LRF İCİN ALACAĞIM EKİPMANLAR SİZCE NASIL

Konu, 'Kamışlar' kısmında KusursuzAvci tarafından paylaşıldı.

1. KusursuzAvci

KusursuzAvci Ramiz Delioğlu

Favori Kamış:
    Hepsini ustalıkla kullanırım
    Favori Makine:
    Makina Kullanmam
    En İyi Avı:
    Köpek Balığı 4.5m 890 kg
    Merhabalar arkadaşlar ekipmanlara fazla para harcamayı sevmem ama lrf avında keseyi biraz açmak gerekiyormuş.
    Lrf hassas bir av olduğu için müthiş bir hissiyati var.
    Ve kesinlikle avcı bir prensip ufak büyük demeden alıyorsunuz gerekli aksiyonlarla büyükten kastım Max 3.5 kilo sizlerle almak istediğim ekipmanlari söylemek istedim lrf de bu ekipmanlar bana o hissiyati ve güveni yaşatırmı merak ettim.

Kamış olarak Okuma v system 1.98 2 ve 10 gr atarli

Makine olarak Okuma ceymar 25

Misina olarak daha seçim yapmadım.

Sizlerden bilgilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum değerli hobidaşlar.reeling

2. KusursuzAvci

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Makina Kullanmam
    En İyi Avı:
    Köpek Balığı 4.5m 890 kg
    Bekliyorum

3. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Kamis kisa. Denizde light fishing icin silikon aksiyonlarinda ve erimde sorun çikartir. En az 2.40 en fazla 3 metre olmali. Ideali 2.70dir. Makina iyi idare eder.

4. KusursuzAvci

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Makina Kullanmam
    En İyi Avı:
    Köpek Balığı 4.5m 890 kg
    Hm bilgilendirme için teşekkürler. Fakat başka yerlerde okuduğum yazılarda 1.80 ve 2.10 arası en İdeal diyorlardı
    Erim konusunda sizin soylediginiz 2.70 kaç m. Atar.

5. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Yani lrf yapacaginiz yere göre degisir tabi. Antalyada kullanacaginizi varsayarak yorum getirdim. Bildigim kadari ile mendireklerden,kayalik alan ve plajlarda yapiliyor. Hedef balik akya tral barakuda grida yazili orkinos lufer olsa gerek. 2.10 ve daha kisa kamislarin en iyi performansi nehir irmak kanal veya ani derinlesen meralarda gösterdiğini düşünüyorum.
    Hani çayda alabalik avlayacaksam 180-190 10gr atarli kamis kullanirim fakat denizde ufak silikon mikro jig vs kullanacaksam bu kamisi tercih etmem

6. KusursuzAvci

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Makina Kullanmam
    En İyi Avı:
    Köpek Balığı 4.5m 890 kg
    Önerebilceginiz kamış nedir peki ben 3 5 grm en fazla 10 grmla atış yapicam

7. Apathetic

Apathetic Kyhn Kygl

Favori Kamış:
    Okuma V system 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger 30b
    Lrf kamis icin oyle cok uzun bir kamisa ihtiyac yok.. Amac cok uzaga atmak degil, hafif agirliklari etkili bir sekilde suyun icinde hareket ettirip baliklari cezbetmek.. Sizin dediginiz 2.40-2.70 spin icin idealdir.. 1.80-2.10 is lrf icin uygundur.. Amac uzaga atmak degildir.. Bu farkli bir disiplindir.. Ben 2.10 okuma v system 3-12gr atarli kamis kullaniyorum lrf icin ve oldukca memnunum.. Tavsiye ederim..

8. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Lrfnin ne oldugunu iyi biliyorum da pek hoşlaşmadigimdan olsagerek kisa kamiş bana güven vermiyor. Spin yaparken bile 10-40gr 2.40 kamisi kenara atip 20-80gr black cat heavy spin kamisla spin yapiyorum. Aksiyonu daha iyi verebiliyorum gibi geliyor. Ne o öyle 1.80 bot kamisi gibi :) v system iyi kamis. 210 degil de 2.40 olaydi iyiydi

9. KusursuzAvci

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Makina Kullanmam
    En İyi Avı:
    Köpek Balığı 4.5m 890 kg
    Yorumlarınız için teşekkürler lrf yeni yeni popüler olan bir disiplin bence ilerde herkes tarafından yapılacak çünkü hissiyati harika.

10. Gülistan

Gülistan İbrahim Gülistan

Favori Kamış:
    savegear
    Favori Makine:
    daiwa
    lrf için idelal kamış boyu araştırmalarıma dayanarak söyleyebilirim ki 210 dur :) atar aralığıda 2-10 gr süperdir.Bence makine de şahane kamışta tam lrf lik heee dersen ki kamışla hafif spinde yaparım diye max 2.40 kamış al ama 2.10 idela dir.

11. dvrzener

dvrzener merve kaya

Balıkları bir kadının fantezi jartiyer takımı giyip erkeğini cezbettiği gibi cezbetmeniz gerekiyor ki siz ona gitmeden o size gelsin. Seçeceğiniz yem özellikle bu konuda en ön planda

12. generalgiab

generalgiab hakan

tam anlamıyla lrf disiplini çalışacaksan lazım olan kamış 0-8 gr olmalı , lrf disiplininde yemi atacağın uzaklıktan önce yeme vereceğin hareketler yani aksiyon önemlidir , hafif yemlere aksiyon vermek için yumuşak ve kısa kamışlar kullanılır , lrf için dünyadakullanılan kamışlar 165 cmden başlar 210 cm ye kadar gelir , çok hafif çok yumuşak kamışlar tercih edilir , büyük balığa denk gelirsen tecrübeni kullanacaksın , 2 kiloluk bir levrek falan vurursa , acemi avcı ya kamışı kırar, ya misia kopar , yada makine bozulur , lrf 500 gr balık yakalamak için düşünülen bir sistem , büyük balık sistemi kırar, hani bizim ata sözleri vardır , cacığın satıcışı sarmısaktır derler , balığı kandırmak , öneli olan , büyük balığı kandırırsan , takımın çok iyi kalite olmalı değilse sonu hüsran , çok iyi kalite kamış , makine , misina dersen çok uçuk fiyatlara gelir. eve boş dönme, küçükte olsa balık yakala ve sistemin o kadar hassas ki , yarım kiloluk balığı yazılı gibi hisset , çok büyük balık yakalamışsın gibi heyecan duy mantık bu , çok büyük yakalarsan , kamışı kır , misinayı kopart , sonra malzemecinin dükkanına uğra ve hafifle , anlaşılmıştır

Son düzenleme: 9 Eylül 2022