Lrf ve Spin Tavsiye

Konu, 'Makineler' kısmında JesusSmoker tarafından paylaşıldı.

1. JesusSmoker

JesusSmoker Tuğrul

Lrf ve spin avcılığını bir arada yapabileceğim bir makine arıyorum kamis Mitchell tanager 1.80 5/15gr makineyi de daiwa exceler s 1500 lük düşünüyorum fakat lrf icin 500 lük yada 1000lik makina öneriyorlar sizce 1500 luk fazla gelir mi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim üstadlarım şimdiden teşekkürler rastgelsin

2. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Nomura Hiro Street 223 cm 0-6 gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Daha kiloluk balık tutamadık :)
    Öncelikle hedef balığınız nedir bilmiyorum ama deniz için konuşursak elinizdeki kamış genel anlamda iki disiplin için de pek uygun değil.
    Lrf kamışı için boy tercihi genelde 200-240 cm arasındadır, atar değerleri ise 0-10 gr arasında değişir, 180 cm genelde çok düşük atarlı (0,5-3, 0-2,5 vs.) ajing kamışlarında kullanılır. Spin avlarında ise meraya göre 210-300 cm arası 7-28, 10-30, 10-40 gr atarlı kamışlar kullanılır. Elinizdeki kamış daha çok tatlısu avlarında kullanılabilecek özelliklerde. Benim size tavsiyem iki disiplinden birine öncelik verip ona uygun bir takım yapmanız yönünde olacak. İlla ki tek takım kullanacağım derseniz okuma ceymar 25 tarzı fiyat performans ürünü bir makine sizin için yeterli olacaktır.

3. JesusSmoker

JesusSmoker Tuğrul

Yorumunuz icin çok teşekkür ederim kamisim 1.80 olmasında kararlıyım çünkü söylediğiniz gibi Tatlısu avı yapmayı düşünüyorum ve olta uzun olunca çok takılıyor hedef balıklarım kasna alabalık ve perch(Tatlısu levreği). Silikon jigging ve hafif ağırlıklarla dropshot ile lrf, kaşık sahte ve mepps ile de spin yapmayı düşünüyorum benim tek endişem makinanın (daiwa exceler s 1500) lrf icin uygun olup olmadığı buna ek olarak akarsu gibi taşlık yerlerde uygun ağırlıklarla bu olta ile yemli dip oltası yapabilir miyim bunu merak ediyorum biliyorum biraz fazla şey istiyorum fakat çok gerekli değil dip oltasından feragat edebilirim şimdiden yorumlarınız icin teşekkürler

4. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Nomura Hiro Street 223 cm 0-6 gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Daha kiloluk balık tutamadık :)
    Sizin yapmak istediğiniz tatlı su avları için kamış ve istediğiniz makine uygundur. İleride daha fazla zevk almak için daha düşük atarlı, 2 parçalı bir kamış ve daha ufak bir makine alabilirsiniz. Benim fikrimi soracak olursanız makineyi şimdiden 1000'lik olarak alın ki ileride sadece kamış masrafınız olsun. Ayrıca Daiwa'nın 1500'luk makinesi diğer markaların 2500-3000'lik makineleri ile aynı buyukluktedir. Seçim yaparken bunu da göz önünde bulundurun.

JesusSmoker bunu beğendi.
  5. JesusSmoker

JesusSmoker Tuğrul

Çok teşekkür ederim duymak istediğim ve işime yarar bilgiler paylaştınız seçimimi buna göre yapacağım. Rastgelsin :)