Limitsiz Balık Satışı....

Konu, 'Tebliğler' kısmında dragonX tarafından paylaşıldı.

1. dragonX

dragonX selcuk

Limit Altı Lüfer Satışı Kadıköy Balık Pazarında ve Karaköy Balık Pazarında hala tam gaz devam ediyor.

Bugün,
    Kadıköy'de 3 yer
    Karaköy'de 5 yer Limit Altı Satış yapıyordu.

Ayrıca gene mini mini barbun ve tekirlerde tezgahlardaydı...

Bakalım Bakanlık bu sefer kaç günde değerlendirecek İhbarları....

Ne zaman görürsek Sürekli Gündem'de Tutalım..:)

2. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Ankara'da da hemen hemen tum Migroslarda ufacik defne yapraklari, daha cinekop bile olmamis yavrucaklar satilmakta :mad: ... Migros ve tum Koc Holding urunlerini boykot ediyorum... benzini de Opet'ten almiyorum mesela.

3. dragonX

dragonX selcuk

Bu arada Migros satıldı bayağı bir önce...Amerika kökenli bir Fon Şirketi tarafından satın alındı..

www.sikayetvar.com 'a yazın bence, herkes gördüğünden dolayı Migros çok duyarlı oluyor orda olumsuz imaj bozan birşey çıktığı zaman...

Ayrıca iletisim@migros.com.tr adresi var..:)

4. dragonX

dragonX selcuk

Bu arada REİS'in foruma eklediği güzel bir konusunu buldum. Ülkemizde ki balık neslinin korunması yönünde çok güzel , büyük bir adım , konu bayağı gerilere düşmüş, hatırlayalım, hatırlatalım....

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=48219

Aşağıdaki Linkdeki İmza Kampanyasına Bir İmza Herşeydir.

http://imza.la/balikcilik-uygulamalarinda-cok-paydasli-acil-reform-cagrisi

Balıkçılık rejimimizin, “sucul canlı doğal kaynakların sürdürülebilirliği ve hakça paylaşımı” doğrultusun da 5 Sivil Toplum Örgütü (Greenpeace, WWF/Türkiye, SAD-AFAG, SÜMDER, GELBALDER) tarafından yapılan ortak çağrı ve Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünün 20/06/2012 tarihinde Ankara’da topladığı İstişare Kurulundaki Önerileri doğrultusunda; 50 metreden sığ sularda gırgır ve çevirme ağları ile avcılığı yasaklanmasını, İstanbul Adaları ve Ambarlı bölgesi için önerilen sahaların gırgır ve çevir me ağları ile avcılığa kapatılmasını, Hamsi av sezonunun 1 Kasım’da açılmasını ve İstişare kurulunda Genel Müdürlük Tarafından önerilen boy yasakları ve diğer sürdürülebilirlik yandaşı önerilerinin 1 Eylül Tarihinden önce çıkacak olan Tebliğ ile uygulamaya konmasını talep ediyoruz.
    Saygılarımızla

5. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    1 kg 500 gr Gökkuşağı Alabalığı (Şemsipaşa)
    Selçuk, Akmar Pasajı'nın önünde Zabıta amirliği var. Bir git ihbar et bak neler diyecekler.

Geçen seneden beri uğraşıyorum Kadıköy Zabıtasıyla. Bizim yetkimiz yok dediler, gittim Bimer'e yazdım. Oradan, ilgili mahalli yönetimle irtibata geçin diye bir yazı geldi. Gittim Kaymakamlığa, dediler ki, emir komuta zinciri var bu işlerde. Öyle her elini kolunu sallayan Kaymakamla görüşemez.

Gittim muhtara bu sefer. Dedim, böyle böyle. İlgilenicem dedi oy korkusuyla. Bir hafta sonra yine muhtara uğradım. Ne oldu diye sordum. Kaymakam Bey'e ilettim, ilgileneceklermiş, dedi.

Eh, sonuçtan nasıl haberdar olacağız, dedim. Merak etme gerekeni yaparlar. Kosloca Kaymakam dedi.

En sonunda Belediye'ye gitmeye karar verdim. Oradan aldığım cevap en esaslı olanıydı.

Bu işlere bakacak yeterli Zabıtamız yok. Halihazırda olanlar, günde 12 saat çalışmak zorunda kalıyorlar, dediler!

Gidin, Akmar'ın önündeki Zabıta Amirliği'ne, ne kadar yoğun çalıştıklarını kendi gözünüzle görün.

Bu millet adam olmaz. Ne halimiz varsa görelim!!!

6. dragonX

dragonX selcuk

Tespitlerine tamamen katılıyorum.

Ben de bu yüzden olayı Bilgi Edinme Yasası ile didikledim. Aslında ne tür yanıtlar geleceğini de biliyortdum. Ama bunu herkes yaparsa anlam kazanır. Söz uçar yazı kalır. Belediye bilgi edinme kanunu çerçevesinde cevap verirken kendini resmen bağlıyor. Bu yüzden çok önemli.

Ataşehir Belediyesi, Kartal Belediyesi, Kadıköy Belediyesi "Yetkimiz Yok", "Biz Bakmıyoruz", "İstanbul Büyükşehir Belediyesine Başvurun", "ALo174" ü arayın gibi yanıtlar verdiler. Diğer Belediyelerden (Beyoğlu, Beykoz, Üsküdar) henüz ses yok.

Bende elimdeki resmi yanıtları aldım , bu üç belediyede CHP'li olduğundan CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan GÜNAYDIN'a gönderdim, bu nasıl sosyal demokrat politikadır diye sordum, bu işe ilkönce sosyal demokratlar sahip çıkmayacaksa kim sahip çıkacak diye dün mail gönderdim.( gokhan.gunaydin@tbmm.gov.tr, gokhan.gunaydin@chp.org.tr)

Ayrıca gelen bilgi edinme yanıtlarını Belki Belediye Başkanlarının haberi yoktur diye ayrıca maille direkt belediye başkanlarına gönderdim ve yorumlarımı ekledim.

Kaymakama yazılı başvuru yapman daha yerinde olur bence, kaymakamın sana vereceği yazılı cevabı baska yere basvururken kullanabilirsin Mesela Bimer'e başvururken elinde bir veri olur.

Onun için elimizdeki yasal enstrümanları daha etkin kullanıp her yönden ilerleyelim derim. :) Çünkü şimdiye kadar alınan sonuçlarda çok yavaş adım adım oldu...ama oldu birşeyler...

İlçe Sınırlarınız içindesatılan balıkların yasal limitlere uygun olup olmadığını 1380 nolu Su ürünleri Kanunun 33. Maddesine göre denetlemekle yükümlü zabıta memurlarınızın kaçına bu konuda eğitim verilmiştir.

2012-2013 balık sezonunda sorumluluk sahanızda yasal limitlere uygun balık satılıp satılmadığı hangi sıklıkta rutin olarak kontrol edilmektedir.

-Bu rutin kontroller sonucu kaç adet işlem uygulanmıştır?.

-Ayrıca ihbarlar sonucunda kaç adet işlem uygulanmıştır?

- Bu işlemler sonucu ne kadar balığa el konulmuştur ve cinsleri nelerdir ?