Livar yardımı

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında ausar tarafından paylaşıldı.

1. ausar

ausar Orhan

Merhabalar teknemde livar olmadıgı için lüfere yem yapacagım balıkları uzun süre canlı tutamıyorum, söyle bir cözüm düşündüm dıştan takma hava veren akvaryum motoru ve hava taşı aldım bügün diyorum ki ben yem olarak tutacagım izmarit tırsi ve kolyozu kovaya koysam ve bu motorla kovaya devamlı hava versem acaba 7-8 saat bu yemlerı canlı tutabılırmıyım.

2. themad2

themad2 Serdar

direk livar alsanız.yada avlanmadan önce tutun yeminizi.ama canlı kalabilir.

3. ausar

ausar Orhan

tel livar degil :) avlanmadan once yakalıyorum yem balıkları zaten amac aksam suyuna kadar canlı tutabılmek tel livarda denedim ama olmadı kuvvetlı akıntıda olmuyor 30 dk hepsi ölüyor. Fikir verecek kimse yokmu ?

Son düzenleme: 23 Ocak 2008
  4. themad2

themad2 Serdar

pardon yanlış anladım ben:)

5. balikci

balikci

Orhan abi iyi akşamlar,

7-8 saat uzun bir süre değil ancak söz konusu kova ve havasız bir ortam olunca düşündürüyor, birde kaç adet izmarit muhafaza edeceğinizede bağlı bu, kovada nekadar çok izmarit olursa, okadar çabuk biter oksijen. Akvaryum motolaru konusunda pek başarılı olacağını sanmıyorum çünkü kovadaki suyun temizliğide önemli, 7-8 saatlik süre içerisinde devirdaim yaptırabilirseniz sorun kalmayacağını düşünüyorum, selamlar.

6. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    değerli dostum
    teknenin ebatlarını bilmiyorum ancak ürettiğin çözümler maalesef seni sonuca götürmeyecek bence sen teknene bir livar yaptır. Livarsız balıkçı teknesi olmaz. dediğin yöntemi bizler daha önce Livarlarımız içinde denedik hemde akvaryum motoruyla değil normal 1500 lük pompa ile o bile kafi olmadı yemler bilhassa sıcak havalarda taklaya geliyor. hele zargana ise konu asla dayanmıyor..
    kolay gelsin.

7. ausar

ausar Orhan

Murat kova dediğim büyük bir bidon 1 metre yüksekliğinde onu yan kestim ve en az 60-70 tane izmarit tutarız ne kadar izmarit o kadar lüfer :) devir daim kova ıle arada suyu yenılerım ama hava onemlı dıye dusundum tekne 7,20 ahsap balıkcı teknesi izmir dikiliden aldım orda livar kullanmıyorlar adamlar ahtapota gidiyormus herkez sahibide yaptırmamıs livar yaptıracam ama kısa kosu bir cözüm üretmem lazım

8. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    ahşap tekneye livar çatmak 2 gün sürer üstadım. bence siz livar yaptırın ....

sevgiler

9. ausar

ausar Orhan

sevgiler saygılar hayırlı geceler iyi avlar..

10. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Canlı yemleri denizde bir kenarda saklasan (bidon içinde).Ben öyle yapıyorum.İple bağlayıp suya sarkıtıyorum.Sabahta taze taze kullanıyorum.

11. turkkan74

turkkan74 Efkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sapan 4.5kg...karakulak 500 gr... levrek 800 gr
    Ben de Mersinli kardeşe katılıyorum, büyük kapaklı bir su bidonu üst kısmından içine su giriş çıkışı olabilecek şekilde yarıdan yukarıya matkapla delinir, kulpuna bir ip bağlayıp denize sallandırılır, kullandıkça al içinden, hem motora falan da gerek yok... karidesleri de aynı şekilde daha küçük olan 5 litrelik delinmiş yağ bidonlarıyla muhafaza ediyorum... rastgele...

12. mert88

mert88

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5.5 kilo antenli mercan
    ipekle zargana yakalayıp misinayı teknenin arkasına bağlayın. onlar ipekten kurtulamaz usul usul yüzerler ve formlarından hiçbirşey kaybetmezler. ama kesinlikle tekneye livar yaptırmak en mantıklısı

13. ausar

ausar Orhan

arkadaslar avlandıgım yer canakkale bogazı ve akıntı cok motor ustu calısıyorum yanı motor yolda ve sagım solum arkam onum tekne aynı vazıyette yollu onun ıcın bıdon baglamak yontemı olmuyor bıdonu zaptedemıyorum zor yanı yem al takıma tak tekneyı kullan cok zor yanı. tekneyı bagladıgım yerde cay yanı tatlı su..

14. teksan

teksan Abdulhalik Emre Teksan

Sanırım bidonla yapamam diyorsanız livar yaptırmanız gerekecek ama sanki bir bidonu bağlayabilseniz teknenin yanına 5milimlik delikleri olan en basit çözüm olur.

15. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Arkadaşlar bogaz akıntısı bazı yerlerde serttir akıntıya karşı çoğu zaman rölanti bile yetmez yarım yol gaz verdiğinde ancak sabit durabilirsin bu da demektrir ki livar vs arkada suyun üzerinde kalacak şekilde sürüklenir.bende yuvarlak agızlı çift kulplu bidon tavsiye edecektim ama galiba tekneye livar yaptırması şart olmuş...

16. turna

turna

Ausar, Arkadaşım pilli hava kompresörü al 15 ytl.yanında yedek pil bulundur(bunlar büyük boy pille çalışıyor)korkma.en önemlisi her kova olmaz plastiğin kendine has kokusu var bu koku canlı yemi öldürüyor.yemek fabrikalarının ve lokantaların kullandığı 15 kğ. yoğurt kapları var bunlardan temin etmen lazım bunlar canlı yem için çok sağlıklı.yemini bir hafta bile canlı tutarsın.

17. ausar

ausar Orhan

==========================================================================
    Pilli akvaryum motoru almıştım onuda voltu devre ile düşürüp aküye bagladım ve dün denedim balıklar yasıyor buyuk yogurt kabı buldum herkeze tesekkur ederim Hayırlı günler hayırlı avlar....(Çanakkale'ye her zaman beklerim)