, derin olacak şekilde sahte önerirseniz çok sevinirim. Ayrıca başka önerilere de açığım Herkese çok teşekkürler.

2. ibrahim1903

ibrahim1903 ibrahim

üstten atışı engelleyecek tel, ağaç vb. yoksa ben 270 öneririm.

AGB bunu beğendi.
  3. DicentrarchusLabrax

DicentrarchusLabrax Ulaş Çekiç

Favori Kamış:
    At-Çek
    Bence de 270 tercih edin. V system iyi bir kamıştır.

Rover su üstü (özellikle sabah suyunda) iyi iş yapar. Kefallerin ve diğer küçük balıkların zıpladığı combakları takip edebilirsiniz. WTD aksiyonu vermeniz lazım.
    Misina: Örgü ipler bir çok yönden avantajlıdır. Atış mesafesi uzun olur, esnemez, hissiyatı yüksek ve dayanıklıdır. 0,14-0,16 mm kalınlıklar iyidir. Daha kalın olmamalı. Çok marka model var, ben Power pro ürünlerini beğeniyorum. Yok illa misina diyorsanız florokarbon leader'lı kullanın derim. Tabi bu da ince olmalı (0,22-0,26 gibi).
    Sahteler: Çok bilinmeyenli denklem gibi olmakla birlikte büyük ölçüde deneye-yanıla karar vermek fayda sağlayacaktır. Zira av bölgesine göre değişkenlik gösterir. Ama kendini ispat eden ve genel olarak memnuniyet oluşturan bazı sahtelere ilk etapta yönelebilirsiniz. Kendo minnow ve sea bass modelleri, Rapala maxrap (gündüz fayu/fs, gece fhc renkleri) gibi. Bunun dışında Tackle house, Daiwa, Ima sahteleri de efsanedir. Tabi fiyatlar da ona göre. Ama pahalı sahte iş yapar diye bir şey yok. Örn. Ima benzeri olan Pelican'ın sodium modelini boyası dayanıksız olsa da fiyat/performans olarak ben şahsen başarılı buluyorum. Başlıkları tararsanız sahtelerle ilgili çok fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Rastegele..

AGB bunu beğendi.
  4. AGB

AGB Ali Galip

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ceymar 40 makine tarafıma ulaştı, sırada kamış siparişi var. :) 270 olmasına karar verdim. Zaten limitleri zorlamışken fiyatının arttığını görmem biraz üzdü. İp misina düşünüyordum aslında ama bazı şikayetleri görünce tereddüt etmedim değil. Blue Fish 0.26 mm ya da Awa Shima misina yapsam nasıl olur?