marmarada yavru palamut başlıyor

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında sarızeybek tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -
    özellikle boğazda tekne ile balık tutanlara hatırlatılır. çaparileri hazırlayın zira iki hafta içinde yavru plamut ( çingene palamutu ile karıştırılmasın ) başlıyor.peki hangi çapariyi kaç numara iğneyi ne rank tüyü kullanacağız.. yorumlarını bekliyorum

2. cheysi

cheysi yavuz

Bu bilgi kesinmi ya başlamassa ? Yoksa balıklarmı söyledi ?

3. mesut025

mesut025 mesut atar

ben eminimki burada insanların karşı çıkacağını bildiğiniz için böyle bir konu açtınız çünkü özellikle belirtmişsiniz yavru diye bir anlamda geyik olsun

4. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    her ne kadar bu balıkların tutulmasından yana olmasamda çünkü balık hala büyümedi belkide bu rüzgarların arkasından inmeye başlar ki inmiştir zannederim bu balıkları tutarım diyorsanız 2,0 iğne buyuk geleceğinden 1/0 iğne ve beyaz tuy çapari düzenemek gerekir.

bence biraz daha zamanı var istavrit boyunda palamut bırakılırsa yağmuru yer yemez boy atacaktır ki oda çok yakın bu havanın arkası yağış gibi duruyor.

5. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    Shimano STELLA-----Lesath Spinning Shore Game
    En İyi Avı:
    1.150 gr Lüfer 2.5 kg Turna
    Alico reis Lüfer ne olur bu sene gecen sene pek gözükmedi

6. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -
    eğer biraz boğaz balıkçılığından anlayan varsa. her balığın karadenizden marmaraya giriş zamanını bilir. ki bu en çok ongün ileri geri oynar.

7. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -
    insanların karşı çıkacağını sanmıyorum zira bu balıkların büyüklükleri tutulabilire gelmiştir.sadece ismi yavru palamuttur.

8. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -
    yavru palamuttan sonra lüfer giriş yapar. ona yaklaşık birbuçukay var. ama benim yazdıklarımı takip edersen zamanını yakalarsın. zira haftanın iki günü boğazda yada marmarada tekne ile açılırız.

9. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    şaka mı bu?

10. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -
    ne şakası yahu.

11. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Kendisi eriskin olmus, yumurtlama boyuna gelmis, dolayisiyla avlanmasinda sakinca kalmamis ama ismi yavru palamut yani. Oyle mi?

12. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -
    sen bunu bilmiyorsan. onbeşgün sonra gel boğaza göstereyim. bu palamutlar cins palamutlardır.. senşimdi papalina balığını duydunmu hiç. boyu 4 cm dir . bu balık en fazla 6 cm ye kadar büyür. hadi gel anlat bunu bana. tutulmasıda yasaldır.

13. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Yavru palamut diyorsun, sonra yavru degil, adi oyle diyorsun, farkli cins diyorsun.. Palamuttan bahsederken hic alakasi olmayan papalina konusuna giriyorsun. Bana kalirsa sen ne dedigini bilmiyorsun.

Masallah diyeyim o halde sana arkadasim. Herseyin en iyisini, en dogrusunu bildigine gore bizim sana soyleyecek sozumuz kalmamis. Sen bu yolda devam et. Ugurlar olsun...

14. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Neymiş bu yavru palamut çok merak ettim. Açıklayabilir misiniz?

15. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -
    sen bilmiyorsan ben ne yapayım kardeşim. ben 6 yaşından beri denize çıkarım. yaşım 42 şimdi sana balık cinslerinimi anlatayım.biraz tecrübe meselesi bunlar. papalinaya gelince. o bir örnektir onuda anlamamışın. nasıl balıkçısın ben hiç anlamadım

16. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -
    yavru palamut denilen ufak boylu palamut cinsi bir balıktır. görünüş itibari ile diğer palamutlara göre boyu ufaktır bu nedenlede yavru palamut denir. çingene palamutu değildir.

17. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Alti yasindan beri denize cikarim diyorsun ama en yaygin taninan baliklardan biri olan palamut hakkinda bile dogru durust bir arastirma yapayim dememissin. Belli ki bu 'yavru palamut' uydurma bir adlandirma...

Turkiye`nin her yerinde neredeyse her baliga baska baska yerel isimler takilmistir. Fakat 'yavru palamut' gibi bir isim hicbir ciddi kaynakta yoktur.

Tecrubeliyim diyorsun ama bunu bile bilmiyorsun, bir de ukalalik yapiyorsun, simdi bunu da bizden ogrenmis ol dostum. Asagidaki kaynaklara palamut yazip bir gor bakalim palamut neymis, hangi cinsleri varmis, hangi sularda yasarmis...

Bu son derece bilimsel !!! aciklamanin :) yerine once asagidaki kaynaklara bakip palamutu iyice ogren, ondan sonra insanlara ogretmeye kalkis...

http://www.marinespecies.org/

http://www.fishbase.org/

18. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Çingene palamutu ile arasındaki farkları anlatabilir misiniz? Elinizde hem çingene palamutu hem yavru palamutu gösteren fotograf var mı?

19. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Yavru palamut ama palamutun yavrusu olan palamut değil. Kendiliğinden yavru palamut.

Çingene de değil.

:confused: :confused:

20. sarızeybek

sarızeybek ilker

Favori Kamış:
    -

bu internet sitelerinde ancak sen gezinir benim tuttuğum balıkları öğrenirsin. hiç ihtiyacım yok. eğer balık nasıl avlanır diye merak edersen bir gün gel seni çıkarayım balığa öğren. bende sevaba girmiş olurum

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.